Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kamaszok szüleitek elengednéne...

Kamaszok szüleitek elengednének titeket felnőtt nélkül a barátaitokkal 3-4 napra nyaralni?

Figyelt kérdés
kort is írjatok légyszi

2021. márc. 20. 13:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Huu hát én most hogy belegondolok, nem tudnék általánosítani. 17 éves voltam, amikor először elengedtek bulizni, de ezen a nyáron voltam barátnőmmel pár napot Balatonon a nyaralójukban, oda simán elengedtek, a buliért viszont 1 hétig kellett könyörögnöm, és csak éjfélig maradhattam, 1 óra volt hazaérni, 23.00kor indulhattam haza, kb 22.30ra voltunk ott, nagyjából 20-30 percet töltöttem a buliban :D elég gáz volt, na mindoo. Ugyanebben az évben tavasszal jött egy olyan lehetőség hogy a kajakos csapattal elmehettem volna Olaszországba / Velencébe egy hetes vízitúrára, nyilván csupa felnőtt kísérővel, sosem voltam még külföldön és nagy vágyam volt Velence, majd kiugrottam a bőrömből, mikor felajánlották, oda nem engedtek el. Tavaly a barátnőmmel ismét elengedtek Balcsira, sima ügy volt. Egyik osztálytársam felajánlotta hogy elmehetek vele és a családjával egy vízitúrára a Dunán, minden költséget álltak volna, csak sátrat kellett volna vinnem. Oda sem engedtek el. Egy másik barátnőm mondta hogy a táncos barátnőivel kivennének egy hotel szobát és eltöltenének pár napot a Soundon, oda se engdetek Volna, mivel a covid ezt amúgy is meghiúsította a többiek számára is. Ott alvást sem engedik sehol.
2021. márc. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
89%

Szulokent


Ismetem annyira a gyerekeim h tudjam h 16 felett mar normalisan esszel elnek. Igy 2-3 napra elmehetnenek.

Feltetel h minden nap 1 hivas h minden rendben van es azonnal szolnak ha baj van!!!

2021. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
100%
17 éves fúként már nyaraltam egy barátomék balatoni nyaralójában hasonló korú fiúkkal és lányokkal, felnőtt nélkül. A szüleink tudták, hogy képesek vagyunk vigyázni magunkra.
2021. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
17 voltam, amikor a szuleim elengedtek a baratnoimmel (mind nagykoruak voltak akkor 18-20 kozott) a balatonra 3 napra.
2021. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

23 éves vagyok, nem volt olyan régen a kamaszkorom, úgyhogy elég frissek még az emlékek. :)


Az első nyaralásom a szüleim nélkül 14 évesen volt, amikor elengedtek a két egyetemista unokatestvéremmel a Balaton Soundra egy napra + még utána a Balatonon voltunk 1 hetet. Én akkor a világ legjobbfej szüleinek tartottam őket, de mint kiderült, anyukám még az indulás előtti nap sem akart elengedni és végig aggódta az egészet (a jegyet és a nyaralást ajándékba kaptam a ballagásomra).

Olyan emberekkel voltam, akikben a szüleim maximálisan megbíztak és idősebbek voltak nálam (20-23 évesek). Tudták, hogy "jó kezekben vagyok", de minden nap beszéltünk legalább reggel és este és tudtam, hogyha bármi gond lenne, hívhatom őket.


Az első olyan utam, ahol korombeli barátnőkkel voltam, az 16 évesen volt, a 10. osztály utáni nyáron. A Balatonnál voltunk egy osztálytársam szüleinek a nyaralójában 4 napot, amíg a szülők barátokkal körbebiciklizték a Balatont.

2021. márc. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
most 17L vagyok, tavaly nyáron (16 évesen) elengedtek barátokkat egy hétre egy biciklitúrára egyikük nyaralójába, de volt már köztük több nagykorú is
2021. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%
Én 17 vagyok és 14 éves korom óta bárhova mehetek. Fel se kell hívnom a szüleim
2021. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Igen! Megvan a bizalom!!
2021. ápr. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerekek tavaly már voltak hárman, nélkülünk a balatoni nyaralóban 18,17 és 8 évesek. Barátokkal több napra a legidősebb 17 éves korától jár a két nagy, ok egy társaságban mozognak.

Úgy látom fesztiválokra ennél fiatalabbak is járnak több napra, nálunk is mentek korábban koncertekre, de vagy nem aludtak ott, vagy az apukajuk, vagy en is mentünk egy két baratunkkal (három alkalommal volt ilyen), nem logtunk a nyakukon, de elérhetőek voltunk.

Nem mondtak, hogy elegedetlenek lennenek ezekkel a feltételekkel. Most meg már tényleg felnőttek.

2021. máj. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!