Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 32 éves “férfi” miért csinálja...

32 éves “férfi” miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm 32 évesen az anyjával él, dolgozik de ettől függetlenül elfogad pénzt a szüleitől ruhákra, utazásra, és jóformán rendszeres zsebpénzt kap (20 ezret). Anyuciiinak és apuciiinak szólítja a szüleit.


Ez csak nekem sok és fura? Lány létemre nem hívom így őket..

A pénzes téma is zavar.



2021. márc. 20. 01:01
1 2 3 4 5 6
 1/59 A kérdező kommentje:
Hogy nézzen fel az ember egy ilyen “férfira” ? Zsebpénzt a 13 éves kisgyerek kap, és a 4 éves gyermekek szólítják így a szüleiket max. Még azt hogy ott lakik megértem, meg nem volt mindig így de ez a többi dolog engem nagyon zavar. Ugye nem csak szerintem nem normális ez????
2021. márc. 20. 01:04
 2/59 anonim ***** válasza:
47%

A pénz még talán okés lenne -ha dolgozik, akkor gondolom nem azon a havi 20ezren múlik a boldogság-, de az, hogy velük él és így szólítja őket, az tényleg fura

Egyébként is gyerekes?

2021. márc. 20. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Hát, élteti a buli de egyébként normális csak ezek a dolgok szúrják a szemem és nem tartom férfiasnak egyáltalán. A pénzzel az a baj, hogy költi hülyeségekre a pénzét, ruhákra cipőkre mint egy 20 éves, nem halad előre az életben, max a szülei segítségével. Minek kell adni egy felnőtt nagy embernek azért 20 ezret mert ő átmegy egy másik városba?
2021. márc. 20. 01:14
 4/59 anonim ***** válasza:
83%

1-es vagyok. Egyedüli gyerek? Gondolom egész gyerekkorában túlféltették, furán nevelték...vagy lehet fiatalabb korában gáznak számított és most 32 évesen éli ki magát (és tud menő lenni a fiatalabbak körében)

Amúgy milyen a viszonyod vele? Együtt vagytok? Vagy miért zavar? Mert ezeket igazából neki kéne megmondani...

2021. márc. 20. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
70%

Habár én is 32 éves koromig laktam otthon, mert valóban nem könnyű manapság rögtön egyetem után, de még a dolgozó évek elején sem külön költözni, ha spórolni akar az ember, de mégsem kaptam zsebpénzt, nem is fogadtam volna el dolgozóként, tök ciki lett volna. A szüleimet meg kisgyerekként sem szólítottam Anyucinak, Apucinak, de pláne nem hívtam volna így őket felnőttként. (Mindig is Mamának, Papának, Anyának, Apának szólítottuk őket testvéremmel.)

Szóval az általad említett férfi tényleg ciki, ezt 36 éves férfiként mondom.

2021. márc. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy a szüleivel él, szerintem nem gáz. Sokaknak nem jut házra, lakásba költözni meg nem olcsó mulatság. A pénzt lehet jól értelmezni is, tehát nem mint zsebpénzként, de ebben a kontextusban eléggé furán jön le. Viszont a szólításokat elég infantilisnek tartom. Szerintem is gyermekkori háttér állhat e mögött. Ha jó a kapcsolatotok - akár baráti, akár szerelmi - szerintem beszélj vele erről higgadtan. Azt tanácsolom vezesd fel a beszélgetést. Mit gondol a függetlenségről? Az elszakadásról? Stb.
2021. márc. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 A kérdező kommentje:

Nem egyedüli, van testvére aki szintén fiú de őt még nem ismerem.

Ismerkedünk a sráccal de ez az anyuciii apuciiizas kiakaszt. Én mindig úgy mondom, hogy szüleim/anyukám/apukám lehet ez is becézgetős valakinek de szerintem ez egy fokkal jobb és én lány vagyok, tőlem talán máshogy hangzik. Ha ő is így szolítaná őket akkor semmi gondom nem lenne. A másik hogy nagyon nagyon családmániás. Állandóan a családjával kell lenni. Szívesen ismertem meg őket és töltök velük időt, de normális isőkeretek között nem pedig így ahogy mindig alakítja a dolgokat, hogy végül többet vagyok az anyukájával mint vele egy egy találkozáskor. Nem családcentrikus, még nagyon távol áll tőle a családalapítás, ami jelenleg nem zavar mert van köztünk jópár év korkülönbség. Viszont így benne van a szülei se@@ebe. A pénzeshez meg még annyit hogy ilyet írt múltkor: veszek egy pólót anyuciiii adott bele pénzt. 🤩


Gyomrom forog ilyenkor. Hogy mondjam ezeket neki finoman hogy nem egy kamasz hanem egy felnőtt ember? Vagy hagyjam az egész ismerkedést?

2021. márc. 20. 01:28
 8/59 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem az utóbbi. Hagyd az egészet. Még nem nőtt fel. Ki tudja, párkapcsolatban komolyabb dolgokra hogy reagál az az ember, aki 32 évesen így viselkedik.

De ez csak egy arc nélküli vélemény a neten...

2021. márc. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
49%

Cuki fiúcska egyem azt a csepp szívét :P


nem lehet hogy kicsit máás a fiúcska ?

2021. márc. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
73%
6-os vagyok. Szerintem mindenkinek jár egy esély. Alapból megbélyegezni valakit nem egy jó ötlet, de annál jobban bevett szokás. Sok dolog állhat a háttérben: anya- és apa-komplexus, féltés, szociális háttér hiánya, stb. Csak hozd fel nyugodtan a témát. Beszélj vele erről személyesen. :)
2021. márc. 20. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!