Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mentális beteg szülők gyereki,...

Mentális beteg szülők gyereki, ti hogy dolgozzátok fel magát a tényt, hogy ilyen embertől származtok?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy a szülő enyhén szorong, vagy van szezonális dedresszioja(bar az is okozhat gondod), hanem olyan esetre, amikor az egyik szülő kőkeményen pszichiátriai eset es gyerekkorodtol kezdve azt láttad, hogy undorító es életképtelen? Plane úgy, hogy te kényszeresen tökéletességmanias vagy? Az önbecsülésémet mar maga az a tény rommá dönti, hogy egy ilyennek vagyok a gyereke? A pszichológus úgy láttam nem tud mit kezdeni ezzel...
2021. márc. 20. 18:46
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
8, téged nem jelentettelek. A narcizmus mentális betegség.
2021. márc. 20. 19:39
 12/27 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, a te apádat se diagnosztizálták, mint a többi okos gyakorisét...
2021. márc. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Mivel soha nem merne orvoshoz menni es be sem ismeri, hogy bármi baja van. Ezért jo, hogy van internet, vagy elmodhatod szakemberek a dolgokat es o segít, hogy mi baja lehet a kedves apadnak. A helyzetemen nem változtat az, hogy van-e diagnózis hivatalosan, vagy nincs. Azért nincs, mert nem látta orvos. Ha látta volna, mar lenne.
2021. márc. 20. 20:02
 14/27 anonim ***** válasza:
89%

Egy cipőben járunk kérdező. Az én apám masszív alkoholista, anyámat 3 éves koromban félholtra verte, engem és a 2 éves öcsémet tüdőgyulladással találtak meg a -10 fokos lakásban, mert nem engedte anyámnak se, hogy orvoshoz vigyen minket.



Őszintén? Azt se érdekel, hogy a világon van. Akár neki köszönhetem, hogy élek, akár nem.

2021. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Keedves kérdező, írtam neked privit:)
2021. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
15, en nem is neki köszönhetem, hogy a világon vagyok. D.gni nem nagy teljesítmény, onnantól kezdve pedig csak a traumákat okozta nekem. Tudom, hogy nem en vagyok az egyetlen ilyen ember, de a környezetemben csak azt látom, hogy mindekinek normális az apja, de legalábbis nem ilyen életképtelen szenny, ezért is van itt ez a kérdés
2021. márc. 20. 20:26
 17/27 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, az én Párom apja, ne tudd meg.

Elszakította az anyjától, jól megverte, aszthmas rohamot kapott és azt mondta neki, hogy "ne szimulalj már".

Sajnos nagyon sok ilyen patkány van.

A noveremet (feltesom) elvitte az apja valahova, remegve jött haza, napokig nem beszélt és fogalmunk sincs, hogy mi történt. (Alkoholista a pasi)

Nem tudom, hogy ezt hogy lehet feldolgozni.

2021. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
89%
Micsoda állatok vannak :/ az ilyeneknek nem kezelés kellene, hanem kötél. De jó szoros...
2021. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
90%

Egy gyerek nem kérte, hogy világra jöjjön, és ha már valaki úgy döntött, hogy létrehoz egy új életet, akkor kötelessége tisztességes minimumfeltételeket biztosítania hozzá (érzelmileg is). Szóval nem érzem jogosnak, hogy páran ennyire nekiestek a kérdezőnek. Akit a személyiségfejlődése legérzékenyebb időszakában (főleg kisgyerekként) bántalmaztak, olyan csomagot kapott a nyakába, amit nehéz feldolgozni, még segítséggel is. Ha pedig nem sikerül (mármint a trauma feldolgozása), akkor az élet az ilyen sérült ember számára inkább szenvedés lesz, mint "csoda", és nem tudom, ezért miért kellene hálásnak lennie.

Kérdező: sajnos aki mentális beteg, és alkalmatlan szülőnek, az a legritkább esetben látja ezt ben. A szexuális ösztön viszont dolgozik benne, és szaporodik. Nem fogja fel, hogy kinek milyen szenvedést okoz. Ahhoz, hogy felismerje az alkalmatlanságát, nagyjából pont azokra a készségekre lenne szükség, ami alkalmassá tenni...

Ha a pszichológus nem tudott veled mit kezdeni, akkor keress meg egy másikat (köztük sem mindenki kiváló szakember). El kell gyászolnod, hogy te nem kaptad meg azt, amihez minden gyereknek joga lenne. Ez egy kemény feladat, és nem szégyen, ha nem megy egyedül.

2021. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Valójában az is a gond, hogy a sok gyerekkori trauma mostanában kezdett kijönni rajtam es nem értem, hogy miért. Van egy eset, ami 6-7 éves koromban történt, talán akkor verte meg a legjobban anyámat, engem pedig nem engedett ki a szobából. Erre emlékszem, de arra nem, hogy hogy éreztem magam ezek után. Volt olyan eset is, hogy rám törte az ajtómat es tudom, hihy erőszakos volt, de egyszerűen alig emlékszem arra, hogy pontosan mi történt. Nem értem, hogy miért, de ettől csak meg hulyebbnek érzem magam. Bar az anyám sem tett semmit, mikor összeverte, lehet nekem akkor mar ez volt a normális. Magamat is gyűlölöm, amiért ilyen szennynek vagyok a gyereke, ez a nagy gond
2021. márc. 20. 21:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!