Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mentális beteg szülők gyereki,...

Mentális beteg szülők gyereki, ti hogy dolgozzátok fel magát a tényt, hogy ilyen embertől származtok?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy a szülő enyhén szorong, vagy van szezonális dedresszioja(bar az is okozhat gondod), hanem olyan esetre, amikor az egyik szülő kőkeményen pszichiátriai eset es gyerekkorodtol kezdve azt láttad, hogy undorító es életképtelen? Plane úgy, hogy te kényszeresen tökéletességmanias vagy? Az önbecsülésémet mar maga az a tény rommá dönti, hogy egy ilyennek vagyok a gyereke? A pszichológus úgy láttam nem tud mit kezdeni ezzel...
2021. márc. 20. 18:46
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
81%
9es vagyok. A függőség is mentális betegség, de pont hogy arra is öröklünk egy genetikai hajlamot. Van aki könnyebben lesz függő, mint mások, pusztán a génjei miatt.
2021. márc. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
Én mentális beteg vagyok, de nem örökletes, hanem kialakult. De amúgy én nem is tervezek gyereket, mert ez leveszi minden energiám. Szélsőséges vagyok, van hogy csak 4 órát alszom kb 3-tól 7-ig mint pl ma, máskor meg napközbe is ágyba vagyok, de ez nem azt jelenti hogy ha rossz kedvem van bunkó vagyok, meg török zúzok, de vannak témák amik érzékenyen érintenek.
2021. márc. 21. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Nem kell szegyelned, hogy tole szarmazol kerdezo. Magadat felesleges megbelyegezned. Nem tartod vele a kapcsolatot, es a fizikai levalas utan mar tudatosan elindulsz az uton, hogy lelkileg is levalj. A te gyerekeidnek nem kell mar ezt a mintat kapnia. Ne szegyeld magad masok miatt. Hat kb ennyi.

En feldolgoztam nagynehezen azt, hogy a biologiai anyam nem szamit anyanak, hanem "csak" egy beteg ember, akihez nekem mar semmi kozom. Azota sokkal konnyebb. Elengedtem. Nem kell szegyelnem, hogy tole szarmazom, mert mar nem jelenek meg vele sehol, nem beszelunk. Magamat szegyeltem, hogy egy bizonyos idoben nem volt erom "kilepni" a kapcsolatbol es engedtem a mergezesnek. Ha korabban sikerult volna, nem lennek lemaradva. Szoval igen, hibaztam en is sokat. De mindennek eljott vegulis az ideje.


A gyerekkori traumak nekem is feljonnek, sot, a szornyu szavakat, amiket hozzamvagott szinten. Ez is egy mentalis tisztulasi folyamat. Nem tudod befolyasolni, hogy ne jojjenek fel. Hosszu folyamat ez az egesz. Ezeken lehet segiteni, enyhiteni a tuneteket sok meditacioval, terapiaval es egyebekkel. Ne erezd magad hulyenek. A kimondott szavaknak sajnos hatalmas sulya tud lenni. Segithet, ha ezentul vezetsz naplot, amiben a gyerekkori enedhez beszelsz, irsz hozza kedves szavakat. Leirod, hogy hogy kellett volna es pozitiv dolgokat mantrazol.

2021. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
23, amit írtál pont azt csinálom most sajnos kényszeresen, azzal kinzom magam, hogy mit kellett volna tennem olyankor, mikor valaki támadott. Sajnos akkor valószínűleg természetes védekező funkciók miatt nem éreztem akkora dühöt, most mar erzek es borzalmas egy duhroham. Sajnos utólag sokkal okosabb egy ember, ami engem nagyon frusztral. Akkor kellett volna tudnom, hogy mit csinaljak.
2021. márc. 21. 09:58
 25/27 anonim ***** válasza:
23 vagyok, nyugodtan mond ki hangosan, amit gondolsz, amikor duhos vagy. Meg akkor is, ha valami multbeli parbeszedre akarsz reagalni. Sokat segit, ha kiengeded valahogy. Ne tartsd magadba. Nyugodtan karomkodj, de tedd hozza, hogy most mar igenis tul fogok ezen lepni es jobb eletem lesz. Tehat a befejezese a duhongesnek legyen pozitiv.
2021. márc. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Hát ha nekem ilyen lenne a hátterem, akkor mindent megtennék azért, hogy én ne ilyen legyek. Megszülettél, nem rajtad múlt. Nekem apám alkoholista volt, Anyámat verte, elég durván. Mesélt hajmeresztő sztorikat. 25 éve meghalt, tehát nagyon nem aktuális. Nálam inkább maga az apa hiányzott, mint példakép. Ha nincs csak egy szülő, az is problémákhoz vezethet. Persze jobb az, ha nincs apa, mint az, ha van, de az egy sz@rkupac.
2021. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Az agy sok mindemre képes kedves kérdező,a traumákat elnyomja,eltemeti jó mélyre,hogy amikor ér egy másik trauma akkor emlkézetessen arra hogy téged már ért ilyen. De azért mert apád ilyen volt,neked még lehet normális életed,minden családnak megvan a maga sötét foltja,itt neked kell erősnek lenned ,lépj tovább legyél erőss és ki fogsz lábalni innen. Azokat a nőket meg nem értem akik ilyen esetben nem lépnek ki a kapcsolatból és inkább hagyják a gyereket szenvedni meg magukat is. Itt nálunk volt ilyenre példa hogy hosszú évekig tűrt a nő ,majd mikor már kb 20év után 4gyerek mellett elege lett akkor szépen apukát leszúrta. Azok a nők is lelkiszegények akik ezt eltűrik.
2021. ápr. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!