Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Összevesztünk a feleségemmel,...

Összevesztünk a feleségemmel, mert nem akarok az ország másik végébe költözni a gyereke miatt? Az én felfogásom a nem normális?

Figyelt kérdés

Egy Szeged melletti városban élünk, mind a ketten itt nőttünk fel, itt vannak a családjaink, barátaink.

Neki van az előző házasságából egy 16 éves lánya, akit mindig is sajátomként szerettem, apja helyett apja voltam. Ő most kitalálta, hogy Bécsben szeretne majd továbbtanulni (most 11.-es). Ebben semmi rosszat nem látok, jól beszéli a németet és az angolt is (C1 szinten), használja ki az ilyen lehetőségeket. Viszont a feleségem kiakadt, hogy így hogy fogja látni a gyereket, mi lesz vele ott, bármi baj van, egyedül lesz... Majd azzal állt elő, hogy akkor másfél év múlva pakolunk mi is és az osztrák határ mellé költözünk, hogy közel legyünk a lányához. Konkrétan az az ország másik vége...

Még ha középiskolába menne, azt mondanám, hogy rendben, próbáljuk meg, de 18 éves lesz, felnőtt. Én anno egyetemistaként nem igényeltem azt, hogy hetente látogassam a szüleimet. Neki is elkezd majd kialakulni a felnőtt élete, baráti társasága és jobb dolga is lesz annál, minthogy a hét felét velünk töltse. Ráadásul mind az én, mind a feleségem szülei idősebbek, közel a 80-hoz. Egészségügyileg rendben vannak, de ez változhat egyik hónapról a másikra. Itt van a munkánk, életünk.

Az ördögöt sem akarom a falra festeni, de mi van, ha a lányának nem tetszik kint az egyetem és fél év után kitalálja, hogy inkább Pesten, vagy Szegeden akar tanulni?! Akkor cuccolunk vissza?


Azzal érvel, hogy a lánya sosem élt egyedül, egy szendvicset nem bír magának megcsinálni és nem tudja ellátni magát. 16 éves, egész életében minden elé volt téve, amit kitalált. Itthon is vagy az anyja takarít, vagy a bejárónő. Tudja, hogyha nem rak rendet a szobájában, az anyja 1-2 óra könyörgés után úgyis megcsinálja. Nem volt rákényszerülve soha, hogy ellássa magát, de tudom, hogy van olyan talpraesett, hogyha éhes, akkor rendeljen magának valamit, vagy megsüssön két szelet csirkemellet és tegyen mellé valami salátát. Meg ez több, mint 1 év múlva lesz aktuális, nem a jövő héten fog kiköltözni... Addig ha minden héten csak egy ételt megtanul elkészíteni, már rendben van. A takarításban, mosásban sincs semmi bonyolult dolog, amihez 2 diploma kéne minimum.

A másik dolog, hogy ő nem fogja engedni a 18 éves gyerekét az autópályán közlekedni... Ez is olyan, hogy még jogosítványa sincs, de már most ilyeneket mond, meg hogy ne autózza át a gyerek az egész országot egyedül, mert bármi történhet. Pedig van, akit simán fel lehet engedni pályára pár hetes jogsival is, mást még 30 évessel sem. De mondtam, hogyha ez a baja, akkor én inkább elautózok érte havi kétszer is, mert az is kevesebb nyűggel jár, mint egy költözés.


A feleségem szerint én vagyok az önző és a nemtörődöm, mert hogy úgysem az én lányom és nekem mindegy, hogy mi lesz vele. De én még életemben nem hallottam olyat, hogyha a gyerek egyetemre ment volna, akkor az egész család is költözött volna vele. Nincs gyerekünk, de ha lenne mondjuk egy általános iskolás, meg egy óvodás, akkor őket is kiszedné a megszokott környezetükből, barátaik mellől, mert hogy a testvérük egyetemre megy?!


2021. márc. 21. 12:20
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég!

Nálam féltőbb, helikopterebb anya nem hiszem, hogy van, de eszembe nem jutott Kínába költözni, amikor a lányom 19 évesen oda nyert egyetemi ösztöndíjat:)

Kérdező, állítsd le a feleségedet. Nagyon nem normális.

2021. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Nem tudom, a munkád helyhez kötött-e (mint a magyarok 99%-ának), de ha nem, akkor se menj.

Mondd meg a feleségednek, hogy oda megy, ahová akar, te maradsz itt.

És szembesítsd azzal, amit már írtak, hogy valószínűleg a lánya azért menne ilyen messzire, mert elege van már az anyjából.

2021. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös ház, akkor nejed nélküled nem tudja eladni. Ne hagyd magad, mert ez így nevetséges.

Nem vagy köteles költözni és a lánya sem igényli, feleséged egyszerűen fél, hogy a gyereke nélkül mit fog magával kezdeni.

2021. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan repülnek ki a középiskola után, és aki nagyon az ország végéből jár fel Budapestre, nem biztos hogy kevesebb időt utazik mint ez a lány fog.

Sokan nem tudnak fozni még 18 évesen, de belejönnek, nem halnak éhen. És van még ideje önállósodni addig.

2021. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%
Azzal érvel hogy a lánya még nem élt külön? :D és mit gondol a feleséged, a többi elköltöző egyetemista nagy átlagban honnan jön, ha nem a szülői házból?
2021. márc. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
100%
eskü én körülröhögtem volna anyámat, ha utánam akar költözni a határra XD (apa szokott próbálkozni, hogy az egész család is kiköltözik bécsbe, de anyu megmondta neki, hogy ő nem hajlandó abban a városban élni, ahol a lánya éppen kitombolja egyetemista éveit, addig se kap szívinfarktust - keressen másik európai várost magának :D) már bocsi, de az a nő nem normális. a magad és a lány érdekében is mondd meg neki, hogy te nem mész sehova, gyermek megy, ő meg csinál amit akar, de nélkületek. annak a lánynak térre van szüksége, ő is érzi, valszeg azért az első határontúli várost szúrta ki magának (mert én is hasonló indíttatásból jöttem ki, szeretem én a szüleimet, de 600 kilométerről sokkal harmonikusabb őket szeretni, mint másfél szobányi távolságból...)
2021. márc. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem lesz belole normalis talpraesett felnott no ha az anyja allandoan utana megy.

Menjen/menjetek utana ha bajban van.

Addig meg boldoguljon egyedul.

En 18 evesen dolgozni mentem ki Maltara es erdekes modon tuleltem..

2021. márc. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tanulságos lenne megmutatnod a válaszokat a feleségednek.

Ill. kíváncsi volnék, a lánya mit szólt hozzá, mikor megtudta.

2021. márc. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
100%

Üzenem a feleségednek hogy:

Ez NAGYON nem normális, az a gyerek így SOSEM lesz önálló. Ha utána megy az a gyerek mindig életképtelen lesz, sőt lehet nem is vágyik az anyjára, ha annyira félti akkor van egy éve felkészíteni a pici lányát az életre.

Amúgy kedves anyuka szerintem nem véletlenül választott a gyerek egy sulit iiilyen messze. -.-"

2021. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 Savlekotő ***** válasza:
100%
Csaj már fuldoklik szerintem az anyjától.. Az ilyen elől tűnnek el később cím nélkül a gyerekei. És most szólók ha így félti életképtelen lesz v mindent kipróbál amitől anyuci elzárta.. Felnőtt nő nem a felnőtt gyerekére tapad,a házasságotok se áll stabil lábakon ha a feleséged a gyerekébe van fulladva. Ezzel a típussal nem szabad leállni mert nem egészséges lelkű nők..
2021. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!