Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az első gyerek lesz mindig a...

Az első gyerek lesz mindig a szülők kedvence?

Figyelt kérdés

Mi ketten vagyunk testvérek, már felnőtt nők, férj és gyerek is mindkettőnknél, de a mai napig látszik, hogy nővérem a 'kis kedvenc'.

Pedig nem követtem el semmit, mindig tanultam szépen, barátokkal is mikor volt rá idő, akkor bicajozni mentünk, soha nem cigiztem, és alkoholt sem ittam, a mai napig sem. Sportolni jártam. Tehát nem voltam sose deviáns sem. Nekem alig mondtak el valamit, amíg nővéremmel kb mindent megosztottak.

Miért nem voltam soha elég jó a szüleimnek? Mert 'csak a 2. gyerek' vagyok? Nem nekik akarok mindenben megfelelni, csak így ennyi idő elteltével gondoltam már fog változni a helyzet, de nem.. Ennek ellenére szoktam hazalátogatni anyához, de mégsem olyan.



2021. márc. 25. 21:56
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Nyilván már nem érdekel úgy, mint kiskoromban, nem nekik akarok megfelelni, meg semmi ilyesmi, csak gondoltam megkérdem, hátha van valaki hasonló helyzetben.

Már az én kis családommal foglalkozom. :)

Köszi az eddigi válaszokat!

2021. márc. 25. 22:46
 12/26 anonim ***** válasza:
92%

Nekem nincs testverem, de tapasztaltam enis ilyet. Pl volt ferjem csaladjaban az elso volt a sztar, igaz neki volt munkaja es nem drogozott csak ivott, igy kitunt a masik harom testvere kozul.

Volt egy baratnom, nagyon sokaig legjobb baratnok voltunk, ott mindig a noverevel kiveteleztek, o jobb tanulo volt es kicsit konnyebb termeszetu.

De van egy masik baratnom akinek a novere munkanelkuli, drogos, egyik fiutol megy a masikhoz es neki minden el van nezve, baratnom meg tisztesseges, 16 eves koratol dolgozik, nem drogozik, megis rajta kernek tobb mindent szamon.

2021. márc. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
Igen nálunk is így volt ez mindig. Ketten vagyunk, én vagyok a fiatalabb fiú testvér. A nővérem a szülők kedvence, ő a tökéletes gyerekük. Akivel dicsekedtek mindig a rokonok előtt. Rá soha nem mondtak egy rossz szót sem. Rólam csak a hibáimat sorolták gyerek koromban. És a nővéremnek mondanak el minden fontos családi dolgot. Miközben előttem sok mindent elhallgatnak a mai napig. És nem avatnak be dolgokba. Például ha a szülők elutaztak több napra Wellnesselni, akkor én előtte 2 nappal tudtam meg. Miközben a nővérem már 3 hónappal korábban tudta. És vannak dolgok amiket utólag tudtam meg mástól, mert a szüleim nem mondták el.
2021. márc. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
67%

párom családja ilyen, ő "csak" a második fiú lett és nem a várva várt lány. A testvére azért is megvan dícsérve ami alap kéne, hogy legyen, ő meg a rendes melóért egy köszönömöt sem kap. Persze minden másban egyenlő a bánásmód, csak ebben érezni a különbség tételt.

Kedvencem mikor dícsérték a sógort amiért bekalapált egy szöget(csak fordítva tartotta a kalapácsot) páromnak meg nem mondanak semmit, holott MINDENT maga szerel és méghozzá úgy mint egy szerelő.

Ő mai napig próbál a szülők kedvében járni,de a hatásomra már nem teper annyira, mert belátta, ő mindig a 2. gyerek lesz.

2021. márc. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
79%

Nem feltétlenül az első a kedvenc, de mindig van olyan gyerek, aki valamiért közelebb áll a szülőhöz. Nálunk pl. én vagyok az elsőszülött, de az öcsémet jobban szeretik. Ő fiú - mindig fiút akartak, nálam sokkal kedvesebb, szelídebb, szolgálatkészebb és alázatosabb, sokkal hagyományosabb életet él, jobban alkalmazkodik az elvárásokhoz, és megteszi a kötelességeit. Jobban hasonlít anyámra.

Jogosan szeretik őt jobban, megérdemli.

Én nem teljesítettem be a várakozásukat, csalódást okoztam nekik, és még elégedett is vagyok vele :) nem várhattam, hogy hurrálelkesedéssel fogadják, hogy gúnyt űzök az elvárásaikból.

2021. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
77%
Hozzám a 2. sokkal közelebb áll
2021. márc. 25. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim válasza:
73%

Nos, mi 3-an vagyunk tesók, nálunk a középső az egy szál fiú a kedvenc mindkét szülőnél. Ezután a legkisebb, azaz a húgom.


Barátnőmnél, akik szintén 3-an tesók az egy Szem fiú ismét, aki a legkisebb. Majd a nővére.


Pároméknál az a felállás, h az anyujának ő a kedvence, ezzel szemben az apujának a húga. Náluk viszont érezhető, h mindezek ellenére a másik gyereket szeretik, csak mindenkinek van kedvence, hiába mondják, h nincs. Én látom, mint kivülálló. :D

Az én családomban, ezzel szemben van az öcsém a húgom, én néha eszükbe jutok és ennyi.


Szóval, ha rád azért rendszeresen gondolnak, amellett, h a tesód a kedvenc még szerencsés is vagy, nekem volt, h a születésnapomat elfelejtették...


Anno volt fősulin testvérpszichológiás tárgyam,ott mindig azt tanìtották, h amennyiben 3 gyerek van, a kedvenc az lesz, aki különböző nemű, mint a többiek. Ha ugyanolyan neműek a középső megszìvta, mert őt általában elnyomják.


Két testvér esetén meg általában a kisebb, mert, h őt jobban kell "félteni", de beleszámìt még a családból hozott minta, tehát, h pl:régi tìpusú család-e, mert akkor a fiú stb.

2021. márc. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Miből lehet látni, érezni, hogy ki a kedvenc?
2021. márc. 26. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Mi hárman vagyunk tesók, két fiú ,és én a lány.Nálunk nincs kedvenc.Szüleink baromira figyelnek rá, hogy egyformán kapjunk mindent, anyagiakat is.Figyelmet, szeretetet is.Hiába kutatok az emlékeimben, nem emlékszem olyanra,hogy rosszul esett volna valami,mert valamelyikünkkel kivételeztek volna. Viszont az egyik nagyszülőpárosnál a legidősebb fiú, a másiknál a legkisebb fiú a kedvenc.
2021. márc. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Kései Sirató ***** válasza:
Vagy a legidősebb, vagy a legfiatalabb a kedvenc általában. Legalábbis olyan családokban, ahol nem egyformán viszonyulnak a gyermekekhez.
2021. márc. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!