Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az első gyerek lesz mindig a...

Az első gyerek lesz mindig a szülők kedvence?

Figyelt kérdés

Mi ketten vagyunk testvérek, már felnőtt nők, férj és gyerek is mindkettőnknél, de a mai napig látszik, hogy nővérem a 'kis kedvenc'.

Pedig nem követtem el semmit, mindig tanultam szépen, barátokkal is mikor volt rá idő, akkor bicajozni mentünk, soha nem cigiztem, és alkoholt sem ittam, a mai napig sem. Sportolni jártam. Tehát nem voltam sose deviáns sem. Nekem alig mondtak el valamit, amíg nővéremmel kb mindent megosztottak.

Miért nem voltam soha elég jó a szüleimnek? Mert 'csak a 2. gyerek' vagyok? Nem nekik akarok mindenben megfelelni, csak így ennyi idő elteltével gondoltam már fog változni a helyzet, de nem.. Ennek ellenére szoktam hazalátogatni anyához, de mégsem olyan.



2021. márc. 25. 21:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
62%
#3 vagyok, jobban belegondolva se apám se anyám nem voltak kedvencek pedig elsőszülöttek mindketten
2021. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok. Tudom, hogy kimondtak, de nem érdekel :) élem a saját életem, velük nem tartom a kapcsolatot. Abban viszont kiegyezem, hogy nem általános törvény, hogy az első a kivetelezett. Nálunk így volt.
2021. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Mi ketten vagyunk, és a hugom a kedvenc. Én le voltam szarva, rá 5 évre született a hugom, és hirtelen ő lett az istenkirálynő. (És ez nem a klasszikus "nagyobb tesó féltékeny a kisebbre" című dolog nálunk.)

Mindig, mindenben neki volt igaza. Hamar levette ezt, mert okos kislány volt, már 3 évesen manipulált mindenkit. Engem provokált, aztán árulkodott, ha erélyesebben rászóltam, persze anyámék nekem üvöltötték le a fejemet, ami neki nagyon tetszett. Utána is ez ment évekig.

Törődésből, szeretetből, megértésből, elfogadásból, bíztatásból messze a TÖREDÉKÉT nem kaptam, mint ő. Engem csak csesztetni tudtak, én voltam a szardarab, mindenben visszafogtal, leócsároltak. Ez a mai napig megvan, ha a hugom otthon van anyámnál, anyám teljesen átmegy hülyébe, a fellegekben jár, ha a hugom a pirosra azt mondja, sárga, akkor az sárga.

2021. márc. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
80%
Első vagyok, aztán apám az öcséimet sokkal jobban szereti, mint engem. Ennyit errl.
2021. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Laylah ***** válasza:
100%
Nálunk a legkisebb, a Szent Fiúgyermek lett a kedvenc (szeretem öcsémet, de ez nem mindig volt így), utána húgom, mert hát ő olyan kis szép meg beszélgetős, én meg az ügyeletes verbális boxzsák, akit lehet piszkálni, akit lehet csicskáztatni és leüvölteni a fejét.
2021. márc. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk ez teljesen máshogy van. 3-man vagyunk az öcsém én (lány) és a bátyjám. Az öcsémet nagyon szeretik mivel mégis csak ő a legkisebb és őt féltik a legjobban mert annyira még nem tud vigyázni magára. Vagyok én. Mivel én vagyok a középső és az egy szem lány nincs könnyű dolgom de a szüleim ugyanannyira szeretnek mint az öcsémet. És jön a bátyám. Ha hármunk közül van valaki akit talán egy kicsit kevésbé szeretnel akkor az ő. Ahhoz képest hogy ő volt az első most pont ő a "legelhanyagoltabb". Bár régen ez pont fordítva volt
2021. márc. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!