Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülőknek miért az a...

Egyes szülőknek miért az a kedvenc és leghatásosabb érvük, hogy "az más"?

Figyelt kérdés

Én is szoktam néha anyummal veszekedni, de ezt az "érvet" nem bírom megérteni.

Múltkor mondtam, hogy a barátnőimmel felmegyek a megyeszékhelyre sétálni és körülnézni egyet (saját pénzből), erre közli, hogy minek, felesleges, csak a pénzt szórom (ami nem igaz, mert venni nem akarnék semmit, de jó sétálni, és a parkban ülni). Mikor mondtam neki, hogy ő is szokott régebben ilyet csinálni, akkor közölte hogy "az más". Mikor megkérdeztem, hogy miért is más, akkor meg "ne vitatkozz én az anyád vagyok".


Sokszor hallottam már ezt az érvet, meg olvastam is sok helyen, hogy a szülők azzal mentegetik magukat, hogy "az más", meg "én más vagyok", stb. De ennek mi értelme van? Szerintem ezt még ők maguk sem hiszik el.



2016. febr. 19. 09:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy gondolom, hogy alapvetően lehet igazság abban, ha egy adott helyzet "más", mint a másik. A probléma inkább az, hogy a legtöbb szülő nem tiszteli annyira a gyerekét, hogy őszintén és éretten beszélje meg vele, hogy mit miért gondol, mit miért nem enged, mi miért zavarja. Ha a szülő az ilyen "az más" megszólalása után kifejtené, hogy "mert...", akkor a gyereknek is lenne lehetősége megérteni a háttérben lévő motivációkat. Így nincs.


Persze ez nem azt jelenti, hogy mindegyik ilyen helyzetben erről van szó, mivel van sajnos sokszor olyan, hogy a szülő csak úgy random alkalmazza az alá-fölé rendeltségi viszonyból adódó jogait, mindenféle következetesség nélkül.

2016. febr. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Azert nem tudod megerteni, mert nem is lehet. Ez nem erv, ez hatalmi szo.
2016. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem véletlenül született az a mondás:

amit szabad Jupiternek,nem szabad a kis ökörnek. Te vagy a kis ökör.

Egyébként itt a magyarázat:

anyud azért a pénzért megdolgozott,még jó,hogy arra költi,amire akarja,s nem kéri ki a te engedélyedet.

Te viszont gyerek vagy,a pénzt tőle kapod,nem te dolgoztál érte. Majd ha felnőtt leszel,a saját munkából megkeresett pénzedet úgy szórod,ahogy akarod.

Másik érv: visszataszító,ha egy gyerek felnőttet akar játszani. Te még maradj gyerek egy ideig otthon,a kisszobádban.

2016. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Ezt én is nagyon sokszor hallottam gyerekkoromban Anyukámtól.

A másik kedvencem még az volt,amikor el akartam menni valahova de nem engedett el és mondtam hogy "De hát a Juliskát is elengedik a szülei" erre a válasz "Engem nem érdekel más gyereke".Következő alkalommal mondjuk rossz jegyet kaptam,próbáltam kimagyarázni erre a válaszuk"Bezzeg a Juliska 5-öst kapott" erre én "Engem nem érdekel más gyereke" :))


Ma már szerencsére nincs ilyen,mert felnőttem,de remélem ha lesz gyerekem nem ilyen érveket fogok neki mondani.


23/L

2016. febr. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem tudnak értelmesen,és őszintén kommunikálni a saját gyerekükkel.Mert őket sem tanították meg.Pedig sokkal könnyebben megoldódnának a konfliktusok terelés helyett.Az "Amit szabad Jupiternek,nem szabad a kis ökörnek" hozzáállás még soha nem vezetett eredményre,csak tiszteletlenséget és ellenszenvet a szülő felé.

Ha pl.így hangzana a párbeszéd:

-Nem szeretném,hogy oda menj,mert fölöslegesnek látom,hogy pénzt költs.

-De nem költenék pénzt,csak az utazásra,azt is a sajátomból,és olyan jót ott kikapcsolódni a barátnőimmel,hogy nekem megéri elmenni.

-Rendben,a te pénzed,bízom benne,hogy helyesen tudsz mérlegelni.

2016. febr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

23/L


Ezen jót röhögtem,annyira tipikus,én is hallottam gyerek koromban:))

2016. febr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Érv nélkül valóban semmi értelme. Természetesen ők sem hiszik el, csak arra sem veszi(k) a fáradtságot, hogy megtiszteljenek egy indokkal. Bár valószínűleg az sincs, ezért dobja be ezt.


"Másik érv: visszataszító,ha egy gyerek felnőttet akar játszani. Te még maradj gyerek egy ideig otthon,a kisszobádban."


Tehát 18 éves koráig nem hagyhatja el(szó szerint) a szobáját. Ember, neked mi bajod?

2016. febr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

A 'más gyerekére' is megvan a magyarázat. Nem értitek,mert nem is akarjátok érteni. Mindig csak magatoknak akartok hasznot hajtani. És hiába húztok le nullára,mint az előző hozzászólásomban,kérdezzétek csak meg a szüleiteket,hogy igazam van-e!


ha más gyereke rosszat csinál: azért nem érdekel,mert mástól a rosszat nem szabad utánozni,hanem csakis a jót.

A mondat így hangzana helyesen,ha be lenne fejezve: engem nem érdekel a más gyereke milyen rosszat csinál!


ha más gyereke jót csinál: ezt már szabad utánozni,sőt kell is!

2016. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
Elhagyhatja a kisszobáját,ha az anyja elengedi. Itt most elengedte? Nem. Téma lezárva.
2016. febr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
56%
Vannak állati ösztönök, ezt emberi ösztönnek hívom, sokszor a szülő szeret uralkodni a gyerek fölött, valahogy ez ahhoz kapcsolódhat, hogy a főnök parancsolgat neki akkor neki is le kell vezetni.
2016. febr. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!