Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nincs szülői támogatàs?

Nincs szülői támogatàs?

Figyelt kérdés

Édesapámtól egyáltalán nem kapok anyagi támogatást. Elköltöztem már 4 éve otthonról, ez idő alatt egyetemet végeztem, dolgoztam. Elveszítettem most a munkámat, (bezárt a COVID miatt, )úgyhogy most nincs semmi bevételem. Ezzel nincs is probléma, komoly kapcsolatban élek,( mindig egy kasszán voltunk, segít átélni ezt a nehéz helyzetet) illetve elég megtakarításom volt Nem a mindennapi megélhetéssel van a probléma, hanem a tanulmányokkal. Egészen komolyan veszem ezeket. Kértem tőle anyagi tánogatást, hogy segîtse a tanulmányokat Először azt mondta hogy rendben, kifizeti, ha én is beszállok, és làtja hogy tanulok. Amikor ott volt a pillanat, hogy fizetni kell a számlákat, képzéseket, magántanárt: azt mondta hogy hat őt ez igazából nem érdekli, nem fogja kifizetni.

Nincs problémája a pénzzel, bőven kitudná fizetni a dolgokat, nem kértem olyat amit nem tudna teljesîteni.

Nem kértem pénzt ruhára, sminkekere hasonlóakra, csak tanulni szeretnék.


Azóta keményen tanulok, de nagyon nehéz egyedül, segítség nélkül

Miért csinálhatja ezt velem? Mit tennétek a helyemben?


2021. márc. 26. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

A tanulás igazabol ingyen van. Mire kell neked egy vagyon? Magantanar?

Ha nem megy, vegyel fel diakhitelt. Nem, nem kotelessege a penzebol a felnott dolgozo kulon elo gyereket tamogatni. Nem mondom hogy nem lenne jofej ha megtenne, de nem kotelessege, es nem kerheted szamon.

2021. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Amugy most van is vlm kamatmentes 500 ezeres diakhitel
2021. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%

"Elköltöztem már 4 éve otthonról, ez idő alatt egyetemet végeztem, dolgoztam."


Elvégeztél egy egyetemet, ami azt jelenti, hogy minimum 24 éves vagy,...vagy több.

Szerinted meddig kötelessége egy szülőnek, a párban és különélő gyereke ilyen-olyan dolgait finanszírozni?

Nyilván segíti a gyerekét a lehetőségei szerint, ha megteheti, de hogy te a másod,- harmaddiplomádat, amik bizony már pénzesek, az apáddal akard fizettetni, az teljesen abszurd!

A magántanár meg luxus, ha nem képes lépést tartani magántanár nélkül, akkor az a pálya nem neked való!

2021. márc. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%

Miért kéne támogatnia?

Elköltöztél, önálló életet élsz a pároddal.

Az, hogy nincs munkád, szívás, nekem sincs.


De te nem érzed, milyen gáz, hogy elvárnád apádtól, hogy pénzelje a második diplomádat - ami munkanélküliként aztán rhadt fontos. Inkább keress melót, és majd utána akarj tanulni, ne apuci pénzén 25-26 évesen :D


Én sem finanszíroznám a "tanulmányaidat", mert mire fel? :D

2021. márc. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
Azért nem támogat,mert kihasználni akarod csak.
2021. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Sajnos ezzel nem tudsz mit csinálni, nem kötelessége támogatnia. Már van egy diplomád, önálló életet élsz, illene tudnod gondoskodni magadról. Illetve ott van melletted egy férfi, ha jól értem, miért nem kéred meg őt, hogy fizesse a dolgaidat?
2021. márc. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem, ha van rá kerete, akkor erkölcsi kötelessége lenne támogatni, ha értelmes dologra kérsz, ami később megkönnyítheti az életed.

Nem tudom mit csinálj. Ülj le vele és beszéljétek meg a lehetőségeket. Mond el miért lenne fontos ez számodra, mit tudnál elérni ezután stb...

2021. márc. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!