Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért akar mindenbe...

Anyám miért akar mindenbe beleszólni?

Figyelt kérdés

Múltkor beszélgettünk,és elkezdte nekem magyarázni,hogy a kedvesem nem illik hozzám.

Utánna valahogy áttértünk a tetkóra,hogy az mennyire csúnya,meg hogy minek varratok magamra ilyen szrokat.


Ma meg nézegettem plasztikai sebészeket,erre jött a kérdés,hogy: Ugye te nem akarsz ilyen hülyeséget csinálni?


Én meg rávágtam,hogy de igen. Hogy esetleg akkor boldogabb lennék,és könnyebb lenne elfogadnom magam.

Aztán jött a szokásos,hogy így vagyok szép,a nevem is szép,nem érti,hogy miért akarok mindent változtatni.

(Igen a nevemet is megszeretném majd változtatni)


De ha egyszer így nem vagyok boldog.. Nem értem,hogy ezt miért nem érti meg..


2021. márc. 26. 13:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Tényleg eléggé nem fogadod el magad, másnak is szemet szúrna.

Amúgy azt változtazsz meg magadon amit akarsz, anyad csak puffoghat, fájhat neki, sok egyebet nem tud.

De azt ne várd, hogy ezek után majd hirtelen boldogabb leszel.

Inkább azt keresd meg, hogy miért hiányzik belőled az önelfogadás és önszeretet.

2021. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Csinálj azt, amit szeretnél! Tőled függ, nem mástól.
2021. márc. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Valamennyire tőle is függ. Ő fizeti az iskoláztatásom felét.

Ha nem úgy táncolok,ahogy ő fütyül az a "támogatás" elúszik..

2021. márc. 26. 14:11
 4/25 anonim ***** válasza:
79%

Megszoksz vagy megszöksz...


Választhatsz.

2021. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Savlekotő ***** válasza:
91%
A testkép zavar táp talaja a kontroll mániás szülő,mert a gyerek keres valamit amit végre ő kontrollálhat ide tartozik az evés zavar is ugyan ide vezethető vissza..
2021. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak védeni próbál. Neki te vagy a gyereke, az is maradsz és nem tudja megérteni hogy hogy nem tudod szeretni magad, mikor ő szeret téged.
2021. márc. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

De mitől akar védeni?

Attól,hogy változzak?

2021. márc. 26. 14:46
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
A torz valóságérzékelésedtől. Oláh Ibolya és Michael Jackson keveréke lesz belőled.
2021. márc. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Elmesélek egy történetet, hátha tanulságos.


16-17 éves koromban hasonló cipőben jártam, én mondjuk 18 évesen külföldi egyetemre mentem úgyhogy a "probléma" így feloldódótt. Egyedüli gyerekként kamasz koromban apámmal elég sok konfliktusom volt, hogy mit engedett, mit lehetett, és mit nem. Nem volt ez másként akkor sem amikor azt találtam ki hogy az éppen akkor aktuális zenei izlésemnek és az ahhoz passzoló öltözködésnek megfelelően szeretnék egy-egy fültágítót és az alkaromra pedig egy teli tetoválást. Akkor úgy éreztem ez lenne az önkifejezésnek, saját identitásom keresésének a sarokköve, úgy éreztem végem, ha ezt nem tehetem meg, ölni tudtam volna bármelyikért. Tinik, fiatal felnőttek sokszor vannak így vele ugye, hogy valamiről nagyon azt gondolják hogy na majd attól, attól jön a boldogság, meg a menőség, meg az irigylésre méltó szociális élet, vagy bármi más.


Long story short, apám végül számtalan ordítós-hisztizős veszekedés után nem engedte. Eljutottunk az "amíg az én tetőm alatt élsz" című fejezetig. Patt helyzet. Utáltam érte. Egy kanál vízben meg tudtam volna fojtani. Úgy éreztem vége a világnak és sose lehetek olyan, amilyen igazából szeretnék lenni.


Teltek az évek, és pár éve (most 32 vagyok) az jutott eszembe, hogy sosem köszöntem meg apámnak hogy nem engedte hogy elrondítsam magam, és sosem kértem bocsánatot amiért ezért cserébe olyan csúnyán viselkedtem vele. Úgyhogy ezt meg is tettem. Mai fejjel el sem tudom képzelni hogy hogyan tetszhetett akkor a fültágító és hogyan akarhattam egy olyan tetoválást az alkaromra ami ha tetszik ha nem, eléggé lelimitálja hogy az ember milyen munkakörökben tud később elhelyezkedni.


Két tanulság van:

- az egyik, hogy a szülőknek alapvetően az a dolguk hogy azt erősítsék a gyerekükben hogy úgy szépek, ahogy vannak. Képeld el fordított esetben hogy éreznéd magad, ha állandóan azt hallanád anyukádtól hogy ronda vagy, ilyen kinézettel sose leszel boldog, és minden héten plasztikai sebészek weboldalait küldözgetné neked, meg konzultációkra foglalna a nevedben időpontot, mert olyan lapos a mellkasod hogy így senkinek se fogsz kelleni. Ugye, hogy érdekes gondolat? Pedig ha az nem jó, amit anyukád most csinál, akkor annak ez a viselkedés az ellentettje. Jobb lenne?

- a másik, hogy változunk, ahogy idősodünk. Változik az ízlésünk, változnak a prioritásaink. Lehet hogy hozzám hasonlóan egyszer még hálás leszel anyukádnak hogy nem engedte azt amit éppen nem enged.


Nem állítom hogy ez minden szülőre ráilleszthető mert nyilván van aki hozzá nem értésből vagy simán rosszindulatból cseszteti folyamatosan a gyerekét. De tényleg sokan vannak azok is, akik csak a legjobbat akarják neked, és úgy szeretnek, ahogy vagy:)

2021. márc. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Igen,lapos a mellkasom..

Nem annyira,hogy a póló ne "domborodjon",de lapos..

A fejem gyerekkorom óta nem tetszik. A testemet próbáltam változtatni edzéssel,kicsit híztam is,hogy akkor majd ott leszek kerek ahol kell lennem,de nem. Innen jön az,hogy plasztikáztatni akarok.

Rengeteg a bőrhibám van,erre a tetkó valamilyen szinten megoldás. Legalább nem látom a striáimat,meg a pöttyöket a vállamon.

A pc meg csak simán vonzó számomra.

Nevet azért akarok változtatni,mert ritka és szr.

Igazából az egyik tanárom is mondta,hogy a szrból soha nem lesz arany. :)


Ha ezekre lenne valami megoldás,akkor talán elgondolkoznék,hogy hú igen jó lehetek így.

2021. márc. 26. 15:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!