Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Voltál már csaladallitason?...

Voltál már csaladallitason? Milyen volt? Hasznosnak érezted?

Figyelt kérdés
Én konkrétan szülő-gyerek kapcsolatot szeretnék rendbe tenni.

2021. ápr. 4. 21:55
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
75%
Előző élet miatt bajok.. Valaki tényleg pénzt dob ki ilyen marhaságra? A csalók meg mindig tudják mit mondjanak, ezek is úgy működnek mint a mentalista trükkök. Pszichológia, valós megoldás nuku, csak műsor az átverhető bolondoknak.
2021. ápr. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Én pszichológushoz fogok menni, aki segített már rajonni sokminden re. Ezért nem gondolom koklersegnek.
2021. ápr. 5. 10:45
 13/25 anonim ***** válasza:
66%
Ha egy valódi pszichológus családállítást csinál, akkor bizony kókler, aki gúnyt űz a saját szakmájából. Messziről elkerülném a helyedben.
2021. ápr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
35%
A 13-ast megerősítem: vagy tudomány vagy pénzrablás. A kettő összeférhetetlen, a szakmai lelkiismerettel nem egyeztethető össze. Teljesen más hozzáállás a kettő, a pszichológia a kliens aktív viselkedésváltoztatására épül, a családállítás meg tudományosan nem bizonyított ámítás. Szerintem ha lenne szakmai kamara, náluk föl lehetne jelenteni. Biztos, hogy pszichológus?
2021. ápr. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
35%

Nem pszichológus csinálja, hanem kineziológus, természetgyógyász.

Egyébként a pszichológia és a kineziológia mióta zárják ki egymást?

2021. ápr. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%
Ja, így már értem...
2021. ápr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
69%

Voltam. Kétszer vagy háromszor csak segítőként, itt arról bizonyosodtam meg, hogy működik a dolog. Kétszer állítottam. Az egyik nagyon hasznos volt, a másikat nem tudom.

Ezt a módszert egy pszichológus dolgozta ki, és olyanra szabad csak elmenni, amit pszichológusok vagy komolyabb coach-ok tartanak. Van, amikor a pszichológus maga javasolja, én már láttam olyat, hogy valaki a pszichológusával együtt érkezett. Sőt, az egyik állításon egy ismert pszichológus volt jelen (nem írom le a nevét, a történet szempontjából mindegy)akinek a könyveit széles körben olvassák és akit szakmailag elismernek. Ő is állítani jött saját magának.

Aki kicsit is jártas Carl Jung pszichológiájában, az tudja hogy ennek a mezőnek a forrása a kollektív tudatalattiban található.

Aki olvasott ilyen jellegű szakirodalmat, azt is tudja, hogy nem minden problémát lehet orvosolni családállítással, de a pszichodráma ezen fajtája valóban segíteni tud ott, ahol a tudatalattiba berögzült minták feldolgozásáról van szó, mert az tudatosan nem lehet megoldani.

Nyilván van egy sereg olyan probléma ahol nem ez a megoldás, hanem a terápia. Ezt soha hiteles családállító szakember nem tagadta.

Viszont járhatsz te terápiára, ott is lesz majd egy blokk, amit tudatosan nem tudsz oldani. Oda jól jöhet a családállítás és/vagy meditáció.

2021. ápr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
53%
Hellinger nem pszichológus!!! Filozófiát, teológiát és pedagógiát tanult. Nyugodtan írd ide, 17-es, ki az a neves pszichológus, aki családállításra ment, mert anélkül hiteltelen.
2021. ápr. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
24%

Hellinger nem simán teológus hanem lelkész, ami nagyon komoly pszichológiai képzéssel jár együtt.

Bert Hellinger korunk egyik legkiemelkedőbb pszichoterapeutája....

[link]

[link]


Nálunk dr Angster Mária a legnagyobb tekintélye. Ha leírom a nevét az illető pszichológusnak, mitől lesz jobb neked? Titoktartást kért, érhető okokból.

[link]

2021. ápr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%
Nem érthető az ok. Tán szégyelli? Angster Mária igen jól keres a dologgal, hát nem mindenki tisztességes a szakképzettek közül sem. Hellinger maximum magát nevezi pszichoterapeutának, Magyarországon ez orvosi vagy pszichológusi diplomához kötött, neki nincs. A kiemelkedőség pedig nem objektív tény. Számomra inkább lesüllyedt. Egy könyvreklám nem tudományos forrás.
2021. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!