Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érdemes felkeresni egy apát...

Érdemes felkeresni egy apát 37 év után?

Figyelt kérdés
3 éves koromban láttam utoljára apámat, (elváltak anyámmal) és utána nem akart látogatni, nem akart gyerektartást fizetni anyámnak. 12-18 éves korom között hiányzott, de anyám lebeszélt a meglátogatásáról, mondván , hogy link ember, felesleges.18-28 éves koromig gyűlöltem, s nem is tudtam megkeresni( nem volt még a facebook elterjedve ennyire). 28 évesen elkezdtem keresni a régi lakásán, a volt munkahelyén, de nem találtam, 2 hónap után feladtam. 28-40 éves koromig az államokban éltem, nem foglalkoztam a dologgal, de azért még bántott a dolog belülről. Ez egy lelki törést okozott életem során, nem tudom most 40 évesen mit mondanék neki,( ha megtalálom, mert facebookon nincs fennt) de szemrehányni már nem akarom semmiképpen....ti mit mondanátok a helyemben? És hogyan keresnétek meg ha nincs facebookon? A magándetektív drága mulatság....

2021. ápr. 7. 21:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%

Én azt mondanám neki hogy "Rohadjál meg ott ahol vagy. Majd ha megdöglesz, nyomok egy téglát a sírodra".

Az ilyen nem apa.

2021. ápr. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
89%
20-as. Van gyerekem, ha tőlem "dugnosnák" addig kutatnam, míg meg nem találnám. Érdekes módon a férjed apja hosszúe éveken keresztül nem találta a gyereket, ellenben a férjed rátalalt. A multban is volt rendőrség, ha egy gyerek eltűnt az anyjával kötve hiszem, hogy nem kezdik el keresni. Unokatesom apjától tiltották a gyereket, de mivel őt trnyleg érdekelte mi van a gyerekkel, ezért ha találkozni akart vele iskolaba menet, jövet kereste fel. Rengetegszer volt olyan, hogy beszélni sem tudtak, mert félt az u.tesom az anyja reakciojatol, ha esetleg ismerős meglatja es tole ezt megtudja. Mégis 1-2 havonta egyszer odautazott arra a néhány lopott percre, pedig messze élt tőlük mindig kedveskedett neki valami aprósággal, ami nem tűnhetett fel az anyjának. Ment, mert latni akarta, pedig ha a volt felesége meglátta az utcán óriási cirkuszt rendezett, megalazta barki előtt. Na ő rola ellehet mondani, hogy mindent elkövetett, ami tőle telhető volt. A te férjed csak azért nem csalódott az apjaban, mert hamar elment. Ha valakihez húz a szívünk örökké kutatjuk.
2021. ápr. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%
Jól van 22es, látom jobban tudod nálam, hogy mi történt az én családomban. Nem azt írtam, hogy ez az átlag, de van ilyen is.
2021. ápr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes. Minek? Ha eddig nem érdekelted, ezután se fogod.
2021. ápr. 8. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
95%

Halgass anyukádra! Nem érdemes vele foglalkozni.

Hiába papíron az apád, a valóságban egy vadidegen ember lesz a számodra. És mit akarsz egy vadidegentől?


Ha nem tévedek, akkor egy szomszéd bácsi kedvesebb volt hozzád, mint az "apád"

2021. ápr. 8. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem hagy nyugodni a dolog, neten biztosan van mód keresni, adatok megadásával. Talán segítene helyrerakni őt az életedben.

Én a nagyapámmal voltam így, hogy idealizáltam, milyen lenne, ha lenne papám. (Elváltak a nagyszüleim, a másik ágról már korábban elhunytak.) Aztán rászántam magam és találkoztam vele, felmértem, hogy őt már az új családja érdekli, az új neje és a tőle született gyerekek, apám és én nem. Aztán elhívtam magamhoz, de nem jött el, felém sem nézett többet. Annyi értelme volt, hogy megláttam, tőle ered a szemem színe, mert a szüleimé tök más.

Nekem segített az elengedésben, a megbocsátásban, hogy váltottunk pár mondatot, és felmérhettem, hogy csak álmokat kergettem a szerető papáról. Nincs a "mi lett volna, ha?".

Viszont igaza van azoknak, akik azt mondják, ha érdekelted volna apádat, keresett volna. Nem tudom, mi lenne a megfelelő döntés, kívánom a legjobbakat.

2021. ápr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne bűntudata?

Egyáltalán akart ő téged anno? Mert ha nem, akkor nyugi, a háta közepére nem fog kívánni, ha megjelensz nála.

2021. ápr. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Eszembe sem jutna! Minek?

Az elmúlt 37 évben hogy nem sikerült felfogni, hogy nem kellesz neki, nem érdekli, hogy élsz-e vagy sem? Felejtsd már el úgy, ahogy ő téged!

2021. ápr. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
93%

Én 15 éve nem láttam apámat, pedig anyámtól egy utcára lakik. Rendszeresen járok haza, apám ismerősöm a Facebookon, tehát kereshetne könnyedén, anyámat szokta látni, szóval ezer módja lenne megkeresni, de nem teszi. Én meg elfogadom.

Hiányzik, hogy legyen apám, de olyan, mint ő nem kell.

Voltam az elmúlt 15 évben beteg, voltam kórházban is, leszarta, kiderültek hormonproblémák stb, leszarta, lediplomáztam, leszarta, tök jó karrierem lett, leszarta, vőlegényem lett, leszarta. Ha megházasodom, ha gyerekem lesz majd egyszer, azt is le fogja szarni. Hát én is így teszek.

Én fél éve járok pszichológushoz, nem kifejezetten emiatt, de nyilván erről is beszélünk és rengeteget segít, pedig még messze nincs vége a terápiának. Neked is javaslom, először egy jó pszichológust keress fel, aztán utána esetleg elgondolkodhatsz a kapcsolatfelvételen, bár gyanítom, nem lesz rá szükséged utána.

Mentegetheted, hogy bűntudata van, meg nem mer lépni, de aki meg akar keresni, az megtalálja a módját. Ha meg ennyi gerinc nincs benne, vagy szimplán csak leszar, akkor jobb neked továbblépned.

2021. ápr. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Ismertem ilyen apát. Élete utólsó évéiben, amikor már gyógyíthatatlan beteg volt "kezdte érdekelni" a gyermeke. Korábban úgy ismerte mindenki, hogy egy jól menő üzletember, aki ennek megfelelően"élte életét" megszámlálhatatlan barátnőkkel.


"Mindent rádhagyokkal" zsarolta, hogy ő pátyolgassa, pelenkázza, etesse, mosson rá, azt hiszem nem kell részletezni. Kórházba nem volt hajlandó bevonulni.


Végűl meghalt. Kiderült, hogy jóval több adósság maradt utána, mint amennyi az örökség. Az illető lemondott az örökségről.

2021. ápr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!