Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mostohaanyám elkobozta a...

A mostohaanyám elkobozta a cuccaim egy részét, amiért sokat dolgoztam. Az apukám nem tesz semmit. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy látszólag normális család. Én és apukám, valamint a mostohabátyám az anyjával. Amikor összeköltöztünk, a mostohaanyámnak egyből szemet szúrt, hogy kicsit jobb cuccaim vannak, mint a mostohabátyámnak (én 16F, ő 17F). Gondolok itt arra, hogy ő egy nyolc éves laptopot nyüstöl, nekem pedig egy viszonylag újszerű és jó gépem van (i7-4790k, 16gb ram, gtx1070) valamint úgy szinte mindenem márkás. Ez részben családi segítség, de nagyobbrészt két átdolgozott nyár, illetve egy éve minden hétvégém feláldozása után jött létre. Lényeg a lényeg, amikor összeköltöztünk, lecsaptak rá, hogy "ebben a családban szokás, hogy mindent megosztunk egymással". Először csak annyi volt, hogyha nem voltak itthon használgatták, de egyszer konkrétan látom, hogy a monitorjaimnak és a gépemnek is lába kélt. Azt mondta, a bátyámnak kell, hogy játszhasson a barátaival. Ekkor küldtem el először az egész bagázst az anyjába, apukám elvileg nem is tudott róla. Azután jött egy veszekedés, amikor elmondtam, hogyha hasonló dolgok kellenek neki, akkor takarodjon el dolgozni, úgyis folyamatosan kérdezik a suliszövetkezetnél, hogy akarok-e hétköznap is dolgozgatni suli mellett a sparban.. Most az a helyzet, hogy nincs is meg a gépem, mert isten se tudja hova de eltették, illetve a bátyám szobája konkrétan kulcsra van zárva.. apukám meg valahogy jobban szereti őket mint engem, nem tesz semmit. Más élő rokonom nincs sajnos, 16 évesen meg sehová sem mehetek el, és mivel nincs hivatalosan a nevemen a gép, így nem tudok túl sok mindent csinálni. Ti mit tanácsolnátok? Gyűlölöm az új családomat! (mellesleg valahogy az ezresek is tűnögetnek el a tárcámból, azóta ahol csak tudok, kártyát használok)
2021. ápr. 8. 16:58
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom: itt milyen válaszok fognak érkezni és sajnos én se tudok semmi okosat tanácsolni, csak hogy négyszemközt próbálj meg apukáddal beszélni, hogy neked ez nagyon fáj és ezért megdolgoztál. Indulatmentesen tedd.

Neten vannak ilyen pszichológus-kérdező oldalak, ezt írd le valamelyik szimpatikus pszichológusnak.

2021. ápr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
95%

Ez van, apádnak fontoabb, hogy megtartsa a puncit. Fogadd el, hogy innentől te le leszel szrva.


Én évekig nem beszéltem anno apámmal hasonló szituáció miatt.

2021. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
100%

Én itt a helyedben nem szaroznék. Muszáj felvállalnod a konfliktust, mert különben a későbbiekben is semmibe vesznek.

Készpénzt ne tarts magadnál, és a kártyád is legyen jól elrakva!

Én egyszer bemennék a mostohatesóhoz amikor ő is ott van és nincs zárva az ajtó. Aztán jól átnézném a helyet hol a cuccom, hiába próbál megakadályozni.

De a legfontosabb az lenne, hogy apáddal megbeszéld a helyzetet.

Már ha nem kamu persze. Szörnyű belegondolni, hogy ilyen is megtörténhet.

2021. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
21%

Ha a te szobád is kulcsra zárható, akkor zárjad te is.


(Amúgy ezek azért nem annyira drága dolgok, hogy ne lehetne megdolgozni érte viszonylag rövid idő alatt)


Ha nem javul a helyzet, akkor meg érettségi után irány a kolesz/albérlet.

2021. ápr. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
67%
Esetleg a gyámügy nem tud ilyenkor segíteni? Én sem vagyok biztos benne hogy tudnak de más nem jut eszembe.
2021. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
31%
Kolesz, albérlet.
2021. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
98%
Egy gép nem tud a "neveden" lenni. Ha te dolgoztál meg érte és te vetted, akkor kéne legyen valami blokkod vagy valami adásvételid róla amivel tudod igazolni, hogy a tiéd. A lopás pedig családon belül is lopás.
2021. ápr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy szemétség, és teljesen megértem, hogy dühít. Próbálj beszélni apáddal (bár ha a p.nci fontosabb neki, nem lesz eredménye). Ha tudod igazolni, hogy a gép a tiéd, és elég tökös vagy hozzá, végső esetben feljelentést tehetsz lopásért. Ha ezt megteszed, számíts rá, hogy 18 éves korod után nem biztos, hogy maradhatsz otthon, és adott esetben magadra leszel utalva. Viszont többet egész biztosan nem mernének megtenni veled bármit. Mérlegelj, milyen lehetőségeid vannak, és mennyit ér meg az igazságérzeted.
2021. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim válasza:
100%

Ha biztosan tudnám, hogy a gyerek szobájában vannak a cuccaim(bár nem látok más értelmes választ erre a kérdésre), akkor megfognám magamat és úgy basznám be a kulcsra zárt ajtót, hogy a helyén nem maradna, de komolyan... ez egy vicc


Eléggé sajnálom, hogy ilyen szar helyzetbe keveredtél. Én biztos nem engedném, hogy elvegyék a saját dolgaimat, főleg azt amiért megdolgoztam. Probálj beszélni apáddal ezekről a dolgokról hátha lesz valami változás, esetleg probálj valakitől segítséget kérni.

2021. ápr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
100%

Ha be van zárva az ajtó, akkor törd be. Én ezt tenném.

A számítógéped meg védd le jelszóval, a pénzed ne tartsd a pénztárcádban, hanem a bankszámládon.

2021. ápr. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!