Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mostohaanyám elkobozta a...

A mostohaanyám elkobozta a cuccaim egy részét, amiért sokat dolgoztam. Az apukám nem tesz semmit. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy látszólag normális család. Én és apukám, valamint a mostohabátyám az anyjával. Amikor összeköltöztünk, a mostohaanyámnak egyből szemet szúrt, hogy kicsit jobb cuccaim vannak, mint a mostohabátyámnak (én 16F, ő 17F). Gondolok itt arra, hogy ő egy nyolc éves laptopot nyüstöl, nekem pedig egy viszonylag újszerű és jó gépem van (i7-4790k, 16gb ram, gtx1070) valamint úgy szinte mindenem márkás. Ez részben családi segítség, de nagyobbrészt két átdolgozott nyár, illetve egy éve minden hétvégém feláldozása után jött létre. Lényeg a lényeg, amikor összeköltöztünk, lecsaptak rá, hogy "ebben a családban szokás, hogy mindent megosztunk egymással". Először csak annyi volt, hogyha nem voltak itthon használgatták, de egyszer konkrétan látom, hogy a monitorjaimnak és a gépemnek is lába kélt. Azt mondta, a bátyámnak kell, hogy játszhasson a barátaival. Ekkor küldtem el először az egész bagázst az anyjába, apukám elvileg nem is tudott róla. Azután jött egy veszekedés, amikor elmondtam, hogyha hasonló dolgok kellenek neki, akkor takarodjon el dolgozni, úgyis folyamatosan kérdezik a suliszövetkezetnél, hogy akarok-e hétköznap is dolgozgatni suli mellett a sparban.. Most az a helyzet, hogy nincs is meg a gépem, mert isten se tudja hova de eltették, illetve a bátyám szobája konkrétan kulcsra van zárva.. apukám meg valahogy jobban szereti őket mint engem, nem tesz semmit. Más élő rokonom nincs sajnos, 16 évesen meg sehová sem mehetek el, és mivel nincs hivatalosan a nevemen a gép, így nem tudok túl sok mindent csinálni. Ti mit tanácsolnátok? Gyűlölöm az új családomat! (mellesleg valahogy az ezresek is tűnögetnek el a tárcámból, azóta ahol csak tudok, kártyát használok)
2021. ápr. 8. 16:58
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
100%

Fiatalkorúként már bőven lehet magántulajdona, egyébként feljelentést ismeretlen tettes ellen teszünk, nem kell azt tudni, hogy a számítógép a családtagnál van…

Csak szépen teszünk egy feljelentést, mert eltűnt a gép, elmondjuk ki látta utoljára, bemutatjuk a számlát.

2021. ápr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
91%
Bojkottálnám a helyedben ezt a társaságot. Márkás holmik helyett az étkezésemet fedezném a pénzből, amit keresek, nem ennék a szemét nő ételéből. Egy asztalhoz sem ülnék velük, nem is szólnék hozzájuk. Ha kérdik, miért: Tolvajokkal nem beszélsz. Apádnak meg: Nem az apád többé, ellened fordult, ezt meg is mondanám neki. Nem mosná többé a holmimat a nő, keresnék egy mosodát, ahová elhordom. Mindig csodálkozom, hogy emberek szolgát csinálnak magukból önvédelem helyett.
2021. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
92%

Gondolom valami taliga ajtó/lakat. A legtöbbet simán ki lehet nyitni YouTube videó alapján anélkül, hogy szétzúzod. Nem kell hozzá semmi különleges tudomány. Ha több hasonló zárható ajtótok van, akkor jó lehet bele a másik ajtóban lévő kulcs is. Ha lenne szabad bejárásom hozzá, én tuti meg is trollkodnám valahogy a srácot, pl cikis tárgyakat hagynék nála, ha az anyja takarítja a szobájàt.


Amúgy meg elsőként beszélj újra apukáddal négyszemközt.

2021. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
100%
Az apád is megéri a pénzét.Mindenesetre vele kell megbeszélned a történteket.Anyud, nagymama,nagypapa rokon,hogyhogy nincs senkid?!
2021. ápr. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
43%
Ez a "nincs élő rokonom" eléggé trollgyanús.
2021. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
25%
Ez egy hergelős, kattintásvadász trollkérdés a "márkás" cuccoknál lehet rájönni.
2021. ápr. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
100%

Megmondanám apámnak, hogy vagy kiáll melletted, vagy indulsz a gyámügyre ÉS a rendőrségre. 17 évesen kérheted, hogy nagykorúsítsanak.


Ha van olyan barátod, akiknél lakhatnál ebben az esetben kvázi albérletben, én megfontolnám, hogy lelépek ezektől.


Anya vagyok és szekunder szégyent érzek a mostohád viselkedése miatt, apád miatt pedig szülőként.

2021. ápr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
94%
Én vennék is egy komolyann széfet,na akkor cseszhetik a lopdosásokat.
2021. ápr. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 anonim ***** válasza:
70%

Illetve én utaánanéznék,hogy jogilag mit tehetnék.


"17 évesen kérheted, hogy nagykorúsítsanak."


Ahogy én tudom,csak úgy lehet valakit nagykorúsítani ennyi idősen,ha szülői beleegyezéssel megházasodik.

2021. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
100%

37 vagyok ismét, a nagykorúsítás 16 éves kortól kérhető, a 17 téves info.


"Előfordulhat, hogy egy gyermek már nagyon korán, 18 éves kora előtt akar önállósodni, külön költözni. Ezt megteheti?

16 éves kortól kezdve kezdeményezhetnek ilyen lépést a gyerekek. Ehhez első körben szükséges a szülő beleegyezése is, de ha ez nincs meg, akkor a gyámhatóság is megadhatja az engedélyt. Ami fontos, hogy gyermek gyermekhez nem költözhet, csak egy nagykorú személyhez. Tehát két, 18 év alatt fiatal legálisan nem költözhet össze. Ott, ahová a gyermek költözik élnie kell egy nagykorú személynek. "


(Forrás: [link] )


Ha megléped, érdemes ki is jelentkezned onnan - miután máshoz bejelentjeztél; semmilyen hivatalos iraton ne szerepeljen az ottani cím.

Hab a tortám: így rád hivatkozva garantáltan nem nevezhetnek be a mostanában futó családtámogatási programokból semmire, "csak" egy gyerek alapján lesznek jogosultak bármire is. (ha valóban ilyen anyagias férgek, ez súlyos érv és érvágás is lesz)

2021. ápr. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!