Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10-11èves gyerekeidnek nem...

10-11èves gyerekeidnek nem engedett hogy horror nézzenek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 10. 23:21
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
És ha igen miért?
2021. ápr. 10. 23:21
 2/25 anonim ***** válasza:
58%
Én nem vagyok még szülő, de nem engedném. Felnőttként is félek a horrorfilmektől, egy ekkora gyereknek ez nem való.
2021. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
59%
Én hatévesen láttam az Alient apámmal együtt. Azt vettem észre az ismeretségi körömben, hogy akiket gyerekként nagyon óvtak az ilyenektől, sokkal kevésbé viselik jól idegileg az ilyesmit felnőttként. A saját életem alapján elmondhatom, hogy semmi negatív hatással nem volt rám sem az Alien, sem az összes többi horror meg thriller, amiket néztem. Felnőttként a horrorok nagy része engem nem köt le, max ennyi az utóhatás :)
2021. ápr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%

Én is viszonylag hamar rájuk szoktam. (És nem lett bajoooooom)

De nem hiszem hogyha lenne gyerekem, engedném neki ugyanezt.

2021. ápr. 10. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
49%

A horror és horror között óriási külömbségek vannak, minden tekintetben.

Van, amit megengednék, és van, amit nem.

2021. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%

Az unokatestvéremmel kiskorában az egyik nagybátyja megnézetett egy véres horrort, utána hosszú ideig rémálmok gyötörték, és még nappal is azt mondogatta, hogy fél. Nem véletlenül van rajta a 18-as karika. Nyilván ennél fiatalabban is lehet nézni, de kiskorban NEM SZABAD!



"hogy akiket gyerekként nagyon óvtak az ilyenektől, sokkal kevésbé viselik jól idegileg az ilyesmit felnőttként. "


Ezt megcáfolnám a saját példámmal. 15 évesen kezdtem horrort nézni, és azóta is óriási fan vagyok.

2021. ápr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

3, dettó. Egészen pici gyerekként is nézhettem horrort, mert a szüleim pontosan tisztában voltak vele hogy csak annyit fogok fel belőle amennyit az agyam be tud fogadni.

Ma az a helyzet hogy nő létemre semmitől és senkitől nem félek, és nem tudok horrort nézni mert iszonyat unalmasnak találom, mindig arra gondolok hogy milyen jó buli lehetett a forgatás, mennyit szórakozhattak, nem tudom magam beleélni és komolyan venni.

2021. ápr. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
34%
10-11 évesen még nem engedném, de 12-től felfelé már igen. Miért? Mert én is ilyen idősen kezdtem el horror filmeket nézni, mégse lett semmi bajom.
2021. ápr. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

A 7-8 éves "céges gyerekeim" (pszichológus vagyok) teljesen zakkantak és alvászavarosak, miután közös családi program a filmnézés. Ja, hát horror, mert apuka meg a nagytesók azt szeretik. Ők pedig még hajnali 3-4kor fent vannak, mert rettegnek (mondjuk kb 1-ig megy a filmezés), 6 körül meg kelniük kell a suli miatt.

Sokan 12 - 13 évesen is anyukával alszanak, mert félnek.

Csodálatosan tanulnak, szuperül viselkednek, nincs magatartásproblémájuk és szelídek, mint a kisbárány. Ja, nem.

Nem CSAK a horror az oka - de nem picinyke szelete a zűr-tortának.


Szóval: nem, én rohadtul nem engedném az enyémnek - pláne egyedül, válogatás nélkül nézni.


A horror bizonyos értelemben "jó" pedig, mert szeretünk félni, megijedni - egy kicsit. De nem évekig rettegve rohanni a klotyóra díszkivilágításban 200-as pulzussal.

Amikor jön a szörny és azt mondja, hogy vááá, azt jól ki lehet nevetni / parodizálni. Vagy ha levesszük a hangot, akkor sem igazán para, stb.

Nagyon nem mindegy, hogyan kóstolunk bele ebbe a műfajba, én biztosan utánanéznék, hogy milyen módon lehet ezt az arany középúton tartani, és kb mennyire érett gondolkodású (és érzelmileg mennyire érett!) gyerek az, akiről szó van.

2021. ápr. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

Nem úgy fogalmaznék, hogy "nem engedem", hanem hogy eszünkbe se jut. Se nekik, se nekünk. A Harry Potter 4 volt a legdurvább, amit eddig láttak (most 9 és 11 évesek), a nagy elkezdte a 5.-et is, de pár perc után elkapcsolta.

Nem akadnék ki, ha máshol ilyet látnának, de itthon mi nem nézzük, mert mi sem szeretjük.

2021. ápr. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!