Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg ilyen sok önkényes,...

Tényleg ilyen sok önkényes, hatalmaskodó, könyörtelen vadállat szülő van?

Figyelt kérdés

Mármint amit itt a gyk-n olvasok. Beteg gyereket nem engednek orvoshoz menni, nem hagyják, hogy otthon maradjon. Fiatal felnőttet agyba-főbe vernek, hogy hogy mer szóba állni bizonyos kollégáival, nagykorúnak követik gps alapon a telefonját, hogy merre jár, szintén nagykorút nem engednek párkapcsolatot kiépíteni, nagykorúnak elveszik a pénzét, nincs magánszféra, telefonba, számítógépbe belenéznek, átkutatják a holmiját, szobáját, nem engedik buliba menni, megverik ha 5-ösnél rosszabb jegyet hoz stb stb stb.

Komolyan mondom, hogyha borzongani akarok, akkor nem kell horrorfilm, Hannibal Lecter és Freddie Krueger együttvéve semmi ahhoz képest, amit itt olvasok. Elég csak feljönni a gyk-ra, a Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat-rovatba. De ez tényleg így van, vagy csak ennyire sok unatkozó, hangulatkeltő, szarkavaró fiatal van?



2019. febr. 26. 17:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Igen,csak egy példa egy somogyi 24 éves nőt az ágyhoz kötöttek a szülei h ne tudjon külön költözni.. Sajnos sok esetben nem szűrik a mentális betegeket és szaporodhatnak.

37N

2019. febr. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%

Nagy része vissza-visszatérő kiírás, mindig ugyanazzal a sztorival (kamu egyetemista, akit egyetemre kényszerítettek, beviszik a suliba, megverik), a többtucatnyi tanácsra nem reagál, hanem kiírja ismét-ismét-ismét...

Van még pár hasonló visszatérő, aki mindig ugyanazt meséli, miket műveltek vele.

Sajnos sok a szórakozó, nehéz így megválaszolni e kérdést. :-(

Én is remélem egyébként, hogy ezek az esetek nem történnek meg.

2019. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Igen, tényleg. Az ismerőseim kevesebb mint 20%-a nőtt fel normális, szerető családban.
2019. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%
Igen, sajnos sok ilyen van.
2019. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Igen, nekem is az a tapasztalatom, hogy a legtöbb szülő ilyen és ritka a kivétel. Sajnos nem kötik szigorú feltételekhez a szaporodást, pedig nagyon nagy szükség lenne rá.
2019. febr. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
90%
Még ennél is több. Örülj neki, hogy voltál olyan szerencsés, hogy nehezedre esik akár elhinni is. Nekünk azt nehéz elhinni, hogy van szerető, összetartó, normális család, ahol nincs napi szintű bántalmazás.
2019. febr. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a válaszokat. Nem mondom, hogy mi mintacsalád voltunk anno és hogy nálunk ne lettek volna fassságok, de azért nem ilyen középkori inkvizíciós és az emberi jogokat ilyen szinten sárba tiprós dolgok. Veszekedtünk, meg voltak konfliktusok, de hajthatatlanság vagy olyasmi, amit ne lehetett volna megbeszélni, olyan nem, ezért is lepnek meg ezek ez ilyen "azvanamiténmondok éskész" típusú szülői megnyilvánulások.
2019. febr. 26. 17:42
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Nagykorúak esetén, ők azért nem tudnak kilépni mert nincs erejük, születésüktől kezdve ebben élnek, sokszor csak külső segítséggel tudnak kijutni, vagy megvárják míg meghalnak a szüleik és 30 évesen végre elkezdenek élni.

Kiskorúak esetén sokszor a törvény sem segíti őket. Ismerős 17 éves lány nagyszüleinél van elhelyezve, hát mit ne mondjak, rabszolgaként tartják, egész nap megy az ordítás hogy kib*****tt k***a és egyebek, tépik, telefont/gépet (saját munkából vette) elveszik tőle, ne tarthat kapcsolatot. Kérte hogy inkább árva házba mehessen, de a "családsegítősök", nem találtak "semmi" problémát, sem a pszichológus. :)

Ennyit erről. Engem nem vertek, megkaptam amit akartam, de mit értem vele ha se anyám se apám nem foglalkozott velem, egy csöpp szeretet vagy jó emlék nélküli gyerekkort éltem meg, ami mai napig borzasztóan elkeserít. A mindennapi veszekedések szüleim közt, a megcsalások stb. Lehet nem verték egymást vagy engem, de tudod felnőni egy ilyen családban is megnyomorítja lelkileg az embert. :)

És sajnos nagyon sok ilyen ismerősöm, barátom van, nagyon sokan menekülnek otthonról, mert a szülő sokszor nem tud mit kezdeni a saját gyerekével.

2019. febr. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
34%

Sok valóban borzasztó eset van, de azért az ilyenek többségében az áldozatok egyáltalán nem beszélnek róla, nincs számítógépük, sem internetük, nemhogy gyakorizzanak.

Az ilyen "anyám 2 hónapja nem adott enni, egész nap üt-ver, elvette a playstationt, öcsém meg havi 50.000 ft zsebpénzt kap csak hogy bosszantsanak" kérdéseknek a nagy része kamu.

Ha itt minden sztori igaz lenne, hajaj...

2019. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
71%
Tudok olyanról (régen történt) hogy rossz jegyért valakit bármiféle magyarázat nélkül elfenekeltek, minél több rossz jegyet hozott haza bizonyos időszakban, annál tovább tartott a fenekelés.
2019. febr. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!