Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 10-11èves gyerekeidnek nem...

10-11èves gyerekeidnek nem engedett hogy horror nézzenek?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 10. 23:21
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
37%

nem engednem meg, mert messzemeno karos lelki hatasai vannak, remalmok, alvaszavar, szorongas, agresszio, stb. mivel pszichologiat tanulok az egyetemen, ezert az informaciokat sem blogokrol szereztem, hanem szakemberektol.


a 16os, 18as korhatar nem viccbol van kiteve, es a szulok felelosek a gyerekek fizikai es lelki egeszsegeert egyarant.

2021. ápr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
62%

Azért elég szomorú azt látni, hogy sokan azt hiszik, hogy egy 10-11 éves nem tudja, hogy az egy film, aminek volt forgatókönyve, operatőrje, rendezője, színészei, stb.

Én annyi idősen már próbálkoztam kisebb "rajzfilmekkel", stop-motion-ös filmecskékkel, s pontosan tudtam, hogy az x-edik szörnyet nagyon nehéz úgy megcsinálni, hogy nézzen is ki valahogy.

2021. ápr. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
49%

szerintetek miert van 18as karika egy horrorfilmen, ha nem azert, hogy 10-11 eves gyerek ne nezze ?


aki meg tenyleg ert a temahoz, azt lepontozzatok (9,21 )

2021. ápr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
68%

"aki tényleg ért hozzá"

Miért, mert egyetemen tanulsz pszichológiát? Tudod, hányan tanulnak? Komolyan ecsetelnem kell, hogy ez mennyire semmit nem számít? :) Egyébként ha tényleg így lenne, akkor látnád, hogy nem a kor az elsődleges meghatározási pont, hanem a körülmények összessége, amiben benne van a gyerek érdeklődése, általános érettsége, a közeg, amiben a behatás éri, stb.

Nyilván, ha egy gyerek nem szereti vagy fél tőle, mégis a szülő/a barátai/a közösség nyomására nézi, az okozhat nála gondot, de ennyi erővel ugyanúgy okozhat gondot az is, ha bármi egyebet néz meg, amiben olyan téma kerül terítékre, amire a gyerek a neveltetése vagy a társadalmi közeg zárkózottsága miatt nincs felkészülve.

Sok gyereknél előfordul, hogy rémálmai lesznek egy-egy film után, de elárulnám, hogy egyáltalán nem feltétlenül csak horrorfilm után vannak a gyereknek rémálmai, ugyanis akár egy vígjátékban is lehet számára nyomasztó, vagy nehezen érthető jelenet, ami az agyi folyamatok során eltorzulva rémálomszerűvé válik. Ahogy általánosságban a gyerekeknek gyakrabban vannak rémálmaik a hétköznapi események feldolgozásánál is, mint egy (aránylag) egészséges pszichéjű felnőttnek.

Az a gyerek, amelyik nem bírja a horrort, nem is fogja magától nézni, ha nincs külső nyomás.

Én is néztem már 8 évesen horrort, semmi bajom nem lett tőle. Volt olyan horror, amit nem bírtam végignézni, bár sosem félelmetesnek, inkább csak gyomorforgatónak találtam (pl. 1000 halott háza). Nekem az már sok volt, pedig addigra, 14-15 évesen, már azért túl voltam néhány horror filmen. Sőt, engem például a pszichológiai pálya irányába erősen elmozdított a Blair witch project c. film, mert érdekesnek találtam, mennyivel ijesztőbben hatott rám, mint az átlag horrorfilmek.

Szóval nem kell hit-térítgetni: szülőként a te dolgod eldönteni, hogy a gyerekednek mit engedsz meg és mit nem, de úgy gondolom, aki csak a gyerek korát emlegeti, az vagy nem szülő még, vagy nem ismeri eléggé a saját gyerekét. És amit írnak mások is teljesen helytálló: a gyerek, ha nagyon akarja, megnézi majd azt a filmet akkor is, ha te nem engeded. De legalább ha erőszakosan tiltod, akkor eléred vele, hogy ha a gyereknek mégis rémálmai lennének, nem hozzád fog fordulni, hiszen úgy érzi, te úgysem értenéd meg, és nem is merne ezután előállni vele... Nyilván ugyanennyire értelmetlen a gyerekre erőszakolni egy filmet, úgy, hogy nincs vele tisztában, mi fog következni, és mondjuk nem adod meg neki a lehetőséget sem a film leállítására, megbeszélésére.

2021. ápr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
33%
Tudjátok... Pont így lesznek a gyengeségek és a függőségek. Akinek gyerekkorában nem hagyják még azt se, hogy megkóstolja az alkoholt, az felnőttkorában 20-szorosan bepótolja... Akit féltenek még egy béna horrorfilmtől is, az majd felnőttkorában hunyorítva, sírva nézi, ahogy levágnak egy csirkét, mint valami szerencsétlenség :D
2021. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!