Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megakadályozhatom a "szülői...

Megakadályozhatom a "szülői ház elhagyását?"

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lányom.Összejött egy 30 éves pasival.Együtt akarnak élni,a lányom már oda is költözött.

Megjegyzem,az engedélyem nélkül.Megkérdeztem gyámügyet és mondták,ennyi idős kamaszt akarata ellenére úgysem lehet visszatartani.Megtehetném hogy hazahozatom minden nap rendőrséggel,de felesleges,úgyis visszamegy.

Szóval van a törvényben olyan,hogy szülői ház elhagyása.Ilyenkor a 16 évet betöltött fiatalkorú elkötözhet a gyámügy engedélyével.

Nos,ezt a "kedves" gyámügy fel is ajánlotta a lányomnak,hogy ha beadják a kérelmet akkor engedélyezik nekik az együtt élést.

És az a pláne,hogy ehhez nem kell hogy én megengedjem,elég ha a gyámügy megengedi.

Engem,mint anyát,szülőt megkérdeznek egyáltalán?

Mi van akkor,ha én nem akarom/engedem,a gyámügy akkor is megadja az engedêlyt?

És ha megadták,fellebbezhetek?



2021. ápr. 11. 13:05
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
44%

18 éves koráig te mondod meg neki, mit tehet.

viszont ha nem lakik veled, remélem, az étekzést is ők oldják meg neki.

Fura ez a gyámügy. Mindenhol azt olvasni, hogy szegény tininek milyen rossz az alkoholista és egyéb szülőkkel és nincs lehtőség máshova menni, itt meg... nem értem az egészet.

2021. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
68%
Ebből semmi nem lesz, engedd el. Csak ronthatsz a helyzeten. Biztosítsd a lányodat, hogy szereted, és mindig van hely a számára nálad. Ennyit tehetsz.
2021. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
49%

"18 éves koráig te mondod meg neki, mit tehet."


Változtak már az idők.


20/F

2021. ápr. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
74%

Ha a férfi körülményei olyanok, meg fogják engedni.


Annyit tehetsz, hogy világosan megmondod, ha kilép az ajtón, vissza nem mehet. Ez talán hathat.

2021. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
90%
Ja, hogy alkoholista szülőktől nem mehet el a tini, de ha összekapar egy krapekot, már igen. hát elég szar idők ezek. akkor az alkoholista szülős gyerekek keressenek maguknak szeretőt, világos.
2021. ápr. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nálam,szülőnél jó helye lenbe.Megvan mindene,se lelkileg,se fizikailag nincs terrorizálva.Csak hát független életet szeretne élni azzal a felnőtt pasival.Nem értem,ez miért áll érdekében a leánynak-a gyámügy szemszögéből...
2021. ápr. 11. 13:18
 7/53 anonim ***** válasza:
66%

"Annyit tehetsz, hogy világosan megmondod, ha kilép az ajtón, vissza nem mehet. Ez talán hathat."


:DD Igen, ez tényleg hasznos megoldás. Biztos, hogy a makacs lány majd ezután szimpátiát fog kiváltani.


Minél jobban erölködik valaki annál jobban fogja eltaszitani magától. Ez van, bele kell törödni. Maximum azon érdemes még elgondolkodni, hogy jól érezhette e magát otthon, hogy 16 évesen annyi esze van, hogy egy 30 éveshez költözik. Úgy se fog sokáig tartani.

Az elején még tart mind a két részről a szerelem de majd miután az elmúlik hamar rájön, hogy a csaj még fiatal hogy tervezni lehessen vele bármit is.

2021. ápr. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,hogy bármi rosszat tettem a lányom ellen,ami miatt el akart költözni.Maximum annyi hogy elvártam,ne hazudjon/csavarogjon és tanuljon az iskolában.Szerintem ez alap,más szülő is elvárná
2021. ápr. 11. 13:23
 9/53 anonim ***** válasza:
8%
A pasi egyertelmuen pedofil, amint 18 lesz a lanyod dobja es sirva koltozik majd haza.
2021. ápr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 Thispain ***** válasza:
8%
A kérdés, hogy hogyan. Ha mindenhez engedélyt kell kérnie, persze, hogy elmegy.
2021. ápr. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!