Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, édesanyám fodrász, édesapám pedig sebész. Nagyon erős gimnáziumba járok, kitűnő tanuló vagyok, és még a járvány előtt sok matematika, illetve fizika versenyen nyertem, ez a két kedvenc tantárgyam. Rengeteget tanulok, nekem mindig is a tudás volt az első, hiszen ezt a szüleim is elvárják. Ami rettentően zavar, az az, hogy bármikor, amikor sikert érek el (pl. nyerek egy versenyen), akkor édesanyám rögtön azzal jön, hogy ezt nekik köszönhetem, mert mindent megadnak, jól nevelnek. Mindig mondja, hogy én tőle örököltem a tehetségem a reál tárgyakhoz, mert ő is olyan volt mint én, csak neki már 18 évesen dolgoznia kellett és nem tudott kibontakozni a tehetsége stb. Ez engem nagyon zavar, mert sohasem értékelnek, ha valami jól sikerül, úgy állítják be, mintha az ő érdemük lenne. Nem értem, hogy én miért nem lehetek jó semmiben, miért kellene örökölnöm tőle bármit is. Hozzáteszem, anyámnak egy érettségije sincs (persze ezt nem bántásnak szánom, nem nézek le senkit emiatt, nem attól lesz értékes egy ember), síkhülye a reál területeken. Egyszerűen fáj, hogy éjszakákon keresztül virrasztok, görnyedek a fizika és matek könyvek felett, ők pedig sz@rba se nézik.

2021. ápr. 13. 11:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
77%

"most fősulira jár, ahová csak azért vették fel, mert édesapámnak van ismerettsége"


Azt hogyan? Átírták a kedvéért a ponthatárt?

2021. ápr. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%
Meg jo, hogy nem azt mondják, hogy ' hála istennek', mint mikor valaki kigyogyul valami nagy betegségből és mindenki istennek köszöni meg. Ez is pont olyan. Ügyes vagy mert tanulsz, de neki köszönheted.
2021. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
80%
Ha rengeteget kell görnyedned a könyvek felett, akkor sajnos teljesen átlagos vagy. Egy jobb képességű gimnazista egy versenyhez sem magol éjszakába nyúlóan (tudom, OKTV 2. volt a gyerekek biológiából)
2021. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
11, ilyenkor szokott jönni, hogy jaj, hát mi nem Mo-n élünk. Pedig dehogynem, a szokásos szegény gazdag kislány.
2021. ápr. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
#11 ezen én is fennakadtam, ilyen utoljára az oroszok alatt volt
2021. ápr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
81%

Az én anyám ugyanez. Ő is szakmunkás, én diplomát szereztem, most már jó munkám van stb. 29 éves vagyok, de BÁRMI jó dolog történik velem, magának claimeli az érdemet.

Elvégeztem azóta több képzést saját pénzből munka mellett, de szerinte azokat is neki köszönhetem, mert anno hagytak tanulni engem.

Én pszichológoshoz járok fél éve, neki is megemlítettem ezt. Azt mondta, frusztrált a saját be nem teljesített vágyai miatt.

Ezek a beszólások nem rólad, hanem róla szólnak. Gondolom a testvérednek is megadtak mindent, akkor ő miért lett link? Az is érdekes, hogy a lusta kis ge.i gyereket békén hagyják, a normálisat meg mindig betalálják.

Egyébként igaza van a 10-nek, nem szabad eltűrni mindent, és valóban vissza fognak köszönni ezek az elvárások később a munkádban, meg magaddal szemben.

2021. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
51%

Hasonlo helyzetben voltam, kb 22-23 evesen kibuktam, es ezt igy megmondtam nekik amot te leirtal. Nagyon rosszul fogadtak, irto nagy veszekedes lett belole. Azota megvaltozott a viszonyunk, semmit nem mondok el nekik az eletemrol,hogy elkeruljem ezt, amit irtal. Szerintem ez irto onzoseg a szuloktol. En ugy vagyok vele, hal isten mar kulon lakok, azt mondok el amit gondolok, igy ezt a viselkedest el tudom kerulni, mivel nem osztom meg veluk a sikereim. Es total leszarom, ha valaki mastol tudnak meg rolam vmi jo hirt...ezt ok csinaltak, es szerintem tudjak is.


Meg bird ki kicsit, aztan le kell tojni, meg ha halatlannak is fogsz tunni. A te eleted, nem nezhedd mindig masok erdekeit.

2021. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:
Manapság elég az alapítványba fizetni, és bárkit bárhová felvesznek. Egy pár gimis osztálytársam is így került be, és ez elég szomorú tény, mert a tudás egyre inkább háttérbe szorul és az anyagiak számítanak csak. Én sosem használnám ki ennyire az anyagi hátterem. Nem süllyednék le erkölcsileg.
2021. ápr. 13. 13:06
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
18, dehogy elég, hülyeséget beszélsz.
2021. ápr. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

#18

Akkor döntsd már el, hogy apád ismeretsége, vagy alapítvány?

Bár mindkettő úgy hülyeség, ahogy van!:D

2021. ápr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!