Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, édesanyám fodrász, édesapám pedig sebész. Nagyon erős gimnáziumba járok, kitűnő tanuló vagyok, és még a járvány előtt sok matematika, illetve fizika versenyen nyertem, ez a két kedvenc tantárgyam. Rengeteget tanulok, nekem mindig is a tudás volt az első, hiszen ezt a szüleim is elvárják. Ami rettentően zavar, az az, hogy bármikor, amikor sikert érek el (pl. nyerek egy versenyen), akkor édesanyám rögtön azzal jön, hogy ezt nekik köszönhetem, mert mindent megadnak, jól nevelnek. Mindig mondja, hogy én tőle örököltem a tehetségem a reál tárgyakhoz, mert ő is olyan volt mint én, csak neki már 18 évesen dolgoznia kellett és nem tudott kibontakozni a tehetsége stb. Ez engem nagyon zavar, mert sohasem értékelnek, ha valami jól sikerül, úgy állítják be, mintha az ő érdemük lenne. Nem értem, hogy én miért nem lehetek jó semmiben, miért kellene örökölnöm tőle bármit is. Hozzáteszem, anyámnak egy érettségije sincs (persze ezt nem bántásnak szánom, nem nézek le senkit emiatt, nem attól lesz értékes egy ember), síkhülye a reál területeken. Egyszerűen fáj, hogy éjszakákon keresztül virrasztok, görnyedek a fizika és matek könyvek felett, ők pedig sz@rba se nézik.

2021. ápr. 13. 11:38
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat! Kedves 22.es válaszoló, privátban megírhatnád a sejtésed, mert nagyon kíváncsi vagyok, de tuti nem ismersz...
2021. ápr. 13. 15:22
 32/32 anonim ***** válasza:
21%
30, messziről jött ember azt mond, amit akar.
2021. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!