Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Mit gondoltok az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, édesanyám fodrász, édesapám pedig sebész. Nagyon erős gimnáziumba járok, kitűnő tanuló vagyok, és még a járvány előtt sok matematika, illetve fizika versenyen nyertem, ez a két kedvenc tantárgyam. Rengeteget tanulok, nekem mindig is a tudás volt az első, hiszen ezt a szüleim is elvárják. Ami rettentően zavar, az az, hogy bármikor, amikor sikert érek el (pl. nyerek egy versenyen), akkor édesanyám rögtön azzal jön, hogy ezt nekik köszönhetem, mert mindent megadnak, jól nevelnek. Mindig mondja, hogy én tőle örököltem a tehetségem a reál tárgyakhoz, mert ő is olyan volt mint én, csak neki már 18 évesen dolgoznia kellett és nem tudott kibontakozni a tehetsége stb. Ez engem nagyon zavar, mert sohasem értékelnek, ha valami jól sikerül, úgy állítják be, mintha az ő érdemük lenne. Nem értem, hogy én miért nem lehetek jó semmiben, miért kellene örökölnöm tőle bármit is. Hozzáteszem, anyámnak egy érettségije sincs (persze ezt nem bántásnak szánom, nem nézek le senkit emiatt, nem attól lesz értékes egy ember), síkhülye a reál területeken. Egyszerűen fáj, hogy éjszakákon keresztül virrasztok, görnyedek a fizika és matek könyvek felett, ők pedig sz@rba se nézik.

2021. ápr. 13. 11:38
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Apám fizetett az alapítványba és mivel ismeri az intézményvezetőt is, így felvették
2021. ápr. 13. 13:32
 22/32 anonim ***** válasza:
51%
Annyi mindent elmondasz magadrol, hogy lassan felismernek...van egy sejtésem, hogy ki lehetsz. De nekem mindeg, csak szólok.
2021. ápr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
56%
Fogd már fel, hogy nem így működik. Alapítványi fenntartású pl a Corvinus. Ott pont ugyanúgy zajlik a jelentkezés, ponthatár megállapítása. Liba.
2021. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%
Ne miattuk tanulj, hanem magad miatt. A lényeg, hogy te tudod, hogy semmi közük a te sikereidhez, te legyél magaddal elégedett, velük meg ne is foglalkozz. Gratulálok egyébként :)
2021. ápr. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
85%
Azért csinálja ezt anyád, mert rajtad keresztül valósul meg mindaz, ami ő nem lehetett, amit nem tudott elérni ( nem volt lehetősége, esze stb.). A bátyád ezt nem testesíti meg, ezért őt békén hagyja. Miután elérted az eredményt, részt akar, sőt igen nagy részt. Nincs könnyű dolgod. Ha lediplomázol, szakmailag előrejutsz, hiába már nem is fogsz otthon lakni, azok is az ő érdemei lesznek.
2021. ápr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
62%
23as, fogd mar fel, hogy Magyarorszagon elsz, Europa egyik legkorruptabb orszagaban. Ebben nincs semmi meglepo, ha apja el tudta intezni a felvetelit. Ilyen orszagban elunk. Nyomi. :D
2021. ápr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
79%

Szóval a világ egyik legkorruptabb országában csak a felsőoktatásba nem lehet pénz útján bekerülni... Kérlek meséljetek még. :D


Kérdező, te meg amint tudsz, költözz el a francba és csukd rájuk az ajtót. A szüleid rajtad keresztül akarják élni a saját életüket, hogy megvalósítsd azt, amit ők nem tudtak. Ennél nem sok szánalmasabb dolgot követhet el egy szülő a saját gyerek ellen...

2021. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Apukád hogyan reagál a sikereidre?

Van egy olyan gyanúm, hogy nem így.

Ui. anyukád reagálása tipikusan az alacsony iskolai végzettségű szülők reagálása, akik tudat alatt irigylik gyerekük sikereit.

Anyukádnak évtizedek óta kisebbrendűségi érzése van apukád mellett, hisz apukád Dr., neki meg diplomája, sőt érettségije sincs. És belátható időn belül neked is lesz érettségid, sőt, valószínűleg el tudsz végezni egy főiskolát vagy egyetemet is. Ezért nem bántja a tesódat, mert igazából őt érzi magához hasonlónak. Az egyenesen nevetséges, hogy tőle örökölted volna a reál tehetségedet. Persze, attól, akinek érettségije sincs! Véletlenül sem az orvos apjától!

2021. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
95%

Sok szülű a gyermekei által kívánja megélni a saját álmait. A zenei és táncos, illetve élsportolói világban ez gyakori.

A te szüleid is a sikereidet saját sikerükként (is) akarják látni. Természetesen nem mondanak valótlant, amikor így állítják be, de megértem, hogy miért esik rosszul.

Fogalmazd meg gondolataidat és osszad meg velük.

2021. ápr. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
96%
A kételkedőknek: az unokatestvérem anno elfejeltette feltölteni az érettségijét, így nulla pontja lett, de a nagybátyám mégis elintézte neki, hogy felvegyék időben. Ennyit arról, hogy csak a felvi... Mesteren, ahol már beszélgetős felvételi is van, na ott meg pláne. Ha ismersz embereket, akkor mindent lehet, ennyi. Igaza van a kérdezőnek, tényleg be lehet juttatni embereket, ilyen nem "csak az oroszok alatt" volt.
2021. ápr. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!