Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor a szülő, gyereket...

Ilyenkor a szülő, gyereket szül, vagy cselédet?

Figyelt kérdés

Ketten élünk anyámmal. Ő dolgozik, én most egy hónapja nem, mert a főnököm még a hónapban nem tud alkalmazni.

Minden napomat konkrétan beossza, takarítással, pakolással meg úgy amúgy mindennel, és saját magamra nem jut időm. De ugyan ezt csinálta, amíg dolgoztam. Csak mert, hogy ő többet dolgozi, alap dolognak számít, hogy én mindent megcsináljak itthon, hogy neki ne kelljen. Ő szerinte.

Tehát ha szabadnapos vagyok, akkor se olvashatok, nézhetek egy sorozatot, vagy csak lustázhatok, mert mindent is velem csináltat meg.

Ma kimaradt a szemét levitele, de egyébként mostam, porszívoztam, mosogattam, rendet tettem, elpakoltam a száraz ruhákat, mellette kutyát sétáltattam, és ő azon verte ki a hábroút, mert nem vittem le a szemetet.

Ő azt várja el, és várta el, mióta képes vagyok a takarításra, hogy helyette csináljak meg mindent, és neki a kisujját se kelljen mozdítania. Plusz a kutyák, és macskák ellátását is nekem osztotta ki. Képtelen levinni a kutyát, vagy megetetni a macskákat már. Inkább én maradjak fent későig, és ha ő kel korábban se viszi le.

Másoknál is így van, vagy csak az én anyám tart egy cselédnek?


2021. ápr. 16. 19:20
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
80%
Ez cselédség...nem kérdés.
2021. ápr. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

hát ez kétélű dolog ugye mert oké hogy azért minden nem kellene veled csináltatni, de a felháborodás, hogy van otthon kötelezettséged feltételezi, hogy Anyukád is bele tud esni a cseléd szerepbe.

LE kellene ülnötök és beosztani kinek mi a dolga, mert az nem fair hogy egyikőtök csinál otthon mindent is, míg a másik semmit.

Ha nem juttok dűlőre és elég idős vagy hozzá, el is költözhetsz és akkor csinálhatsz mindent Te vagy lejátszhatjátok ugyanezt egy lakótárssal..

2021. ápr. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
88%
Költözés.
2021. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
68%
Felnott vagy gondolom, ha mar dolgozol, es iskolaba nem jarsz. Ideje kulonkoltozni, aztan "cseledkedhetsz" ugyanugy a sajat hazadban, csak te osztod be az idodet. Jobb helyeken hazimunkanak hivjak, amit valakinek meg kell csinalni... Es bizony ha nem dolgozol, van ra idod. Ha dolgozol, akkor is megoldod valahogy. Ne rinyalj...
2021. ápr. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
70%

Ami házimunkát felsoroltál, azt max. egy óra alatt el lehet végezni, feltételezve, hogy nem dézsában mostok.

A kutyához-macskához nem tudok hozzászólni, mert a kutya és a macska annak a dolga, aki a házhoz vitte őket anno.

2021. ápr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
60%
Költözz el, ha nem tetszik...
2021. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
29%
Kié a kutya, kérdező? És ha már amúgy is levitted sétálni, mi akadályozott meg abban, hogy felkapd ugyanazzal a lendülettel a szemetes zacskót?
2021. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Egyik állatot se én hoztam a házhoz, még csak nem is kértem.
2021. ápr. 16. 19:59
 9/33 anonim ***** válasza:
77%

7

Ki mehet az ember fejéből ilyesmi. Jesszusom.

Igenis cselédség.

Amikor én otthon voltam suli után, mert nem tudtam egyből elmenni dolgozni, vittem a kutyát sétálni (kb egy óra csak ez), elmosogattam, feltöröltem a padlókat, takarítottam a benti macska alomját, beindítottam a mosást stb. Igen, nem 8 órás munka, de miért is kéne mindennap annak aki otthon van 8 órában csak főzni mosni takarítani. Anélkül is bőven meglehet a komfort érzet, hogy becsicskítod magad.

És igen, ezek után az én anyámnak sem volt jó semmi mikor haza jött. Pl elfelejtettem ezek mellett kivinni a kukát. Akkor már egész délután hozzám sem szólt. Normális ez? Vagy ami a kérdezőnél van?

Rohad*ul nem.

2021. ápr. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
61%
Eltart,magadtól kéne átvenned a háztartást ha már otthon vagy. milyen a házatok hogy rámegy az egész napod, sőt heti hét napod a rendben tartására? Valamit nagyon rosszul csinálsz.
2021. ápr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!