Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor a szülő, gyereket...

Ilyenkor a szülő, gyereket szül, vagy cselédet?

Figyelt kérdés

Ketten élünk anyámmal. Ő dolgozik, én most egy hónapja nem, mert a főnököm még a hónapban nem tud alkalmazni.

Minden napomat konkrétan beossza, takarítással, pakolással meg úgy amúgy mindennel, és saját magamra nem jut időm. De ugyan ezt csinálta, amíg dolgoztam. Csak mert, hogy ő többet dolgozi, alap dolognak számít, hogy én mindent megcsináljak itthon, hogy neki ne kelljen. Ő szerinte.

Tehát ha szabadnapos vagyok, akkor se olvashatok, nézhetek egy sorozatot, vagy csak lustázhatok, mert mindent is velem csináltat meg.

Ma kimaradt a szemét levitele, de egyébként mostam, porszívoztam, mosogattam, rendet tettem, elpakoltam a száraz ruhákat, mellette kutyát sétáltattam, és ő azon verte ki a hábroút, mert nem vittem le a szemetet.

Ő azt várja el, és várta el, mióta képes vagyok a takarításra, hogy helyette csináljak meg mindent, és neki a kisujját se kelljen mozdítania. Plusz a kutyák, és macskák ellátását is nekem osztotta ki. Képtelen levinni a kutyát, vagy megetetni a macskákat már. Inkább én maradjak fent későig, és ha ő kel korábban se viszi le.

Másoknál is így van, vagy csak az én anyám tart egy cselédnek?


2021. ápr. 16. 19:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
55%

Anyád helyett nem kell mosnod sem és mosogatnod sem, pont.

Ha valakinek ez nem tetszik itt, attól még ez az igazság...

Neked kizárólag magad után feladatod ezeket a teendőket elvégezni, de az kötelességed.


Sajnos csak a költözés fogja megoldani a problémát...

2021. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
48%
"Ma kimaradt a szemét levitele, de egyébként mostam, porszívoztam, mosogattam, rendet tettem, elpakoltam a száraz ruhákat, mellette kutyát sétáltattam, és ő azon verte ki a hábroút, mert nem vittem le a szemetet." mosás: A gép csinálja, nem kell őrizni, alig hiszem hogy kézzel mosol. Mosogatás: Fél óra sincs. Ruha elpakolása: Ha csak nincs felhalmozva, szintén nem órákig tartó feladat. kutyával sétálni meg megint nem viszi el az egész napodat. A rendet meg fenntartani kell, akkor elég rá napi negyed óra, max húsz perc ha mindent rögtön a helyére teszel vissza. szóval mitől nincs szabadidőd napi huszonnégy órában?
2021. ápr. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
58%
Fordítok: Eltart, de a háztartást SE akarod vinni.
2021. ápr. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
59%

A hozzátok hasonlók a főállású anyucik meg háziasszonyok, ugye? Mindennap gürcöltök reggeltől délutánig, hogy mindig patyolat legyen minden, ugye? Ha a kérdező nem csinál meg mindent mindennap, akkor már takarodjon is otthonról? Ú bas*ki, nem vitte le a szemetet. Húzzuk akkor a fejére a zsákot és baxxuk ki vele együtt az utcára...

Röhejesek vagytok ezekkel a válaszokkal.

Én a párommal élek együtt, és bizony van, hogy harmadik napja mondom el ugyanúgy, hogy fel kéne porszívozni, de egyikünknek sincs kedve hozzá. Na bas*ki mekkora carházi vagyok, a párommal együtt. Bezzeg egy igazi háziasszony 3 óra alatt végezne egy házzal.

2021. ápr. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
44%
#14, jelen pillanatban az anya gürcöl a munkahelyén, a kérdezőnek esik nehezére a kiosztott feladatot megcsinálni, pedig otthon van egész nap.
2021. ápr. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
88%

A kérdezőnek nem az a baja, hogy csinálni kell valamit, hanem hogyha valami nincs meg, ami neki nem szúrt szemet, akkor megy a patália, mert rendmániás anyuci direkt keveri a dilit munka után, mert valahol le kell neki vezetni a feszültséget.


Elmondjam mi van nálunk?

"Szivem, nem vitted le a szemetet?"

"Még nem, de mindjárt leviszem."

"Köszönöm."


Ez egy NORMÁLIS háztartás.

De anyám nekem is ilyen volt. Elvárta, hogy MINDEN a-tól z-ig patika legyen mindig, mindennap, még hétvégén is, mindent HELYETTE. Tehát nem az volt a gond, hogy nem csináltam én a dolgom, mindent megcsináltam, amit kellett, de nehogy már én törjem magam, ha valami NEKI nem tetszik.


Holott dolgoztam én már gyárban is 12 órát, mégse mentem haza agyfas**al, hogy mindenkibe belekössek. KÉRTEM, és nem elvártam.


Másrészről, mi ez a duma, hogy "mibe fáradsz el, miért nem csináltál MÉG TÖBBET?"

Na nehogy már ne ülhessen le valaki sorozatot nézni egy mosogatás, meg felmosás után. Bezzeg ha ő szólna be az anyjának ezek után, hogy főzzél is már valamit, menten vinnék akasztani a kérdezőt. De fordítva bezzeg mehet.


És egyébként engem pl soha semmi nem fárasztott le úgy még, mint egy porszívozás plusz vécé kefélés kombó.

Egy 8 órás munka után én még szökdelve megyek haza, végzem a dolgom, de mikor házimunkát kell végezni, 2 óra után ki van a fas*om is.

2021. ápr. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
44%

"a kérdezőnek esik nehezére a kiosztott feladatot megcsinálni"


Igen, az anyuci meg haza megy, és ordibál egész nap, ahelyett, hogy azt mondaná "Jucikáááám, a szemetet nem vitted le". A kérdező meg oda menne, "bocsi anyu, viszem is", majd adna egy cuppanósat az arcára.

De neeeem, bonyolítsunk mindent meg, legyen csak mindig a gyerek a xar.

Itt ez már megszokható. XD

2021. ápr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
58%

#16, Egy 8 órás munka után én még szökdelve megyek haza, végzem a dolgom, de mikor házimunkát kell végezni, 2 óra után ki van a fas*om is


Valószínűleg a kérdező anyjának is..:)

És joggal várja el a házimunkát, igenis. Abban viszont igazad van, hogy valszeg maximalista, és az apró porszembe is beleköt..

2021. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
73%

Nem maximalista, hanem lelki nyomorék akinek szüksége van a napi veszekedések adagjára...

Én is ismerem ezt a típust.


Egyébként meg a kérdező nincs eltartva, leírta hogy dolgozik, csak most egyetlen egy hónapig nem tudják alkalmazni -gondolom a covid miatt-...


Ha egy szülő, már egy hónap miatt felhánytorgat ilyen dolgokat, hogy “eltartja” a gyerekét, ami normális embernél a minimum, mivel nem 18 évre vállalunk gyereket, akkor az már beteges...


Nem arról van szó, hogy a kérdező hónapok óta döglik otthon és nem hajlandó dolgozni.

Van munkája!


És amikor be kell járnia, akkor is elvárja az anyja hogy mindent csináljon meg helyette.

Pedig ez nem elvárható, még akkor sem lenne az ha mozgássérült lenne!

2021. ápr. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

Nem csak most csinálja ezt. Akkor is ezt csinálta, amikor ugyanúgy napi 12 órát dolgoztam.

És nem nem azzal van a bajom, hogy házimunkát kell csinálnom. Azzal, hogy mindegyiket nekem kell megcsinálnom.

Nem tart el. Sehol se írtam, hogy eltartana. Fizetek neki havonta 60ezret. Saját számláimat is én fizetem, illetve elég sokszor a magybevásárlást is. Szóval nem, nem tart el.

Amikor megemlítettem, hogy amig este kutyát sétáltatok, elintézhetné a cicákat, olymódon lebaszott, hogy én mi jogon kérem őt számon, hogy ő mit csinál.

Azzal van a bajom, hogy ő minden házimunkát az én nyakamba akar varrni, akkor is ha éppen ő van itthon többet. Ha meglátja, hogy leülök az ágyra, és megfogom a telefonom, akkor már megy a hisztu, hogy egész nap csak döglök. És hogy mennyire elege van belőlem, ne csodálkozzak, ha egyiknaprol a másikra kirak az utcára pénz nélkül.

És örülnek, ha inkább csak nem szólna hozzám, a szemét miatt, (amit amúgy abba a percbe levittem) ehelyett mióta hazajott 3 orája csak szid.

2021. ápr. 16. 20:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!