Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ilyenkor a szülő, gyereket...

Ilyenkor a szülő, gyereket szül, vagy cselédet?

Figyelt kérdés

Ketten élünk anyámmal. Ő dolgozik, én most egy hónapja nem, mert a főnököm még a hónapban nem tud alkalmazni.

Minden napomat konkrétan beossza, takarítással, pakolással meg úgy amúgy mindennel, és saját magamra nem jut időm. De ugyan ezt csinálta, amíg dolgoztam. Csak mert, hogy ő többet dolgozi, alap dolognak számít, hogy én mindent megcsináljak itthon, hogy neki ne kelljen. Ő szerinte.

Tehát ha szabadnapos vagyok, akkor se olvashatok, nézhetek egy sorozatot, vagy csak lustázhatok, mert mindent is velem csináltat meg.

Ma kimaradt a szemét levitele, de egyébként mostam, porszívoztam, mosogattam, rendet tettem, elpakoltam a száraz ruhákat, mellette kutyát sétáltattam, és ő azon verte ki a hábroút, mert nem vittem le a szemetet.

Ő azt várja el, és várta el, mióta képes vagyok a takarításra, hogy helyette csináljak meg mindent, és neki a kisujját se kelljen mozdítania. Plusz a kutyák, és macskák ellátását is nekem osztotta ki. Képtelen levinni a kutyát, vagy megetetni a macskákat már. Inkább én maradjak fent későig, és ha ő kel korábban se viszi le.

Másoknál is így van, vagy csak az én anyám tart egy cselédnek?


2021. ápr. 16. 19:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
68%
Áruld már, el, miért vagy ott? Ha szar a helyzet, és maradsz a te hibád.
2021. ápr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
58%

"Valószínűleg a kérdező anyjának is..:)

És joggal várja el a házimunkát, igenis."


Az anyuka akkor is elvárja a patyolatot, ha a gyerek is ugyanúgy dolgozni van. Nem értem, ide minek ínak olyanok, akik nem ismerik az ilyesfajta embereket.

Nálunk pl én helyben dolgoztam, ebéd szünetre (30 perc) el lehetett jönni, akár pl haza is menni. Anyám mikor késő délután haza estem, összeveszett velem (minden egyes alkalommal), hogy miért nem mosogattam el a tegnapi edényeket amikben főztünk, miért nem takarítottam ki a macskaalmot, vagy épp miért nem mostam fel a házban a szünetemben. :)

De odamehettek mind hozzánk, és elbeszélgethettek vele. Meg a kérdező anyjával is. :)

2021. ápr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim válasza:
Egy állas és nyugi lesz XDDD (vicc)
2021. ápr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
70%
60ezret fizethetnel egy albiert is, ha osszebutorpzol egy haverral aztan meg van oldva. Nem kell itt problemazni.
2021. ápr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
15%
60 ezerből még 2 haverral sem jön ki nagyon az albi, ha a közüzemi számlák ráeső részét is akarja fizeti, meg enni is akar...
2021. ápr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
38%
Ezt családnak hívják és munkamegosztásnak. Ha munkanélküli vagy, ő meg dolgozik, akkro evidens, hogy a tiéd a házimunka. Ezt azért pici aggyal vsak fel lehetne fogni. De ha nem tetszik, akkor elköltözöl és megoldod egyedül az életed.
2021. ápr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
Te felfogtad azt a részét, hogy ugyan ez megy akkor is amiko dolgozom?
2021. ápr. 17. 09:15
 28/33 A kérdező kommentje:
*amikor
2021. ápr. 17. 09:15
 29/33 anonim ***** válasza:
20%

Ezt nevezik házimunkának, kislány, amit normális családban hol a gyerek hol valamelyik szülő végez el, nem kizárólagosan anyuka (munka után).


De persze sajnos a köztudatban még mindig a nő - vagy már dolgozó anya - feladata ez.

A kölyke-férje meg hisztizik, ha meg kell csinálni, ami max. 20-25 perc és NEM napi tevékenység. Röhej.

2021. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Mit hisztizel?


Akkor költözz külön, de megsúgom, hogy akkor is meg kell csinálnod a takarítást, főzést, mosást, stb. :D

2021. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!