Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért fogják a szüleim is a...

Miért fogják a szüleim is a feleségem pártját?

Figyelt kérdés
A szüleimtől mikor még egyetemre jöttem kaptam egy lakást. Egy szoba, egy fürdőszoba, és egy közös tér nappali, ebédlő, konyha. Nagyjából 40 m² lehet. Mikor még csak a barátnőm volt, a feleségem ideköltözött hozzám. Már 4 éve élünk itt. A feleségem szeretne elővárosba költözni, kertes házba. A gyerek tervezés miatt úgy gondolja ez jobb ötlet. Ha szeretnénk testvért, lenne elég hely hozzá, a gyerek a saját udvarunkon játszhatna, jobb a levegő, nyugodtan elengedné biciklizni, vagy mondjuk egyedül vásárolni ha annyi idős lesz. Már talált magának munkákat is, és szerinte mindent el tudna intézni a városban. Én meg elvileg vonattal 30p alatt Bp-en lennék. Szerintem ez rossz ötlet mivel rohadt drága, és egy gyerek itt is elférne. Van itt játszótér a közelben, jó ovi, suli, ilyesmik. A feleségem szerint egy idő után muszáj lesz egy saját szoba a gyereknek, de ez még néhány év, szerintem nem kell úgy sietni. A szüleim is támogatják a feleségem ötletét, és pénzzel is be akarnak szállni, meg el akarják adni ezt a lakást és az abból bejövő pénzt is rákölteni. Miért fogott így össze mindenki ellenem?

2021. ápr. 18. 07:49
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
82%
Miért kell azzal jönni, hogy de akkor már nem a sajátja lesz, hanem közös? Miért kéne a gyerek születése előtt arra gondolni, mi van ha elválnak? Ha így áll valaki hozzá, inkább bele se kezdjen.
2021. ápr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
32%

Huh, Mo-n agglomerációba én soha többet... ott nőttem fel, a kocsival 30 percre lévő munkahelyem BKV-val potom másfél óra volt, ha minden normálisan, időben érkezett.

De mikor leesett egy kis hó, vagy az okosok lelopták a vezetéket, már kimaradt egy csomó vonat, folyamatos stresszt jelentett az ingázás.


Ok, zöldterület, kertes ház, tök jó, csak mikor lényegében aludni jártam haza (fél hatkor indultam, és este fél nyolc-nyolcra értem haza - BKK, MÁV-csoda), akkor ott már elgodolkodtam, hogy ez rhadtul nem éri meg.

2021. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
80%
En a helyedben nem adnám el a lakást, a jog szerint az a te kulon vagyonod hiszen házasság előtt szerezted. Amennyiben eladod es az új hazra koltod valas esetén pórul járhatsz. Kiadnam a lakást a bérleti díjból fedeznem az új ház hitelét szükség esetén kipotolnam, ha megis eladnam a lakást, az uj házat olyan arányban iratnam a nevünke, amilyen aranyban a penzunk benne van. A te lakasod+a szuleid pénze amit adni akarnak a ház vásárláshoz könnyen elúszhat válás esetén, ha nem logikusan gondolkozol. Persze nem akar az ember a valasra gondolni, de gondolni kell, mert nem tudhatjuk mit hoz a jövő es te azt a pénzt tennéd kockara amiért a szuleid megdolgoztak. Tudom leleszek pontozva, de akkor is figyelmeztetlek óvatos, korultekinto legyél.
2021. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
21%

Hiaba a feleseged, 4 ev egyuttlet utan meg baromi korai kozos ingatlanba fektetni.

Es az elozo kommenteloknek is ezt kellene latni. Ok csak azt nezik, hogy ja igaza van a csaladnak, kicsi ez a haz.

Es igazuk van, kicsi, koltozni kell, ide egy gyereket sem lehet vallalni, max 1-2 evre.

Viszont meg csak negy eve vagytok egyutt, hiaba vetted felesegul.

Barataim pl 6 eve voltak egyutt, utana vettek hazat, 7 eves kapcsolatba jott a gyerek. Nalunk is valahogy igy volt. 5 evre lett gyerekunk, a tieteknel nagyobb lakasba, ami nem is volt a mienk, 70 nm volt, utana 2 evvel sajat ingatlan.

Szerintem ti tul koran vagytok ekkora befektetesbe, hiaba terveztek egymassal, baromi nagy pofara eses lehet a vege.

2021. ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
76%

Jobb ha itt nem is kérdez semmit!

Mert már holnap válni fog ha hallgat a negativitásra.

2021. ápr. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ide sem ártana valami szabályozás, mert katasztrófa amit néhány ember művel.


OFF téma:

Soha nem felejtem el, volt egy osztálytársam akivel jóba lettünk,voltam is náluk párszor. A 9. kerületben laktak hatan -igen, jól olvastad- egy egyszobás lakásban. A szülők a hálóban, gyerekek a nappaliban. Bárhova néztél csak ágynak látszó valamiket láttál... Ja, és még mielőtt valaki elkezdene magyarázni: "Hát de biztos szegények voltak" Nem, nagyon nem. Már akkor 40-50 ezres (utcai) cipőkben rohangáltak, 30 ezres parfümöket vettek, a gyerekek tánc oktatásra meg fizetős tánciskolába jártak. Oké, megértem hogy mindent megszerettek volna adni a gyerekeknek, de milyen áron? 🤷🏻‍♀️ Úgy éltek kábé mint a putrisok,kifele pedig tök mást mutattak.

2021. ápr. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
6 éve vagyunk együtt, csak 4 éve ÉLÜNK együtt.
2021. ápr. 18. 09:49
 28/37 anonim ***** válasza:
83%

De ember, 40 m2 az egy személynek tök jó, kettőnek még oké, de gyereket meg hová akarsz egy lyukba??? Te nem vagy eszednél.

És mi garantálja, hogy nem ikrek lesz az első közös gyerek? Akkor marha nagy szrban lesztek ám.

2021. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
92%
40 nm tényleg túl kicsi. Befér egyáltalán abba a lakásba plusz egy kiságy, komód a ruháinak és egy járóka? Nem beszélve a többi cuccról? Nyilván nem. Ott biztos nem maradhattok, ebben igaza van a szüleidnek és a feleségednek is. Ha nem akarsz egyből kertes házat és szereted a környéket, akkor vegyetek nagyobb lakást a közelben. 80nm már bőven jó, akár két kisgyerekkel is, amíg nem járnak iskolába, mert akkor már a tanuláshoz kell a nagyobbnak a külön szoba, hogy el tudjon vonulni. Akkor majd jöhet a kertes. Ilyen megoldásba nem menne bele a párod?
2021. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
89%

Hagyjátok ,majd rájön a kérdező mekkora buli a gyerek több éves koráig egy pöcsömnyi szobában élni hárman :D

Vagyő is az a fajta,aki évek óta hajtogatja,hogy jövőre bezuhan az ingatlanpiac,aztán pislogás lesz majd 5 év múlva amikor rájön,hogy az ingatlanok 30 százalékkal drágábbak az ő fizetésemelését meg elvitte az infláció :D

2021. ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!