Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet akkor tenni, ha a...

Mit lehet akkor tenni, ha a gyerek utálja az édesanyja párját?

Figyelt kérdés

Unom már a phszichológusok dumáját, már tényleg nagyon. Úgysem fog a gyerekem elmenni, felesleges tépnem a számat, pénzt kifizetnem, nem hisz ezekben...

2018 januárjában sajnos maga a fiam egyik haverja látott meg a barátommal. A gyerekek pletykások azonnal elmondta a fiamnak, és sajnos nagyon gáz szituáció lett az egészből. Az édesapja már sejthette, hogy van egy másik kapcsolatom, ha a kedves apuka 24 órából 23-at a cégénél van, akkor nyilván érthető, hogy más embernél szeretném megtalálni a boldogságom, nőnek érezni magam. Ez nem mai story, régi vita tárgya volt, én bár nem voltam sose eleresztve, van egy elég szép lakásom, sose függtem egy faszitól sem. A férjemmel elváltunk elég hamar, majd a lakásomba költöztünk vissza. A barátom nagyon mondta, hogy költözzünk oda, a 16 éves fiam lelki nyugalma miatt nem mentünk oda, hanem ő jött hozzánk. Na már akkor is egy utált, aljas szar anya voltam mikor kiderültek a dolgok, és beadtam a válópert, de mióta Zoli odaköltözött olyan a ház, mint egy csatatér, nagyon rossz a viszonyuk egymással, s az apja még adja alá a lovat és fél éve ez megy, én meg már unom, nyugalmat akarok, nem akarom hallgatni a fiam hisztijét, a pimaszságát, meg azt, hogy az osztályfőnök is hivogat, hogy a gyereknek igazolatlan hiányzása van, nem lép be online órákra, nem küldi el a házit blablabla, unom, én 16 évesen örültem, ha 3 év alatt összegyűjtöttem egy kerékpárra valót, s nem hőbörögtem, meg nyafogtam. Számtalan gyereknek váltak el a szülei, mégis normálisan tud viselkedni, és fel tudja dolgozni, én nekem meg anya létemre jogom van ahhoz, hogy szerelmes legyek, hogy éljem az életem, s ő tudja jól, hogy boldogtalan voltam az apjával, de utal, gyűlöl,de már semmit nem merek mondani, mert megy a nagyikához meg az apucihoz, aztán hallgathatom a szent beszédet.

Adjatok kérlek tanácsot, én már nem tudom nit csináljak, feladtam, nincs türelmem. Sajnos nagyon sok gond van a mai gyerekkel, beszélni nem lehet velük, ha beszélsz kiröhög. Nem várom el, hogy szeresse a párom, de azt elvarom, hogy tisztelje, legalább köszönjön neki, aztán engem végképp nem érdekel, hogy az anyósomnak vagy a volt férjemnek miket mond.



2021. ápr. 19. 02:27
 11/94 anonim ***** válasza:
10%
Érdekes, mikor úgy kényelmes, félig gyerek a tizenhat éves. Mikor meg úgy kényelmes, akkor ne pofázzanak a dolgaiba, mert ő már felnőtt.
2021. ápr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/94 anonim ***** válasza:
87%

11!


Akkor az,aki energiát fektetett bele mwgszunteti a kapcsolatot. Nem agysebeszet

2021. ápr. 19. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett volna a faszit odaköltöztetni,lehet hozzá menni ott aludni stb.
2021. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/94 anonim ***** válasza:
100%
Megprobalom ítélkezés nélkül. A fiad alól érzelmi téren kihuztatok a talajt. Nem tudom, mit vársz tőle. Azzal, hogy odakoltoztetted a párod, te vitted házhoz a konfliktust. Nem elég neki, hogy két ember elrontott kapcsolatának "terméke" lett, kapott mellé egy vadidegent, akit nem kedvel, de azért tisztelje. Sokkal lassabban, sokkal több empátiával kellett volna fordulj felé. Én ezt ateltem, azóta sem beszélek az anyámmal, így kB. Ezt fogod elerni.
2021. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 anonim ***** válasza:
97%
A gyereknek nincs semmi baja, nem őt kell pszichológushoz küldeni, Te nem tudod már, hogy milyen egy kamasz lelki élete. Ha valamit el akarsz érni, akkor inkább a "szerelmednek" kellene elbeszélgetni a fiaddal, de úgy, mint férfi a férfival, nyíltan, egyenrangú félként kezelve (hiszen már a fiad is ivarérett), őszintén az érzelmekről és a szexualitásról. Ez viszont nagyon nehéz, különösen olyan férfiak között, akik az adott nőt egészen eltérő szemszögből látják. Vedd figyelembe, hogy a gyerekek számára a szülő egy nemileg semleges, földi vágyaktól és késztetésektől mentes szeretett személy és a gyerek számára sokszor trauma, amikor feltárul előtte a szülő szexuális késztetése.
2021. ápr. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/94 anonim ***** válasza:
98%

Ugyanilyen helyzetbe kerültem a szülők miatt csak én 15 évesen....

A Te hibád, hogy így viselkedik a fiad!

Szerintem a legnagyobb butaság volt oda költöztetni a párod.

Éld az életed, de nem lehetett volna ez most már egy felvállalt kapcsolat anélkül, hogy össze költöztetek volna?

Szüksége lett volna a fiadnak és lenne is rá, hogy feldolgozza a történteket.

Nekem az lenne a megoldás ha a pasi elköltözne amíg a fiad megenyhül és megtanulja elfogadni a helyzetet és veled is kialakíthat újra egy normális kapcsolatot.

Mert sajnos így ennek az lesz a vége, hogy "elveszíted" a fiad

Egy 16 éves fiú még gyerek....

És semmi mást nem lát és gondol most hogy egy f@sz fontosabb volt neked és fontosabb is mint a saját gyereked.

És sajnos igaza van...

2021. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem leszek népszerű a kevésbé... Modern szemléletű szülők körében, de elvált szülők gyereke vagyok, szóval leírom az álláspontomat, hátha hasznos lesz.

A szülőnek, ahogy mindenki másnak, joga van ahhoz, hogy kivívja a tisztelet, de a gyereknek, ahogy mindenki másnak is, joga van ahhoz, hogy saját véleménye legyen, és csak a számára tiszteletre méltó embereket tisztelje. Attól függetlenül, hogy kije az adott személy. Szerintem ez nem olyasmi, ami alanyi jogon jár, és tapasztalatból mondom, hogy kevés dolog biztosítja be jobban azt, hogy fikarcnyi tiszteletét ne érezzen valaki iránt egy kamasz, mint ha az adott személy követeli a tisztelet. De ezzel szerintem a többi korosztály is hasonlóan van.

A szülőnek joga van a szerelemhez, de a gyereknek meg joga van ahhoz, hogy ha egy idegent odaköltöztetnek mellé, akkor legalább kérjék ki róla a véleményét, és akarata ellenére ne kelljen jópofiznia senkivel.

Most mondhatod, hogy de a te lakásod... Csakhogy ő meg a gyereked, akiért felelősséget vállaltál akkor, amikor úgy döntöttél, hogy gyereket vállalsz. És a gyereked előrébb kéne, hogy legyen a sorban, mint akármilyen pasi.

Nem hisztizik. Az anyja megcsalta az apját, aztán neki együtt kell élnie vele, és a pasijával, akivel, úgy tűnik, fontosabb volt henteregni, mint megjavítani a házasságát, és elvárod, hogy befogja a száját, és ne szóljon egy szót se, sőt, tiszteljen titeket? Mit tiszteljen? Hogy annyi nem volt benned, hogy kimondjad a házasság véget mielőtt összejössz valaki mással? Aztán ha ez bántja, és az apjának kiönti a lelkét, akkor az szörnyű, hiszen akkor más is látja, hogy hogy viselkedsz? Szegény gyerek. Ne haragudj, de ebben a történetben te vagy a hunyó. Amúgy ha a gyerek utálja a szülő új párját, akkor azt lehet tenni, hogy megkíméled őt tőle. Mármint, a gyereket. Nem tudom, mit vártál, mi lesz erre a történetre a reakciónk, de ha akarsz beszélni a gyerekeddel az után is, hogy betöltötte a tizennyolcat, sürgősen gondold át ez az egészet.

2021. ápr. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/94 A kérdező kommentje:

2018 januárjában robbant a bomba. Utána hálisten nyáron el tudtunk válni, mert vannak ügyvéd ismerőseink és segítettek, majd rá fél évre költözött oda a ,, faszi".

A fiam sejthette, hogy nem vagyok egyedül, jól tudta, hogy boldogtalan vagyok, csak nem vagyok túl érzelmes típus, emiatt mindezt nem látta rajtam, de gondolhatta, hát kapcsolat nem volt a két szülő között. Neki ezt jó volt látni? Mindig csak ezt kérdezem, de nem érkezik rá válasz.

Én is hibás voltam, lépni kellett volna, de untam a felesleges ultimátum osztogatását, könnyebb volt ez az út, szerintem sokan az adott szituációban nem tudta volna, hogy cselekedjen jól.

Megmondtam, hogy szabad az út a drága apukához, de jól tudja, hogy az apja azon kívül, hogy a pénzt adná neki, nem nagyon foglalkozna vele😅😅

A másik jómadár az anyósom is csak arra jó, hogy hergelje ellenem, meg, hogy egyszer-egyszer pár gusztustalan tortát megsüssön neki, de valahogy mikor vigyázni kellett rá kicsiként, vagy néha vinni kellett volna valahova, ő is nagyon ,,elfoglalt" nyugdíjas volt mindig.

Nekem is szépen el lett cseszve az életem, mindig akadályba ütközök, majd megint én kerülök ki rosszul.

2021. ápr. 19. 10:11
 19/94 anonim ***** válasza:
100%

Te úgy gondolod foglalkozol a fiaddal?

Mert a leírtak alapján abszolút nem

Legalábbis nem vagy rá tekintettel az ő lelkivilágára aki a gyermeked és elvileg fontosabb mint a párod.

Nyilván neki sem lehetett jó azt látni hogy az apja és anyja boldogtalan együtt

De most akkor örülnie kellene, hogy egy vadidegent akivel megcsaltad az apját oda költöztetted annak ellenére hogy láthatóan fel sem dolgozta azt ami vele/veletek történt?

2021. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/94 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értem, akkor a kamaszkora legelején hirtelen szétesett a családja, és most együtt kell élnie azoknak az okozóikkal? Valljuk be, én se repesnék az örömtől. Mondjuk az exférjed és exanyósod szidása a gyerek előtt szintén nagy ötlet tőled, nehogy véletlenül kimaradjon a sz.rdobálásból. Bszogatáson kívül egyátalán foglalkozol vele?
2021. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!