Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet akkor tenni, ha a...

Mit lehet akkor tenni, ha a gyerek utálja az édesanyja párját?

Figyelt kérdés

Unom már a phszichológusok dumáját, már tényleg nagyon. Úgysem fog a gyerekem elmenni, felesleges tépnem a számat, pénzt kifizetnem, nem hisz ezekben...

2018 januárjában sajnos maga a fiam egyik haverja látott meg a barátommal. A gyerekek pletykások azonnal elmondta a fiamnak, és sajnos nagyon gáz szituáció lett az egészből. Az édesapja már sejthette, hogy van egy másik kapcsolatom, ha a kedves apuka 24 órából 23-at a cégénél van, akkor nyilván érthető, hogy más embernél szeretném megtalálni a boldogságom, nőnek érezni magam. Ez nem mai story, régi vita tárgya volt, én bár nem voltam sose eleresztve, van egy elég szép lakásom, sose függtem egy faszitól sem. A férjemmel elváltunk elég hamar, majd a lakásomba költöztünk vissza. A barátom nagyon mondta, hogy költözzünk oda, a 16 éves fiam lelki nyugalma miatt nem mentünk oda, hanem ő jött hozzánk. Na már akkor is egy utált, aljas szar anya voltam mikor kiderültek a dolgok, és beadtam a válópert, de mióta Zoli odaköltözött olyan a ház, mint egy csatatér, nagyon rossz a viszonyuk egymással, s az apja még adja alá a lovat és fél éve ez megy, én meg már unom, nyugalmat akarok, nem akarom hallgatni a fiam hisztijét, a pimaszságát, meg azt, hogy az osztályfőnök is hivogat, hogy a gyereknek igazolatlan hiányzása van, nem lép be online órákra, nem küldi el a házit blablabla, unom, én 16 évesen örültem, ha 3 év alatt összegyűjtöttem egy kerékpárra valót, s nem hőbörögtem, meg nyafogtam. Számtalan gyereknek váltak el a szülei, mégis normálisan tud viselkedni, és fel tudja dolgozni, én nekem meg anya létemre jogom van ahhoz, hogy szerelmes legyek, hogy éljem az életem, s ő tudja jól, hogy boldogtalan voltam az apjával, de utal, gyűlöl,de már semmit nem merek mondani, mert megy a nagyikához meg az apucihoz, aztán hallgathatom a szent beszédet.

Adjatok kérlek tanácsot, én már nem tudom nit csináljak, feladtam, nincs türelmem. Sajnos nagyon sok gond van a mai gyerekkel, beszélni nem lehet velük, ha beszélsz kiröhög. Nem várom el, hogy szeresse a párom, de azt elvarom, hogy tisztelje, legalább köszönjön neki, aztán engem végképp nem érdekel, hogy az anyósomnak vagy a volt férjemnek miket mond.



2021. ápr. 19. 02:27
 41/94 anonim ***** válasza:
18%

Ha valakit megvisel a szülei válása


Hagyjuk már. TÍzezrek szülei válnak, és nem lesz lelkibeteg az összes gyerek. Egy ennyi idős már megértheti, hogy csak ő nem tarthat össze egy rossz kapcsolatot, és a szülei is meberek, akik megérdemlik, hogy jó kapcsolatban éljenek.

2021. ápr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/94 anonim ***** válasza:
85%
Mit jagyjunk már? Minden ember más, nem egyenemberek vagyunk, itt ráadásul nem is egy normál válás van, hanem anyuka a saját haverja előtt bukott le, hogy csalfa. Ótvar nagy blama. És valahogy én se örülnék neki, ha ilyen szituban anyám oda is költöztetné kérdés nélkül a bikáját... Ilyenkor azért megmutatkozik, kik azok az emberek, akiknek élből nem való gyerek.
2021. ápr. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
91%
* hagyjunk
2021. ápr. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 anonim ***** válasza:
91%

Sztem engedd át a gyereked az apjának, mindenkinek jobb lesz így... jelenleg nagyobbat ütsz rajta a hozzáállásoddal, mint a válással. Néha látogasd meg, tartsátok a kapcsolatot, de ennyi, hagyd, hogy élje az életét és rendezze magában ezt az egészet.

Aztán idős korodban, mikor az új faszid már rég sehol nincs, azért ne várd, hogy rád nyissa az ajtót. Sajnos nem latod, mekkora károkat okozol, mert elvakít az egód... majd később fog ez leesni, fájdalmas lesz.

2021. ápr. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/94 anonim ***** válasza:
78%

38!


Kevered a szezont a fazonnal. A kérdező azzal alszik, akivel akar. Nem kell önfelaldozonak se lenni. De azért a gyereket is meg kellene erteni. Gondolj már bele, először kiderül, hogy az anyja csalja az apját. Ráadásul ezt a tényt egy barátjától tudja meg, ami azért extrán megalázó a számára. Aztán elválnak a szülők. Ez minden gyereket megvisel, még akkor is, ha tudta ő is, hogy xar a kapcsolat. Mindez mellé a xemet pasi még oda is költözik. Hát ezt egyetlen értelmes, érzi ember se venné könnyen. Meg lehetett volna ezt oldani normálisan is. Kezdve azzal, hogy anyuka nem dug félre, majd folytatva azzal, hogy nem költözteti oda a pasiját fél év múlva.

2021. ápr. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
82%

"Sztem engedd át a gyereked az apjának, mindenkinek jobb lesz így.."


Apuka havi milliok utan gondolom eleg szep gyerwktartast fizet....

2021. ápr. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
81%
Szóval 16 évesen a haverjától kellet megtudnia, hogy az anyja csalja az apját, majd nem sokkal később az apja el is ment, és egy random pasi költözött a helyére? Te meg nem érted, hogy mi a baja a fiadnak? Nézz egy kicsit magadba...
2021. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 anonim ***** válasza:
86%

Mindig ledöbbenek, hogy egy felnőtt érett nő, hogy a francba tudja leírni azt, hogy a "faszim". Rengeteg szinonímája van a szónak amivel helyettesíteni lehet, de legalább az első pár mondatnál leesett, hogy nem vagy egy IQ bajnok.


Szerintem is el kellett volna válni és nem a fiad haverjától kellett volna megtudnia a családnak. Szerencsétlen srácnak azt is fel kell dolgoznia, hogy az anyja egy r..gyó, plusz a veszekedéseket utána, azt is, hogy az apja elment és azt is, hogy az anyja új "faszija" náluk lakik.


Szerintem kérdezd meg a fiad, nem akar-e az apjához költözni. Neki is elege lehet belőled.

2021. ápr. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/94 anonim ***** válasza:
85%

Birom, mikor érkezik 40 válasz, ebből 39 mondja, hogy "nálad van a baj kérdező", erre megsértődik és annak az egy darabnak köszönget. 🤦‍♀️

De hogy válaszoljak is, tudod mit látok, kérdező, ahogy olvasom a kommentjeidet is? Azt, hogy "én én én" :)

Az én igényeim, az én faszim, az én életem. Szegény gyerek.

2021. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
17%
Talán mert nem ítélkezést kért, hanem ötleteket fröcsögés helyett, hogy hogyan kezeljen egy szar helyzetet... De ugye a kommentek nagy része nem a kérdésre válaszol.
2021. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!