Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet akkor tenni, ha a...

Mit lehet akkor tenni, ha a gyerek utálja az édesanyja párját?

Figyelt kérdés

Unom már a phszichológusok dumáját, már tényleg nagyon. Úgysem fog a gyerekem elmenni, felesleges tépnem a számat, pénzt kifizetnem, nem hisz ezekben...

2018 januárjában sajnos maga a fiam egyik haverja látott meg a barátommal. A gyerekek pletykások azonnal elmondta a fiamnak, és sajnos nagyon gáz szituáció lett az egészből. Az édesapja már sejthette, hogy van egy másik kapcsolatom, ha a kedves apuka 24 órából 23-at a cégénél van, akkor nyilván érthető, hogy más embernél szeretném megtalálni a boldogságom, nőnek érezni magam. Ez nem mai story, régi vita tárgya volt, én bár nem voltam sose eleresztve, van egy elég szép lakásom, sose függtem egy faszitól sem. A férjemmel elváltunk elég hamar, majd a lakásomba költöztünk vissza. A barátom nagyon mondta, hogy költözzünk oda, a 16 éves fiam lelki nyugalma miatt nem mentünk oda, hanem ő jött hozzánk. Na már akkor is egy utált, aljas szar anya voltam mikor kiderültek a dolgok, és beadtam a válópert, de mióta Zoli odaköltözött olyan a ház, mint egy csatatér, nagyon rossz a viszonyuk egymással, s az apja még adja alá a lovat és fél éve ez megy, én meg már unom, nyugalmat akarok, nem akarom hallgatni a fiam hisztijét, a pimaszságát, meg azt, hogy az osztályfőnök is hivogat, hogy a gyereknek igazolatlan hiányzása van, nem lép be online órákra, nem küldi el a házit blablabla, unom, én 16 évesen örültem, ha 3 év alatt összegyűjtöttem egy kerékpárra valót, s nem hőbörögtem, meg nyafogtam. Számtalan gyereknek váltak el a szülei, mégis normálisan tud viselkedni, és fel tudja dolgozni, én nekem meg anya létemre jogom van ahhoz, hogy szerelmes legyek, hogy éljem az életem, s ő tudja jól, hogy boldogtalan voltam az apjával, de utal, gyűlöl,de már semmit nem merek mondani, mert megy a nagyikához meg az apucihoz, aztán hallgathatom a szent beszédet.

Adjatok kérlek tanácsot, én már nem tudom nit csináljak, feladtam, nincs türelmem. Sajnos nagyon sok gond van a mai gyerekkel, beszélni nem lehet velük, ha beszélsz kiröhög. Nem várom el, hogy szeresse a párom, de azt elvarom, hogy tisztelje, legalább köszönjön neki, aztán engem végképp nem érdekel, hogy az anyósomnak vagy a volt férjemnek miket mond.



2021. ápr. 19. 02:27
 21/94 anonim ***** válasza:
100%
csak nem vagyok túl érzelmes típus, ---> Na ez látszódik is szépen, az érzelmi intelligenciád a béka feneke alatt van. Nem neki, hanem neked lenne szükséged pszichológusra. Ékes példája vagy azoknak a szülőknek, akik kiabálnak, hogy baj van a gyerekükkel, nem normálisak, stb., aztán közelebbről nézve egyértelműen az ilyen szülőtől van kikészülve a gyerek, semmi mástól. Arról pedig még szó sem esett, hogy mikor a dolog kiderült, azt se gerincesen tőled, hanem egy barátjának köszönhette, aki meglátott titeket mikorő 14 éves volt. Tudtod te mekkora blama ez pont ebben a sérülékeny korban pont a saját baráti köréből megtudni? Őszintén nem is értem, milyen reakciót vártál...
2021. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 anonim ***** válasza:
100%

Ez normáliséknál úgy működik, hogy

- beszélgetünk a gondokról

- ha nem megy, elválunk

- UTÁNA keresünk új pasit-nőt

- és NEM költöztetjük oda a párhónapos kapcsolatot a gyerek nyakára


Értem, hogy gyerek, de mondjuk, ha megbeszélted volna vele, mi a szitu, legalább fel tudjon készülni, nem, ő csak gyerek kss a neve.

2021. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/94 anonim ***** válasza:
96%

Egyébként örülj neki, hogy a gyereked szóba áll veled.


Érzelmi intelligenciád a béka sgge alatt, a gyereket szidod, hogy ő nem tud alkalmazkodni, mikor TE keféltél félre.

Ráadásul annyi gerinc sem volt benned, hogy felvállald a fazont, hanem titkolóztál, és a gyereked is a haverjától tudta ezt meg.


Gratulálok, és persze a fiad a hibás, amiért kivan akadva - tök jogosan.

2021. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/94 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, szereted a fiad, és fontos neked. A lehető legnyiltabban kéne leuljetek beszélni, és megkerdezni, ő mit szeretne, szerinte hogyan lehetne békésebb a helyzet. Ha nem is tudod mindenben ezt teljesíteni, amit tudsz, meg kell próbálni. Az, hogy más hogy viselkedik vele, anyós, exferj, nem fontos. Nem minden válás és nem minden ember egyforma, így azt mondani, hogy mások is normálisan tudnak viselkedni, ő miért nem teszi ezt... Hát nem tudom. Ha szeretnél vele a jövőben is kapcsolatot, akkor ilyet nem mondanék a helyedben. A saját érdeked, hogy harmonikusabb legyen a szituáció, és az másokra való mutogatassal nem megy. Arról a gyerek nem tehet, ha nehéz életed volt, meg ha ez rossz is. Létezik válás után is gyaszidoszak. A legjobb amit tehetsz így osszefoglalaskeppen, hogy érezze, hogy ettől ő meg ugyanúgy fontos, mind a véleménye, mind az érzései. Nem fog sokáig ott lakni így se úgy se, de így legalább lesz kapcsolatotok. A párodat meg ne eroltesd rá. Öt te szereted, nem a fiad. Neki nem is feltétlenül muszáj, hogy kedvelje,ez nem várható el. Ha akar nyitni, nyitni fog úgyis felé,de ez nem lehet elvaras tárgya.
2021. ápr. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 anonim ***** válasza:
92%

"ha a kedves apuka 24 órából 23-at a cégénél van, akkor nyilván érthető, hogy más embernél szeretném megtalálni a boldogságom, nőnek érezni magam."


Én tovább nem is olvastam.

Nem, nem érthető, hogy amíg a férjed reggeltől estig a családjáért dolgozik, addig az unatkozó szépasszony más férfival fekszik össze.


És ne csodálkozz, ha ezek után a fiad téged és párodat fog utálni, és nem az apját.

2021. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/94 A kérdező kommentje:

Többször ültem le vele beszélni. Nem hallgatott meg sokszor, azt is felajánlottam, egy phszichologushoz menjünk el hárman. Ez se kellett. Semmi nem kell.

Az anyós meg az apuka szid engem egyfolytában a gyerekemnek, mindig mikor kezdene jobban lenni, elmegy az apjáékhoz, majd rögtön bunkó lesz, pimasz, pofátlan.

Legnagyobb baja neki az, hogy elváltunk, mindig is elítélte azt, ha két szülő elvált úgy, hogy van gyerekük.

Én annyit idegeskedtem már ezen, az apja miatt belül annyit rágódtam, de elég volt. Igen, én lakásom, amiért keményen dolgoztam, sose akarta volna, hogy másik férfi lakjon ott, közöltem vele, hogy ez így lesz.

A válás előtt sem volt jó a viszonyunk, nem voltunk egy hullámhosszon, viszont az apja miatt nagyrészt velem volt, én meg nem tűrtem el, hogy pofátlanul beszéljen velem, szigorú voltam, ami neki nem tetszett.

Lehet azt mondani, hogy rossz anya vagyok, nem, nem leszek az a szülő, aki mindenét alárendeli a gyermeknek, aki csakis neki él minden szempontból. Lehet így élni, csak akkor önmagam léte fog megszünni.

2021. ápr. 19. 10:40
 27/94 anonim ***** válasza:
81%
Jah és gondolom, hogy bezzeg apuka pénze azért jó volt, amikor vitte haza a cégtől, igaz?
2021. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/94 anonim ***** válasza:
100%
Nézd kerdezo, valami iszonyat a stílusod. Ha a mindennapokban is ilyen vagy a gyerekeddel, sokáig nem kell azon gondolkozni, mit csinálj,mert ott hagy, amint lehet. Vegyél kicsit vissza a nagy arcodbol, ismerd be, hogy te hibaztal kétszer is és kérj a fiadtol bocsánatot.
2021. ápr. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 A kérdező kommentje:
27-es. Édesapuka a cég tulajdonosa. Sosem vártam el, hogy milliókat hozzon haza, de ő ha ez alatt volt depressziós volt, és még többet dolgozott. Itt nem a megélhetéssel volt a gond, hanem azzal, hogy a hónap végére kijöjjenek a milliók. Sajnos csak ezt az értéket tudta adni. Mellesleg nem láttam belőle én sokat, sose mentünk se nyaralni, nem élveztem semmit belőle, ezt ne hozza fel senki.
2021. ápr. 19. 10:48
 30/94 anonim ***** válasza:
84%
Tehát a depressziós párodat csaltad meg. Egyre jobb. És egy depressziós embernek rovod fel azt, amit te – elvileg – mentálisan egészséges emberként sem nem hogy megtenni nem vagy képes, de még sokkal kevesebbet se. Mesélj csak, a végén talán még meg is sajnálunk 😒
2021. ápr. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!