Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőtt nőként, miért nem...

Felnőtt nőként, miért nem kérhetem meg az anyámat hogy szálljon ki a magánéletemből, és kicsit hagyjon magamra?

Figyelt kérdés
Nem olyan régen (kb egy hónapja) vetéltem el, másodszorra. A párommal már régen kihűlt a kapcsolatunk, de ez a momentum (a vetélés) volt az a “választó vonal” amikor mind a ketten éreztük hogy jobb lesz nekünk hogyha szétmegyünk. Teljesen normális viszonyban váltunk el, de anyukám azóta is igyekszik minket összehozni. Többször megkértem már anyát, szépen, hogy engem és a volt páromat is hagyja kicsit békén. Nem kell ápolni a lelkemet, váratlan pillanatokban felbukkanni az ajtómban. Az utolsó csepp a pohárban az volt nekem, amikor szerdán este odacitálta a volt páromat is, és feljöttek hozzám hogy anyukám jelenlétével “megoldjuk a gondjainkat”. Csakhogy nekem épp, fogalmazzunk úgy hogy randim volt, és nem igazán voltunk felkészülve a látogatásra. Anyukám elképesztő perpatvart csapott, mindenkit mindennek elhordott, és közölte hogy mi meg sem becsüljük az erőfeszítéseit amit értünk tesz (amit egyáltalán nem kértünk, sőt szóltunk hogy ne tegye). Üvöltözött velem, a volt párommal, a férfival aki fenn volt nálam, és mindenkivel. Miért kell engem úgy kezelnie mint egy felelőtlen kiskamaszt? Már 10 éve elköltöztem otthonról, és kellőképp nagylánynak érzem magam, hogy eldöntsem kivel szakítok, és kivel randizgatok. 28N

2021. ápr. 23. 09:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem kérned kell, hanem következetesen viselkedned akkor is ha ennek konfliktus meg sértődés lesz az ára. Egyáltalán nem kellett volna beengedned, erélyesen el kellett volna küldened a búsba, de most is megmondhatod neki - egyszer! - hogy eddig pofázhatott bele és nem tovább. Vedd el tőle a kulcsot vagy cserélj zárat ha nem hajlandó visszaadni, utána pedig nem engeded be, a telefont se kell neki felvenned amíg nem kész bocsánatot kérni és megváltozni. Ha végre a korodhoz méltóan viselkedsz és teljes mértékben ellenállsz az érzelmi zsarolásnak akkor meg fogja tanulni, hogy ez nálad nem működő stratégia és abba fogja hagyni.
2021. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
98%
Látod ez az a pillanat amikor el kell menni anyádhoz és oda b****i az asztalra. Radikális de sajnos ez máshogy nem fog működni. Mond meg neki, hogy nem véletlenül cseréltél zárat és neked is nehéz lesz de egy ideig teljesen szakíts meg minden kommunikációt. Mert ő ösztönösen elkezd majd érzelmileg zsarolni és nagyon könnyen vissza szivárog az életedbe
2021. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonymousreview60 ***** válasza:
98%

1. El kell mondani maminak nyomatékosan, de nem kiabálva, hogy mi a nagy fene helyzet.

2. Zárcsere. Anyuci kulcsot nem kap. (Be sem kellett volna engedni őket.)

3. Az exférjjel is valami baj van, ha anyu oda bírta citálni.

2021. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
84%
Anyád abnormális. A saját elrontott életét akarja a tiedbe belemászva kijavítani. Ne várj el bocsánatkérést, mert beleragadsz. Teljes kapcsolatmegszüntetés kell, mert mérgez. Soha semmi jót nem fogsz tőle kapni. Alkalmatlan.
2021. ápr. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem úgy, hogy az interneten picsogsz róla idegeneknek.
2021. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
65%
Már ha tényleg felnőtt nő vagy.
2021. ápr. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
ne haragudj, de te egy igazi pancser vagy. csirájában kellett volna elfojtani, hogy bármikor megjelenkessen anyukád az ajtóban, rég le kellett volna cseréni a zárat, meghúzni a vonalakat, hogy meddig. még ha igaza is lenne az anyádnak akkor sem lenne semmi joga bárkivel is ordibálnia a lakásodban. azért viselkedik így veled, mert te hagyod.
2021. ápr. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
7%
Kurelni azért volt gusztusos vele. Ne csodáld ha anyád azt hiszi hogy még van esélyetek együtt. Lehet hogy ő még abban az álom világban él mikor csak az egymást szerető, kívánó, tisztelő emberek feküdtek össze.
2021. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%
Ez nagyon nem szép anyádtól, ennyire belemászik a magánéletébe, és még szándékosan elriasztja az új ismerősödet! Túl sokat engedték meg neki, így jogot formál sok mindenre.
2021. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
88%
Benne kell hagyni a kulcsot a zárban, vagy felszerelni egy belső reteszt. (Ezt arra az esetre írom, ha esetleg nem akarod visszavenni tőle a kulcsot, mondjuk tényleges vészhelyzetre gondolva.) Egyébként meg vedd vissza egy kicsit a kommunikációt anyáddal, majd megérti, hogyha belemászik a magánéletedbe, akkor kevesebbet lát.
2021. ápr. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!