Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetek, hogy a szüleim...

Mit tehetek, hogy a szüleim ne teregessék ki a magánéletem a közösségi médián?

Figyelt kérdés

Szüleim sajnos eléggé ráfüggtek a facebookra, folyton fent lógnak, mindent megosztanak (reggeli kávé, a macska ráült a lábtörlőre, nagy sor áll a piros lámpánál, stb) ami alapvetően magánügyük lenne, viszont "engem" is állandóan megosztanak: fotókat rólam, irataimról, dokumentumaimról, vagy csak kiírogatják nyilvánosan, hogy mi újság velem (például mikor meglett a jogsim és először mentem egyedül 100 km-es útra, azt is kiposztolták, vagy mikor leadtam a szakdolgozatom, vagy mikor játszottam a számítógépemen, vagy mikor szakítottam a párommal)

Oké, nincs ezekben semmi "titkos", de nem annyira szeretném mindenemet kipakolni a nagy plénum elé, nem is teszem, de hiába, mert ők helyettem is posztolgatnak...

Kértem már őket szépen is és csúnyán is, már annyiról sikerült leszoktatni őket, hogy legalább fotót nem raknak fel rólam a megkérdezésem nélkül, de szövegesen továbbra is ezt csinálják..

Hogy lehetne őket leszoktatni erről?

Találkozott már valaki hasonló problémával? Mit lehet tenni?


2018. nov. 22. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

Mondd meg nekik, hogy ez sérti a személyiségi jogaidat, és ha nem hagyják abba, jogi lépéseket fogsz tenni, mert Te nem járulsz ahhoz hozzá, hogy a Te magánéleted részletei nyilvánosságra kerüljenek.

Emellett beállíthatod, hogy ha megjelölnek ezen-azon névvel, az csak felülvizsgálás után kerül ki, ha Te jóvá hagyod.


Én személy szerint totálisan ki vagyok amúgyis akadva, hogy a felelőtlen szülők kipakolják az internetre a gyerekük minden egyes pillanatát, kezdve a láztól beszűkölt szemektől a nyakig összefagyizott, vagy éppen nyitott szájjal alvó gyerekig mindent kipakolnak.. Miért nem magukról tesznek ki megalázóbbnál megalázóbb képeket?! Ja, mert az hiszik, hogy ez cuki.. .hát nem az.

Én a helyedben úgy mondanám meg nekik, hogy hagyjanak békén és ne teregessék ki a dolgaimat, hogy mégegyszer eszükbe nem jutna még a nevemre sem rákeresni!

2018. nov. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem mindig jelölnek be, vagy említenek név szerint, de az ismerőseiknek eléggé egyértelmű, hogy kiről van szó, ha "A Nagylányunk"-ról írnak (egyke vagyok)..

Ennyire nem szeretném, ha elharapózna a dolog, szeretném békésen rendezni, ha megoldható. :(

2018. nov. 22. 11:55
 3/15 anonim ***** válasza:
97%

"Kértem már őket szépen is és csúnyán is"

De nem használt.

Ha nem akarsz olyan határozott lenni, hogy meg is értsék, miről van szó, akkor kénytelen vagy tűrni.

Ha még nem tetted meg, elmesélheted nekik, milyen káros hatásai vannak annak, hogy mindent nyilvánosan kezelnek.

Pl a másik kedvencem, amikor kiírja a család, hogy juhuu, elhúzunk 8 napra (Horvátországba), jeeeeeeeeeee, legszívesebben írnék nekik, hogy akkor már írják oda azt is, hogy hol tartják a dugipénzt meg a pótkulcsot, ne kelljen már mindent felforgatni... Hihetetlen, milyen buták az emberek!

2018. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Már most kiírták, hogy jövő nyáron mikor mennek nyaralni :))

Határozottnak határozott voltam, de nem ért semmit..

2018. nov. 22. 12:06
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Nekem az anyám állandóan megosztotta a kiskori pucér képeimet, amiket fényképről fotózott le, szóval még sz*r is volt a minősége! Szóval már bőven 18 felett voltam és sorra pakolta ki az ilyen kínos képeket. Utána jöttek azok a nyaralós, lazulós nyáriszünetes képek, amiket megörökítesz, oké, de netre fel nem teszed. Pl. volt egy szakadt mackónadrágom, amit imádtam, de már 10 helyen lyukas volt és abban lófráltam, erre ő megosztja. Megosztja a kertben napozós képemet, amiről ugye hagy én döntsem már el, hogy felteszem e vagy sem.... de a legrosszabb, hogy úgy állította be, hogy ne csak az ismerőse, hanem mindenki lássa!!!

Emellett persze minden régi ovis, iskolás barátnőmet belájkolta, akikkel mér rég rühelljük egymást. Fél napig magyaráztam neki a megbökés jelentését.


Utána volt egy óriási balhé köztünk. Nem szóltunk egymáshoz napokig. Utána leüteltettem a számítógép elé, és olyan cikkeket olvastattam vele, ahol visszaélnek mások képeivel, legye szó bikinis vagy bármi, a kisbabafotókról meg már ne is beszéljek, hogy milyen perverzekhez kerülhetnek!!


Anyám megrémült. Azonnal törölt minden képet, az ismerőseinek felét is. Csak a közelebbi barátait jelölte be.


Igazából a szülőknek lövésük sincs, hogy hogyan működik az internet, hogy milyen állatok felszabadulnak rá és hogy milyen veszélyek vannak. Akár gúnyolódáson át bármin.


Szóval: ültesd le őket és beszélj velük! Meséld el, hogy az osztálytársadat halálra cikizték a szülei miatt és te sem akarsz támadási felületet adni a rosszakaróknak. Vannak gonosz, rosszindulatú, irigy emberek. Gondolom ők sem akarják, hogy valami fake profilt csináljon valami elmezavaros idióta a te képeiddel. Kommunikálj! Már te is felnőtt vagy!

2018. nov. 22. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek belehülyültek a fészbukba.
2018. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%
Simán töröld a szüleid az ismerőseid közül.
2018. nov. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Tudnak róla, hogy lopnak képeket, de szerintük ez velünk nem történhet meg.


Ha törlöm őket az ismerőseim közül, a mit oldana meg? Attól még ugyanúgy posztolgatnának mindent..

2018. nov. 22. 13:32
 9/15 anonim ***** válasza:
97%

Mivel úgy tűnik, telibesz.rják amit kérsz tőlük, és sehogy sem tudtad megértetni velük, hogy te nem járulsz hozzá, hogy kiirkáljanak rólad dolgokat, itt már drasztikusabb lépések kellenek.

Fenyegesd meg őket, hogy amíg le nem szoknak erről, az égvilágon semmit sem fogsz megosztani velük a dolgaidról, nem mesélsz el nekik semmit magadról. Ezt tartsd be addig, amíg nem lesz változás.

Egyébként két dologgal is szembesítheted őket. Először is, hogy nagyon gáz, hogy olyan 6-7 éve az ő korosztályuk volt legjobban kiakadva a fiatalokra, hogy folyton facebook-oztak, meg kipakolták az egész életüket, most meg ők cuppantak rá teljesen erre. Teljesen ellepték az "idősebbek" a facebookot egyébként... Na mindegy, másrészt gratulálj nekik, hogy most már a potenciális betörők is tudják, hogy mikor nem lesznek otthon a nyáron, mikor kell menni kirámolni a házatokat.

2018. nov. 22. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
84%
Jah, ellepték a Facebook-ot az 50es korú és IQ-jú felhasználók!!!!
2018. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!