Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, az Állatorvosi egyetem lett volna a célom, amihez azonban nem volt elég pontom, ezért elkezdtem egy 2 éves vegyésztechnikusi képzést és újraírtam a kémia érettségit, most már szinte fix, hogy felvesznek ennyi ponttal. Viszont, az anyukám nagyon ragaszkodik hozzá, hogy kollégiumba menjek (elvileg a kutyáim zavarják), amit én viszont több okból sem szeretnék. Egyrészt mindenképp a 2 kisebb testű kutyámmal kéne mennem (a koliban megengedik), ami szerintem nem lenne nekik ideális (kinti-benti kutyák most, de így meg akár egész nap be lennének zárva egy szobába). Ezen kívül 2 éve együtt vagyok a barátommal, 40 km van köztünk jelenleg, de ez a távolság így még nagyobb lenne és még kevesebb időnk lenne együtt lenni. Ezen kívül a távolság sem indokolja, hogy ne itthonról járjak be, szóval nem sok előnyét látom ennek (legfeljebb a szociális életet, de nem vagyok bulizós alkat).

Szóval arra gondoltam, hogy befejezem ezt az iskolát, ami legalább anyagi szempontból is jó lenne (ösztöndíj),illetve sose árt, ha van az embernek egy szakmája. Jövőre pedig újra jelentkeznék az egyetemre, a posztszámom ugyanúgy megmarad. És ha minden jól megy, a barátommal is össze tudunk majd költözni. Csak hát bennem van az, hogy most leszek 20 éves, az egyetem pedig 5 évig tart, szóval legalább 26 éves lennék mire végzek, ha most még egy évet halasztok.

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. ápr. 23. 12:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

Ok, akkor ne sajnáljunk senkit, termssszetesen rajtad kívül.


Mi a kérdés?

2021. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Nem várom el, hogy bárki is sajnáljon, véleményeket kértem.


A kérdés pedig annyi volt, hogy mit tennének más emberek a helyemben. Szeretném a helyzetet más szempontból is látni, mint a sajátom, hátha rájövök, hogy mit kéne tennem, ennyi.

2021. ápr. 23. 13:36
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Befejezed a sulit, ahova most jársz. Aztán meg majd kiderül, hogy továbbra is egyetemre akarsz e menni, egyutt maradsz e a baratoddal
2021. ápr. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

Mint állatorvosis kollégista és nem bulizós a 3-as által leírtakból én nagyjából semmit nem tapasztaltam :D Na jó ez nem teljesen igaz, azokat a könyveket, amiket majdnem kötelező megvenni (nagyon ajánlják a tanárok), majd kb. használhatatlanok, azokat meg lehet kicsit olcsóbban venni, mint jegyzetboltban.

Aki társaságibb ember az biztos kap ilyen infókat, de ahhoz nem kell kolisnak lenni. Ugyanúgy ők is bejöhetnek vagy máshol találkoznak.

Ha az én kutyáim tudtak volna velem jönni, tuti jobb lett volna a hangulatom. Az első pár év elég rossz, ha nem tudsz hazajárni és fél évet úgy kell eltöltened, hogy élő állat közelébe kéthavonta 1x jutsz.

Ha olyan távolságban laknék, hogy be tudnék járni gond nélkül, akkor nem lennék kolis. Számomra több nyűg volt a kolival, mint előny (random partik, amikor arra kelsz, hogy egy ajtót dobnak ki a negyedikről, random hajnalban bejövő éjjelipuszit adók, fürdődbe berontó hányók, egész este káromkodva lövöldözős-játékosat játszó szomszéd, amikor megdöglesz úgy befűt a szobatársad, COVID alatt állandó ki-be költözés,...). Az előnye, hogy olcsó.

2021. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%

Ja és azzal is számolj, hogy nem biztos, hogy tetszeni fog az egyetem, esetleg nem fog menni. Azért jó pár embert láttam, aki végül otthagyta vagy ott kellett hagynia az egyetemet. Az meg egész gyakori, hogy 1 évet csúsznak. Szóval lehet, hogy lenne benne még plusz 1-2 év.

De én is inkább befejezném a mostani sulit, nehogy két szék közé essek.

2021. ápr. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
#14 Úgy tűnik te vagy az én emberem :D Ezt a kutyatartás dolgot hogy látod, mennyire lenne megvalósítható? Vagy jól gondolom és tényleg elég szenvedős lenne?
2021. ápr. 23. 14:09
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem 14 vagyok, de szerinted ,ekkora buli lenne az állatoknak kb egésznap egyedül? Még mondjuk a többi koleszosnak a kb szinten egésznapos ugatás?
2021. ápr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
#17 Hát nem gondolnám, de hallottam sztorikat, hogy sokan mennek kutyával, ezért érdekel, hogy ez tényleg működik-e így.
2021. ápr. 23. 14:14
 19/24 anonim ***** válasza:
67%

Én vagyok a "te embered" :D

Kezdetben azért nem vittem, mert még abban sem voltam biztos, hogy szobatiszta-e a kutyám. Itthon lakásban vannak, csak van egy hatalmas terasz, ahova kijárnak. Szóval nem tudtam mennyire tudják visszatartani ha kell. Plusz itthon nem igazán szoktak egyedül lenni sokáig. És itt most a sok alatt azt kell érteni, hogy van olyan nap, hogy 8-20ig bent vagy az egyetemen (+utazás).

Az egyik kutya inkább anyumhoz szokott, nem is igazán szeret kirándulgatni és kis önfejű is. Így őt nem is akartam felvinni. A másik kutyusom viszont nagy kalandor, így őt fel akartam vinni. Azt hiszem a 4. félévben vittem fel először, amikor egy lazább hét volt. Ő sosem volt egyedül, mert ő a fiatalabb kutyus, így őt tényleg nem lehet egyedül hagyni. Ezért olyan hétre volt szükségem, amikor kevés olyan órám volt, ahova nem lehetett bevinni. A gyakjaim idejére meg kellett kutyaszittert találnom neki. Engem nagyon lefárasztott a hét. Nagyon mással nem tudtam azon a héten foglalkozni, mivel a kutyát figyeltem, hogy reagál az új helyzetre.

De vittem fel utána is párszor. Ami bevált az a vizsgaidőszakra való felvitel. Legalább az ember kimozdul addig, míg a kutyát leviszi sétálni. De itt is necces, hogy pont nem találok senkit, aki a vizsga idejére vigyázna a kutyára.

Amúgy próbáltam gyakorolni a koliban az egyedül hagyást. Volt, hogy nem ugatott 1-2 óráig, de volt, hogy még csak a sarkon jártam és már vonyított (be volt kamerázva a szoba).


De jó pár embernek van fent kutyája, van akinek 2, talán volt akinek 3 is. Ők valahogy megcsinálják. Amit láttam megoldásnak, hogy olyan baráttal beszélnek össze, akinek máskor van a gyakja, így van egy állandó vigyázó. Vagy alakítgatnak az órarendjükön és sokan nem járnak be előadásokra.

2021. ápr. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Én ötödéves vagyok, én is később kezdtem az egyetemet, azzal nincs semmi gond. Ha neked kényelmesebb később kezdeni kezd, nem vesztesz vele semmit, sőt szerintem plusz végzettséggel még nyersz is és hidd el jól fog még az jönni. A ponthatárok azért olyan nagyon nem változnak.

UI. azt megjegyzem, ha a koliba jössz és nem vagy bulizós típus akkor lehet inkább hadd ki, itt elég nagyok a bulik, vannak több napon át tartó hangos, zenés "mulatságok", sok alkohollal. :)

2021. ápr. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!