Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, az Állatorvosi egyetem lett volna a célom, amihez azonban nem volt elég pontom, ezért elkezdtem egy 2 éves vegyésztechnikusi képzést és újraírtam a kémia érettségit, most már szinte fix, hogy felvesznek ennyi ponttal. Viszont, az anyukám nagyon ragaszkodik hozzá, hogy kollégiumba menjek (elvileg a kutyáim zavarják), amit én viszont több okból sem szeretnék. Egyrészt mindenképp a 2 kisebb testű kutyámmal kéne mennem (a koliban megengedik), ami szerintem nem lenne nekik ideális (kinti-benti kutyák most, de így meg akár egész nap be lennének zárva egy szobába). Ezen kívül 2 éve együtt vagyok a barátommal, 40 km van köztünk jelenleg, de ez a távolság így még nagyobb lenne és még kevesebb időnk lenne együtt lenni. Ezen kívül a távolság sem indokolja, hogy ne itthonról járjak be, szóval nem sok előnyét látom ennek (legfeljebb a szociális életet, de nem vagyok bulizós alkat).

Szóval arra gondoltam, hogy befejezem ezt az iskolát, ami legalább anyagi szempontból is jó lenne (ösztöndíj),illetve sose árt, ha van az embernek egy szakmája. Jövőre pedig újra jelentkeznék az egyetemre, a posztszámom ugyanúgy megmarad. És ha minden jól megy, a barátommal is össze tudunk majd költözni. Csak hát bennem van az, hogy most leszek 20 éves, az egyetem pedig 5 évig tart, szóval legalább 26 éves lennék mire végzek, ha most még egy évet halasztok.

Ti mit tennétek a helyemben?



2021. ápr. 23. 12:44
1 2 3
 21/24 Katona Dius ***** válasza:
100%
Szerintem ha a technikusiból már csak egy éved van hátra, azt szánd rá. Egy év nem olyan kibírhatatlan hosszú idő és lenne egy szakmád is a kezedben vész esetére.
2021. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan opcio nincs,hogy felvetelizel es alapbol passzivalassal kezdesz?
2021. máj. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

#22 Úgy tudom, hogy rögtön az elején nem lehet passziváltatni,de javíts ki, ha tévedek.


(Egyébként még mindig nem tudtam dönteni, kb. naponta változik h mit akarok :D Vagyis hát azt tudom, hogy egyetemre szeretnék menni, hiszen évek óta arra várok, de bennem van az, hogy hasznos lenne ez a suli.)

2021. máj. 11. 16:45
 24/24 anonim válasza:
Igaz, nem én vagyok a #22, de egyébként lehet rögtön passziváltatni, egymás után Max 2 félévet.
2021. jún. 24. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!