Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szereted a gyereked/gyerekeid?

Szereted a gyereked/gyerekeid?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 23. 16:18
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Nagyon szeretem, gondolkozás nélkül adnám az életem érte.

De az tény, hogy ahogy legnagyobb örömöket, úgy a legnagyobb bánatokat is ő tudja okozni.

2021. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 23. 16:58
 13/26 anonim ***** válasza:
68%
#1 én is ezt csináltam volna. vagy abortusz, ha elég korán kiderül. én nem tudnám feláldozni a hátralevő életem arra hogy egy sérült embert pesztráljak, aki nagy valószínűséggel élete végéig rámszorulna.
2021. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
95%
gyorsan hozzáteszem, hgy minden tiszteletem azé, aki bevállalja, nem ítélek el senkit emiatt. én nem tudnám ezt megcsinálni.
2021. ápr. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
81%
Én az anyjuk szeretem őket, az apjuk gyűlöli.
2021. ápr. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
91%

Én nem is azt emelném ki, hogy a gyakorin milyenek az emberek, hanem átlagban: a legtöbb ember a legnagyobb szégyenként éli meg, ha nem szereti a gyerekét, vagy megbánta a gyerekvállalást, ezért sokszor maguknak sem vallják be. Sok eset van, ahol a depresszió, szorongás köthető az ilyen élethelyzetekhez és döntésekhez, de nagyon nehéz azokkal is beszélni róla, akik már hozzám fordulnak, mint pszichológushoz - és akkor még nem említettük azokat, akik nem folyamodnak segítséghez. Sajnos amíg olyan a közeg, hogy le akarják mindenki torkán nyomni a gyerekvállalást, rengeteg ilyen eset lesz a jövőben is. Ezzel a legnagyobb baj az, hogy a gyerek látja kárát, mert akaratlanul is érezni fogják a szülői szeretet hiányát vagy épp gátjait. Ilyenek jó táptalajt adnak aztán a személyiségzavarok kialakulásának, de még sokszor a függőségek és más pszichózisok is visszavezethetők hasonló okra.

Szóval még névtelenül sem biztos, hogy őszinte válaszokat fogsz kapni a kérdésedre. És az garantált, hogy lesz, aki azért nem jelöl be semmit, mert már attól bűntudata lenne, hogy bejelölte.

2021. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
76%
Szeretem, mégis csak a gyerekem, de őszintén ha újra kezdhetném, biztos nem szülnék.
2021. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%
"bárcsak a te szüleid is azt mondták volna hogy nekik nem kell ekkora féreg." Akkor ha beteg gyereked lesz, aki cukormázas propagandával ellentétben potenciálisan erőszakos, neveld csak fel-és szard le mit teszel ezzel a többi gyerekeddel. És ha esne le: nem az egyes válaszoló vagyok, csak veled ellentétben nem vagyok álszent: szerintem jól tette amit tett. Ha kiderülne szülés előtt hogy beteg gyerekem lesz, az első amit tennék hogy elvetetem. És nem, soha nem veszélyeztetném a meglévő gyerekeimet azzal hogy hazaviszek egy beteg gyereket, aki biztosan tönkreteszi az életüket.
2021. ápr. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Igen. És a legfurcsább, hogy azt a gyerekemet is ugyanúgy szeretem, aki meghalt. (Persze nyilván messze nem tölt be akkora szerepet az életemben, mint az élő, de a szeretet az ugyanaz)
2021. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%
Micsoda kérdés?! Persze, hogy szeretem. Nem mondom, hogy a születésük előtt az apaszerep volt minden vágyam, de attól a naptól, hogy megszülettek, az életem részévé váltak. Most már mind veri a harmincat, önállóak, távoli országokban élnek, és sajnos csak ritkán látom őket.
2021. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!