Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülõk, ti hagynátok, hogy a...

Szülõk, ti hagynátok, hogy a gyereketek angol és nyelvvizsgával és ötös matekkal tanárnak menjen?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, ordít rólad, hogy a saját megvalósulatlan anyagi ill. karriervágyadat akarod a gyerekedben kiélni.

Döbbenetes, hogy a XXI. században még kérdés lehet, hogy a gyerek maga dönthesse-e el, milyen pályát választ, vagy a szülő akarata előtt meg kell hajolnia.

2021. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
81%
Inkább menjenek tanárnak a hármas tanulók? :D
2021. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, én kb hasonló szituban voltam 12 éve. Szívem szerint tanár lettem volna, de a környezetem lebeszélt, így programozó lettem. A szakmában dolgozok lassan 7 éve, 4 éve már külföldön.

Jól keresek, jobban, mint a nagy átlag és jobban, mint bármelyik tanár. Ennek nyilván sok előnyét látom, bár sajna a mai világban még ez se elég arra, hogy pár év alatt komolyabb vagyont halmozzak fel.

De valahogy nem érzem a dolgokat kereknek. A munkahelyem amúgy jó, de nem érzem a motivációt, nem érzem azt, hogy én ebben tudnék kiteljesedni.

A mai napig szívesen mennék tanárnak.

2021. máj. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
94%
Abban igazad van hogy mehetne gazdasági szakra is, (és még sok másra is) és akkor mi lenne belőle? Azért mielőtt eltévednénk: igen, a pedagógusok alul vannak fizetve, de szerintetek hány gazdasági szakon végzettből lesz kiemelt, jól megfizetett szakember??? Igen, töredékéből, a többi pedig élete végéig rohadni fog utolsó senkiként egy gyár íróasztalánál pedagógusi fizetéssel, napi 8 órában, másodpercre pontos és elvárt időbeosztással, gyár kapujában csekkolással.
2021. máj. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
75%

Goldmund (21) - ma már nem a legelső 10pontos válaszod! :-)


Telitalálat!

2021. máj. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező van egy rossz hírem számodra, nem te mondod meg a saját gyerekednek, hogy minek tanuljon. Feltételezem, hogy boldog életet szánsz a gyerekednek, ha igen, akkor hagynod kell, hogy a saját útját járja, tanácsokat természetesen adhatsz neki, sőt kell is, de a döntést neki kell meghoznia. Ha esetleg rosszul választ, az a saját hibája legyen, sokkal rosszabb ha kényszerítés által hoz rossz döntéseket mert akkor pszichésen le is nyomorodhat.

Inkább legyen egy boldog tanár, mint egy lelkibeteg bankár. Tanárokból eleve hiány van, főleg az olyan tanárokból, akik tényleg lelkiismeretes munkát végeznek és nem a saját nyomorát éli ki a diákokon, vagy ami még rosszabb magasról letojja őket.

2021. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
59%
Beszéld rá, hogy nyelvtanítással foglalkozzon, illetve igen, korrepetáljon, nem kell a rendszert szolgálnia legalább, illetve sokkal nyugodtabb légkörben, magának dolgozhat. Lehet,hogy nincs meg az a fix fizetés, de szerintem egy hét alatt majdnem annyit keresne, mint egy iskolában tanító tanár.
2021. máj. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 anonim ***** válasza:
87%
27: léteznek bőségesen magániskolák is már, ahol nagyon jól megfizetik a tanárokat. Nem szükséges állami iskolákban gondolkodni csupán....
2021. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/66 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenkinek való a nagy karrier építés, aminek burnout a vége, hány jogász meg mérnök ismerős adta fel a pályát, hogy jóga oktatásba, vagy alternatív gyógyászatba, saját vállalkozásba kezdjen? Meg ismeretlenek..nem minden a pénz, az egészséget nem lehet megvásárolni.
2021. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
72%

29: igen-igen!


Ismerek olyan banki jogászt, aki évekkel ezelőtt elment péknek. Mert boldogabb ettől... És manapság luxushelyekre szállít luxustermékeket.

2021. máj. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!