Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülõk, ti hagynátok, hogy a...

Szülõk, ti hagynátok, hogy a gyereketek angol és nyelvvizsgával és ötös matekkal tanárnak menjen?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
66%
28, persze, de freelancerkedésben akkor is több alternatívát látok. Az iskola arra jó,hogy tapasztalatot szerezzen az ember, megtanulja kezelni a problémás gyerekeket. Saját példám, budapesti magánóvodában kaptam egyszer állásajánlatot (angol nyelven), havi 150e nem hinném hogy reális juttatás lett volna.
2021. máj. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 Tepfal ***** válasza:
95%

Szerintem szülőként az a dolgod, hogy segítsd a döntéshozásban, de már felnőtt, a döntés az övé, és neki kell majd végigélnie az életet, amit választott.

Én gazdasági szakra jártam, ezen a területen is dolgozom, mert engem ez érdekel, DE a szaktársam kb. 2/3-a olyan ember volt, aki a "jó tanuló vagyok, megyek gazdasági szakra, mert azzal biztos el lehet helyezkedni jól fizető állásba" mentalitást követte, többnyire szülői nyomásra. Nem sok pozitív sült ki ezekből, elég kevesen vannak közülük (tudomásom szerint), akik végül tényleg gazdasági pályára mentek volna. A legtöbben olyan általános diplomás munkakörökben dolgoznak, ahol kb. mindegy, hogy milyen diplomád van, csak legyen valami - értsd, a tanári is oké lenne.

Ezzel azt akarom mondani, hogy attól, hoy tanári diplomája lesz, még nem az az egyetlen út előtte, hogy a közoktatásban, állami iskolában lesz tanár.

Szerintem azzal teszed a legjobbat, ha beszélgettek arról, hogy milyen karrierkilátásai vannak a tanári diplomával, és milyen más diplomákkal. Pl. jó lenne, ha a pedagógus bértáblát megmutatnád neki, és elbeszélgetnétek, hogy ez a pénz mire elég, ebből a pénzből mikor tudna magának lakást venni, ha esetleg a párja is pedagógus, akkor milyen életszínvonal várható. Az se lenne rossz, ha arról beszélgetnétek, hogy mi vonzza a tanári pályában és milyen olyan szakmák vannak, ahol ezt meg is kapja és keresni is lehet - pl. ragaszkodik hozzá, hogy gyerekeket tanítson? Felnőttképzésben, mindenféle trainingben, coachingban elég jó pénzek tudnak lenni - persze itt többségében nem tanári diplomások vannak, de nyilván nem kizárt. Magániskolákban is érdemes gondolkozni - mi kell ahhoz, hogy valaki ilyen helyen tudjon elhelyezkedni, stb. Tehát segíts neki, hogy nagyjából reálisan lássa a kilátásait.

Végül, van olyan ismerősöm, aki ált. iskolai tanár lett és nem bánta meg. Kevés a pénz, ez igaz, de olyan munkát végez, amiben célt talál, hasznosnak érzi magát, örömmel tölti el a munka - viszont az tény és való, hogy ezt ma Magyarországon csak szenvedélyből lehet csinálni. Ha így dönt, minden tiszteletem az övé, de tudja előre, hogy mire vállalkozik.

2021. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
93%

Nem olvastam el a válaszokat, de két gondolat fogalmazódott meg bennem a kérdést olvasva.


1: Nem feltétlenül az a jó szülő, aki azt erőlteti, hogy egy jól fizető, de számára egyáltalán nem érdekes, és hosszú távon kiégéshez vezető munkát végezzen a gyereke. A jó szülő az, aki a gyerekét boldognak szeretné látni. Hogy a gyereknek mit jelent a boldogság, azt nem a szülő dönti el, ez minden embernél másképp működik. Valakinek elegendő kompenzáció egy jó fizetés a számára nem élvezetes munkáért, de valaki csak úgy tud boldog lenni, ha érdekes munkát végezhet és szívből, hivatásból dolgozhat, még ha így kevesebbet is keres.


2: Milyen világ az, ahol egy jó tanuló gyereket eltántorítanak a tanári pályától azzal az indokkal, hogy ilyen tanulmányi eredménnyel mehetne máshová is? Milyen logika az, hogy egy okos ember ne legyen tanár, mert vihetné többre is? A tanároknak kellene a legokosabb és legműveltebb embereknek lenniük, hiszen konkrétan az a feladatuk, hogy megtanítsák a fiatalabbaknak mindazt, amit ők maguk tudnak. Te, kérdező, melyiknek örülnél jobban: ha a gyerekedet egy olyan ember tanítaná, aki maga is jó tanulmányi eredménnyel végzett, és saját döntéséből tanárnak ment, pedig mehetett volna máshová is, vagy ha egy olyan, aki rosszabb tanuló volt, ezért jobb helyre nem vették fel, csak tanárnak?

2021. máj. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 A kérdező kommentje:
Az az álma, hogy nyelvészdoktor legyen.
2021. máj. 3. 13:50
 35/66 anonim ***** válasza:
90%
Akkor,phd-val biztos eleget tud majd keresni. Amúgy nyugodtan pontozzatok le, úgyis van már elég nyelvtanár, én meg nem szeretnék másoknak tippeket adni. :)
2021. máj. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 A kérdező kommentje:
A phd-sok meg kevesebbet keresnek, mint a rendes tanarok.
2021. máj. 3. 13:59
 37/66 anonim ***** válasza:
86%

Ezt nem gondoltam volna, akkor nyilván nem éri meg ennyi áldozat. Nekem van egy ismerősöm, aki nyelveket oktat, korrepetal, tolmacsol, fordít, nyelvvizsgáztat(valamelyik vizsgaközpontnál). Tudtommal nagyon jól megél belőle.

Ennél jobb opciót nem tudnék javasolni.

2021. máj. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 Tepfal ***** válasza:
72%
#37-es: Angol nyelvvel anyanyelvi szintű nyelvtudás és kapcsolatok nélkül ez nem igazán fog menni, nagyon telített a terep.
2021. máj. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként miben nyilvánulna meg, ha "nem hagynád", hogy tanárnak menjen? Addig nyaggatod, amíg nem dönt másképp? Kihajítod otthonról? Megvered?
2021. máj. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
86%

Jajjistenem.... nem marad örökre phd-s...


Viszont a doktorijával mqr olyan nemzetközi projektekbe is bekerülhet, ahol euroban több pénzt kap mint a fizetése... írhat egyetemi jegyzeteket, könyveket.. ezek mind pénzt hoznak. És vállalhat magántanít ányokat.

2021. máj. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!