Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülõk, ti hagynátok, hogy a...

Szülõk, ti hagynátok, hogy a gyereketek angol és nyelvvizsgával és ötös matekkal tanárnak menjen?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
76%

Hála istennek elmondhatom, hogy egy kis vidéki egyetemen (Szombathely,BDTF, majd BDF, majd NYME SEK, ma ELTE SEK) (az azóta sajnos megszűnt) olasz szakon csodás oktatói gárda mellett szereztem olasz nyelv és irodalomszakos tanári diplomát(majd valamivel később tolmács-fordítóit is).


Ha nem akar megállni egy iskolai nyelvtanári szinten (amit alapvetően megértek, mert olyanból - hacsak nem szuahélit akar oktatni, de arra meg nincs igény, vagy nagyon kicsi az igény - nagy nyelvekből (angol, német...) Dunát lehet rekeszteni, akkor szerezzen doktorátust, csináljon kandidatúrát, stb.


De az is tény, hogy ez elhivatott, HIVATÁSTUDATBÓL dolgozó, azt NEM MUNKÁNAK (póriasan: KENYÉRKERESETNEK (lsd: * mert valamiből meg kell élni *), hanem sokkal inkább SZENVEDÉLYNEK felfogó embernek, embereknek, TUDÓSOKNAK való.


Hogy belőle - anyagi értelemben - sikeres ember nem lesz, az tuti. Hogy milliókat nem fog keresni, az is fix. Ha vérprofi a szakmájában ÉS van valaki, aki be tudja nyomni (azért nem érdemtelenül!) egy ilyen pozícióba (ami azért legtöbb helyen kihalásos történet, azaz ha nem csinálsz valami világrengető ótvar nagy baromságot -pl. tanszéki kassza megdézsmálása, kinullázása valami privát célra -, akkor nagyjából nyugdíjon túl is ott lehetsz, ha van tekintélyed.)

2021. máj. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
76%
Ha ő ezt szereti, hadd csinálja, max. maszekol meló mellett, csomó tanár így nyomja... Ha beleugatsz a pályaválasztásába, egykönnyen lehet, hogy egy életre magadra haragítod és diploma osztó után többé rád nem nyitja az ajtót. Ha ennél béketűrőbb, akkor meg nyomj egy puszit a seggére, de komolyan, mert bizony emiatt rengeteg szülő-gyerek kapcsolat romlik meg egy életre, hogy felnőttként is beleugatnak az életébe, tapasztalat.-Anyámmal én is így jártam.-
2021. máj. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező a 48-as kommentedre reagálok, hogy ilyen nincsen. Tanári végzettséget akkor szerezhetsz, ha elvégzed az osztatlan tanári képzést (2 szakkal, 10-11-12 félév alatt), vagy egy BA és MA után elvégzel egy két éves tanári felkészítésre irányuló mestert. Phd-t persze szerezhetsz és akár taníthatsz egyetemen, de az nem számít pedagógus végzettségnek.
2021. máj. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
88%
Baszhatja, ha 600 ezret keres, de utálja, amit csinál és gyomorideggel megy be a munkahelyeére, vagy keres 200 ezret, de boldog és szereti, amit csinál. Majd megtanulja beosztani a pénzt, mert be lehet, vagy vállal magán órákat, továbbképzi magát. Hagyjad békén.
2021. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
67%

Én angol nyelv és kultúra, matematikatanár szakot végeztem. 7 éve érettségiztem, két emeltszintű érettségivel, mindenem ötös lett, két nyelvvizsgám volt akkor. Majdnem 100 ponttal volt több pontom, mint amennyi a felvételihez kellett.

Nem keresek jól tanárként, de nagyon szeretem. Az igaz, hogy a teljes állás mellett kell még dolgoznom, de én egyáltalán nem bántam meg, hogy tanár lettem.

2021. máj. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
69%
Azért egy nyelvész diploma nem egyenlő a magyar-tesi szakos tanári diplomával... ha nem fog tudni a tanításból megélni, ezzel simán mehet fordítónak, tolmácsnak, bárminek, amit megfizetnek itthon is.
2021. máj. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
56%
Mindentől függetlenül aki azt mondja hogy a pénz nem boldogít hazudik. Pénzen veszel élményeket, orvost fizetsz belőle stb hiába szereted a munkádat ha abból a pénzből még félrerakni sem lehet, akkor amiatt leszel sz*rul.
2021. máj. 4. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim válasza:
56%

Ha ez az álma engedd, mert téged fog okolni az idő múlásával, ha belekényszeríted valamibe és nem jön be neki.

A másik oldalon készüljön fel arra, hogy kezdő tanárként sajnos sokszor rövidre kell húzni a nadrágszíjat. Ha tudjátok őt támogatni anyagilag fiatal felnőttként ideális az helyzet. Sajnos kezdő pedagógusként annyira nagy rajtad a nyomás, hogy nem érsz rá hú de sok különórát adni minimum 2-3 évig. Minden délután nagyon fáradt voltam és rengeteget készültem másnapra. Mikor elkezdtem tanítani a fizetésem 130 000 volt 2 évig és utána egy vizsga és egy időigényes szakdolgozat után lett kicsivel több. Szüleim támogatása nélkül nem tudtam volna megélni albérletben (szerencsére otthon laktam).

2021. máj. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
69%

57

Tehát akkor erre az a megoldás, hogy legyen egy jó fizető állása, amit közben utál? Akkor meg attól lesz szarul, munkától függetlenül mondom, hogy tök mindegy mibe kezdel, ha azt kimaxolod (azért használom ezt a szót, mert csak akkor tudod kimaxolni, ha szereted is csinálni) akkor jól is fogsz vele keresni.

És igen mondj bármit a pénz rohadtul nem boldogít! A pénz csak arra szolgál, hogy kényelmesebbé tedd az életed, de fogadjunk ha visszagondolsz az életed szép pillanatira, azt nem pénzen vetted meg.

2021. máj. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 Tepfal ***** válasza:
49%
#59, szerintem sem a pénz boldogít, kétségtelen, hogy a legszebb pillanatokat nem pénzen vesszük. Viszont a pénz hiánya igenis boldogtalanná tehet. És nem arra kell gondolni, hogy nincs pénz utazásra, meg ruházkodásra, hanem hogy pl. 30 évesen még a szülőkkel kell élni és/vagy a saját család alapítása egyszerűen nem fér bele anyagilag. Én sajnos azt látom, hogy egyre több tanár ismerősöm emiatt szembesül a saját gyerek és a szívből szeretett szakma közötti választással.
2021. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!