Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit engedsz meg a 12-14 éves...

Mit engedsz meg a 12-14 éves lányodnak?

Figyelt kérdés

2021. máj. 12. 21:29
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Utolsó semmi baj :))
2021. máj. 12. 21:59
 12/35 anonim ***** válasza:
88%

Én is már felnőtt gyerekként írok, ha szabad.

- Szőrtelenítés: nem volt tiltott, sőt, anyukám segített gyantázni a lábam. Nálunk ez ilyen csajos program volt: anyum, nővérem és én együtt csináltuk.

- Hajfestés: ez nem volt megengedve. Nyáron beszínezhettem kimoshatóval, vagy mondjuk farsangra, de nem volt állandó. 19 évesen festettem be tartós festékkel először. Akkor jött a szivárvány pár színe, de négy éve vörös vagyok. Manikür viszont már mehetett előbb, persze nem valami csicsás, csak szolid francia.

Tetkó: 13 évesen nyilván nem, de gimiben már nem voltak ellenére, annyit kértek, hogy ha mindenképp szeretnék, akkor szóljak nekik és elvisznek egy szalonba, ne valami no name kontár helyen csináltassam. Nem lett végül tetkóm, ahogy piercingem sem.

- Barátnál, barátnőknél alvás: barátnőknél aludhattam, barátom nem volt ennyi idősen, tehát a szexuális dolgok nem fenyegettek.

- Smink, ruha: a sminket nem nagyon tolerálták csak alkalmakra, meg a suli se engedte nagyon. Ruházatban nem volt megkötésük ízléses határokon belül, de mondjuk nekem se volt kedvem cicit meg popsit villantó dolgokhoz. Inkább a fekete, szegecses cuccokat kedveltem. Ez mondjuk anyámat kiborította, de tudta hogy kinövöm előbb utób, így is lett.

- Kijárás: Nem igazán jártam el, ha igen akkor általában barátoknál is aludtam. Szóval este nem járkáltam az utcán.

2021. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
77%
Szőrtelenítés egyértelműen. Hajat festhet ha nem egy extrém hajról van szó, szerintem egy melírozással célszerűbb indítani. Smink egy normális visszafogott persze, hogy rendben van. Ruhák:ne pakolja ki mindenét, de nyugodtan öltözzön csinosan. Tetkó nem. Buli szerintem korai. Ilyen korban egyébként azok a cuki első szerelmek vannak, amivel nincs semmi baj, de szerintem együttalvás meg a szex még korai. Egyébként én abszolút nem vagyok a tini szerelmeknél az együttalvás ellen, de 15 évesen engedném, általános iskolás korban még nem.
2021. máj. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
78%

Szőrtelenítés: ezt a lányom nem is nagyon kérdezte meg, mondta hogy szeretne borotvát meg gyantát, én pedig vettem neki (12-13 éves volt)


Hajfestés: volt neki lila haja, az iskolában nem volt tilos, így megengedtem neki. (14 éves, 9. osztályos volt)


Tetkó: igazi bztos hogy nem, majd csak ha 18 lesz. Henna meg hasonlók lehetnek.


Barátnál, barátnőknél alvás: barátnőknél már 10-11 évesen is , barátja 14 évesen lett előszőr, de 16 volt amikor előszőr szóbajött at ottalvás. Akkor megemgedtük neki, de úgy hogy ismertük és kedveltük a fiút és a családját. (Még mindig együtt vannak a gyerekek, lassan 3 éve.)


Smink, ruha: sminkelni nem nagyon akart, ruhánál csak a szaggatott meg ízléstelenül kihívó ruhákat nem engedtem. De mivel eléggé "műbészlélek" így szokott érdekes ruhákat hordani, de amíg az iskolában nem érte, meg szoktam engedni, nem ettől lesz rossz ember.


Kijárás: 14 évesen még csak barátaihoz ment, és néha a fiújához, ezek meg voltak engedve általában. Az utcán nem nagyon lógott és bulizni se járt, bár szerintem 14 évesen még nem is kell

2021. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%

Szőrtelenítés: mehet.

Hajfestés: kizárt. max színező.

Tetkó: szerintem egy 12-14 éves lánynak még nem ilyeneken kellene járjon az esze.

Barátnal alvás: 15 évesen már igen, napközben, hétvégén átmehet, de nem alszik ott, max ha azonos neműek.

Smink: ez nehéz kérdés, manapság kb. minden 14 éves csinálja. Én ezt is csak középsuliban engedném, akkor sem 5 rétegben, meg xxl műszempilla, meg az anyám pitsája...

Ruházat: igazából felvenni azt vesz fel amit akar. Nyilván ha kb bugyiig felhasított rövidnaciban akar menni, abban nem engedem. :)

Meddig lehet kint: hétköznap 8, hétvégén 10. Bőven ráér 16-18 évesen máshol éjszakázni.

2021. máj. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
87%

Fiatal felnőttként írok.


Szőrtelenítés: sosem volt nálam ez tiltás, ha lenne gyerekem, hiszen kellemetlen helyzetbe is kerülhet.

Hajfestés: legalább 16 éves koráig várnék ezzel...addig max csak színező a nyáron

Tetkó: csillámtetkó esetleg, legfeljebb 18 évesen lehetne tetkója

Barátnal alvás (tudom sz.xelni anélkül is tudnak): 12-14 évesen ne nagyon legyen barátja még, rá ér vele

Smink: enyhe szempillaspirál, esetleg alapozó, de ha szép a bőre, akkor felesleges

Ruházat:annyira kirívó (kivágott, sokat mutató stb) ruhákat még nem vennék egy 12 évesnek, persze hordhatna szép "normális" ruhákat.

Meddig lehet kint: sötétedésig

2021. máj. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
80%

Szőrtelenítés - engedem, azzal a módszerrel amivel szeretné.


Hajfestés - ha az iskolában lehet akkor nem szólok bele de azért rendes festékből max természetes szinűre festhetné, az extrémebb színekből bőven elég mondjuk egy hosszan tartó színező mivel van hogy még az is nehezen jön ki.


Barátnál alvás - 16tól engedném ha ismerem a fiút és normális.


Tetoválás - Normális helyeken meg sem csináljak 16 alatt és 16-18ig is csak szülői beleegyezéssel aminek oka van szóval nem.


Smink - Ennyi idősen iskolába még csak természetes hatású sminkben jár (egy kis alapozó a bőre miatt, szemöldök és szempillaspirál) De ha mennek valahova barátnőkkel akkor szokott tusvonalat húzni meg egy szolídabb szemsminket is csinálni, én nem szólok bele de az iskolában nem engedik.


Öltözködés - Bármit felvehet amit akar addig amíg nincs kint belőle a segge/melle.


Meddig lehet kint - Télen olyan 8ig azért jobb ha hazaért mivel hideg is van, mondjuk ilyenkor szívesebben mennek át valamelyik barátnőjükhöz inkább. Nyáron sokáig meleg és világos van, ha van valami esemény amire mennek és sokáig tart akkor is azért éjfélre maximum érjenek haza (soknak tűnik de forgalmas környéken lakunk, nyáron ilyenkor még tele van az utca) Ha nincs semmi program akkor 10-11 között.


14 éves lányról írtam aki lassan 15, 12 évesnél azért még 1-2 dolgot nem engednék ennyire.

2021. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
32%

Nekem mindent hagytak a szüleim 13 éves korom óta, szexet is, tetkót meg nem akartam, és azóta sem lett.


22/N

2021. máj. 13. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
91%

Azért nagyon nem mindegy, hogy valaki 12 vagy 14 éves, ebben a korban sokat számít.

De ami szerintem kortól függetlenül alap, hogy lehet, az a szőrtelenítés. Nekem sokáig nem engedték, hogy borotváljam a lábam, haláli ciki volt... Aztán persze már nem érdekelt a tiltás, lássatok csodát, ennek ellenére még mindig van lábam :D .

12 éves : hajfestés maximum nem feltűnő melír, szolid körömlakk, szempillaspirál, halvány, naturális szájfény szerintem belefér,de azért kimerjen menni nélküle az utcára. Ruházat az pedig ne legyen túl kirívó.

Pasinál alvás az kizárt. Oké, szexelni bármikor lehet, de 12 évesen még el sem érte a beleegyezési korhatárt, szóval az együtt alvást biztosan nem engedném meg. Barátnőnél nyugodtan aludhatna havi 1-2 alkalommal.

Kimaradni, ha kész a leckével, akkor olyan 20-ig.

Tetoválás,piercing, na ezt megint nem értem, maximum sufnituning, mert amúgy illegális 12 évesen.


14 éves: Szerintem akkor már lehet "vadabb" haj. Smink ugyan ez, ruha ugyan ez, de azért ne nézzen ki 20 évesnek vele.

Barátnővel ugyan úgy aludhat.

Pasival , hát nem igazán örülnék neki, nem szívesen engedném.

Tetoválás , piercing ugyan úgy még nem legális.

Este 21 fele már legyen azért otthon.

2021. máj. 13. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
13%
Csodálkozom hogy a "barátnőnèl ott alvás" engedèlyezett,melyik szülő ellenörzi le a leányát hogy tènyleg ott alszik-e,tapasztalat,nem vagyok mai fiú,annó a barátnőm is azt mondta otthon hogy a barátnőjènèl alszik,remek pettinges èjszakáink voltak
2021. máj. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!