Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érvek amellett, hogy a szüleim...

Érvek amellett, hogy a szüleim elengedjenek érettségi utáni házibuliba?

Figyelt kérdés

Hogyan győzzem meg őket, hogy elengedjenek, amikor utálják az alkoholt, utálják ha iszok, akár csak egy sört is... Azt mondják hogy ha elmegyek, akkor nem lakhatok már náluk többet, el kell költöznöm...De én tényleg el szeretnék menni bulizni a barátaimmal, mindig mindenből kimaradok, és csak egyszer vagyok 12.-es...

Értem hogy az ivás nem a legjobb dolog a világon, de nem olyan rossz, ahogy ők beállítják. (Az a probléma, hogy a szüleim szüleinek voltak alkoholproblémái, ezért nem is nagyon tudom meggyőzni az ellenkezőéről, mert ő csak ezt az oldalát látta...)

Valami ötlet?

Bármi segítene...



2021. máj. 13. 17:43
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Ja, azt leszarják, hogy mi van velem. Fiú vagyok, nem fog senki sem piszkálni, amúgy is csak a baráraimmal leszek. Nem értem aggódnak, csak szimplán nem szabad. Ha érdejelné őket, hogy mi van velem, akkor nem zsarolnának éveken át mindenért, főképp azzal, hogy kidobnak az utcára...

Néha elgondolkozok, hogy nélkülük is ez a nyámnyila, önbizalom-és önbecsüléshiányos, félénk, szociális selejt lennék-e...

2021. máj. 13. 18:49
 12/28 A kérdező kommentje:
Hát a 6-7 fő az szerintem nem túl nagy létszám, de igen, azt is mondták, hogy most nem legális házibulit szervezni...
2021. máj. 13. 18:50
 13/28 anonim ***** válasza:
99%
Érdekli őket mi van veled, azért csinálják, csak nem tudják, hogy ez egy baromi sz.r módszer. Egyetem lesz? Akkor egy fokkal az is kényelmesebb ha valóban kiraknak bár ezt tényleg kétlem. Gondolok itt arra, hogy akkor mehetsz koleszba, egy kis diákmunka, szociális támogatás, ösztöndíj, el lehet ám éldegélni, és javít az önbecsüléseden is, hogy végülis önellátó vagy fiatalon. Tudom, hogy ez milyen érzés, nehéz velük szembeszállni, de akit így őriznek azt nem fogják kitenni. Mondd meg szépen, hogy felnőtt vagy, elvégezted a kötelességed, most elmész jól érezni magad, viszlát.
2021. máj. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Ez jó, #13., az utolsó mondatod azt ellopom^^

De néha őszintén elgondolkodom...hogy tényleg érdekli e őket...

És igen, kolesz a cél, ha felvesznek, akkor irány Szeged!^^ Van munkám is, az önállóság meg király^^

2021. máj. 13. 18:59
 15/28 anonim ***** válasza:
85%
Van barátnőd? Ha igen, kérd meg, hogy falazzon neked, mondván nála alszol. A részleteket kidolgozhatod magadnak (mi van, ha veled akarnak beszélni, és hasonló dolgok).
2021. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
98%
Na látod, minden amit veszíthetsz az az otthoni kis börtönöd, úgyhogy tényleg jó bulit, ne hagyd otthon a kártyákat ;)
2021. máj. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
#16. Úgy van :DD
2021. máj. 13. 19:04
 18/28 A kérdező kommentje:
#15. Dehogy is, én vagyok a legszinglibb szingli a világon!^^
2021. máj. 13. 19:05
 19/28 anonim ***** válasza:
98%
amíg nem írtad, hogy fiú vagy én biztos voltam benne, hogy lány :D
2021. máj. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
99%
nézd, ne magyarázd túl, fogod magad, kimész az ajtón, elmész a buliba, aztán majd hisztériáznak ha hazajöttél.
2021. máj. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!