Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Érvek amellett, hogy a szüleim...

Érvek amellett, hogy a szüleim elengedjenek érettségi utáni házibuliba?

Figyelt kérdés

Hogyan győzzem meg őket, hogy elengedjenek, amikor utálják az alkoholt, utálják ha iszok, akár csak egy sört is... Azt mondják hogy ha elmegyek, akkor nem lakhatok már náluk többet, el kell költöznöm...De én tényleg el szeretnék menni bulizni a barátaimmal, mindig mindenből kimaradok, és csak egyszer vagyok 12.-es...

Értem hogy az ivás nem a legjobb dolog a világon, de nem olyan rossz, ahogy ők beállítják. (Az a probléma, hogy a szüleim szüleinek voltak alkoholproblémái, ezért nem is nagyon tudom meggyőzni az ellenkezőéről, mert ő csak ezt az oldalát látta...)

Valami ötlet?

Bármi segítene...



2021. máj. 13. 17:43
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
21%
az erőszak, meg a zsarolás nem vezet sehova. Próbálj rájuk hatni könyörgéssel, mondd azt hogy besegítesz a háztartásba. Mondjuk felporszívózol. Azt nem nehéz, kibírod hetente egyszer. És látják rajtad hogy életképes vagy :))
2021. máj. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
66%

Erről van egy érdekes történetem.

Szóval, annak idején engem se engedtek a szüleim sehova. Házibuliba, barátaimnál ottalvás, semmi ilyesmi (alkoholista és drogos leszek, nem fogok a tanulásra koncentrálni és hasonló intelligens észérvek). Először 16 évesen szöktem ki éjszaka, amikor már mindketten aludtak. Kertesházban éltünk és simán kimásztam az ablakon (persze, ha panelban laktok ez nem fog működni), elmentem a házibuliba és berúgtam mint egy bajor vaddisznó. Másnap egyenesen mentem melóba (nyílván lezuhanyoztam meg ilyenek), ők elég későn keltek és gyakran már nem voltam otthon mire ők felkeltek. Ez megtörtént mégegyszer, harmadik alkalommal viszont rajtakaptak ahogy megyek ki. Kérdezték, hogy én meg mi a búbánatot csinálok, én pedig a meghökkenésemben rávágtam, hogy megyek beb*szni. Nagyon durván kiakadtak, napokig csesztettek és szándékosan rosszkedvet okoztak nekem. Elmebetegnek neveztek és pszichológushoz küldtek (ennek egyébként nagyon örülök mert elég sokat segített a pszichoterápia). Amúgy csak iskolában a szünetekben iszogattunk néha. Aztán egy szép napon 18 éves lettem, és mondtam nekik hogy szeretném megünnepelni. Mondták hogy ez teljesen rendben van, menjünk el valahova kirándulni (???) a barátaimmal, és érjek haza 8-ra. Én mondtam nekik, hogy jó, ez egy jó ötlet, megbeszélem velük.

Meg is beszéltem velük hogy elmegyünk kocsmába. Úgy döntöttem, hogy megmondom a szüleimnek, végülis mi baj lehet, már 18 éves vagyok. Megmondtam nekik hogy megyünk ünnepelni egy bárba (az a hely jóérzéssel sem nevezhető bárnak), természetesen nagyon durván kiakadtak és ordibálni kezdtek, én pedig mondtam nekik, én pedig ezen feldühödve rákontráztam azzal hogy "és be fogunk rúgni mint az állat". Ezzel fogtam és kimentem az ajtón, aznap egy barátomnál aludtam, másnap pedig elmentünk a kocsmába. Annak a másnapján lehányt pólóval talaj másnaposan mentem haza.

Amikor fogadtak, mondták hogy ebben a házban én nem lakhatok többet. Én mondtam nekik, hogy "nektek is boldog szülinapot b*zdmeg", aztán lezuhanyoztam és elmentem melóba. Azon a nyáron elköltöztem koleszba, aztán pár év múlva meg albérletbe. Addig mondtam nekik hogyha ők ettől jó szülőnek érzik magukat akkor rakjanak ki, csak azért mert azt csináltam mint minden normális korombeli. Éreztem hogy utálnak érte.

Annyira fájdalmasan nagy hülyeség ez az egész, de most már vicces visszagondolni rá.

Menj el te is, ha majd 20 év múlva visszagondolsz erre a pillanatra, azt fogod csak megbánni ha otthonmaradsz és nem szállsz szembe a szüleid mérhetetlen baromságával.

2021. máj. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
78%

Megmondod nekik, hogy már kipróbáltad az összes létező drogot a világon, a májad bizonyítottan bírja a strapát, félholtan is hazatalálsz mint már erre volt példa, és a fél ország amúgy is megdugott már, nincs mitől félniük.

És még csak nem is hazudnál.

2021. máj. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
96%
Ja és azt ki ne felejtsd ám, hogy a gyakori kérdéseken mindenki megengedi, hogy elmenj.
2021. máj. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Elbukott a "per". Kb hónap végéig maradhatok, utána költöznöm kell... Kicsit szomorú, de ez van.

#22. Nem lehet, hogy te egy eltitkolt testvérem vagy? Tök hasonlóak a szüleink. Az enyémnek sem az a baja hogy aggódik hogy mi lesz velem a buliban, hanem szerinte letérek a jó útról ha iszok és bulizok. Mondtam neki, hogy vedelni megyek, hanem a haverokkal szórakozni, de meg sem hallja. Apám meg olyan álszent. Ennyi idősen szarrá bulizta magát, most meg anyám pártját fogja, és azt mondja, hogy ne sírjak a múlton, ne foglalkozzak a múlttal- b4**meg kössz, te meg ne foglalkozz azzal, ha elmegyek buliba. Anyám szerint meg az a normális, ha az osztály találkozóra sem megyek el, mert mint megtudtam, őt is hívták anno, és ő sem ment el, mert ott isznak. Érted?? 29 ember elmegy, de az az 1 a normális, aki nem megy el!!

Azt sem értem, ha szerintük olyan jó az életük, olyan jó úton járnak, akkor miért nem meséltek magukról egy kib*szott történetet sem? Semmit sem tudok róluk... Olyan, mintha idegenekkel laknék... Szégyellik az életüket, mint a szar...de akkor miért...ahhhj, hagyjuk...

A legviccesebb, hogy azt mondják nem mehetek el a buliba ÉS el kell költöznöm, mire én azt mondom, hogy ha nem megyek el buliba, akkor az olyan, mintha a semmiért dobnátok ki!

Szóval ma délután indulok. Nem olyan jó kedvvel, mint tegnap délelőtt... Az embernek egy kicsit elromlik a kedve, ha a szülei ordibálnak vele és szar embernek tartják...de azért biztos jó lesz.

Valami olyasmi a felfogásuk, hogy ha elmegyek, akkor már rossz emberként jövök vissza... Nem tudom miért csinálják ezt...

2021. máj. 14. 09:02
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
Szökj ki az ablakon és kész. Mit kell ebből annyit kihozni?
2021. máj. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

2.-on lakom...társasház XD

De eskü gondoltam már rá^^

2021. máj. 14. 11:55
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Oké, akkor az ajtón. Amúgy ezek mit jelentenek? ^^
2021. máj. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!