Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vennétek rá, hogy...

Hogyan vennétek rá, hogy elmenjen a zongoravizsgára?

Figyelt kérdés
11 éves kislány, 4 éve tanul zongorázni. Utálja, gyűlöli az első perctől kezdve, de az anyja kötelezi, mert zenészt akar az akarata ellenére faragni belőle (én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan). Már megígérte az anyja, hogy ez az utolsó év ahol keményen kell teljesíteni és akkor a nyáron átbeszélik, hogy jár-e még majd és felvázolni, hogy miért lenne jó, ha akarata ellenére is tanulna majd zenét (a pozitív hatásai lényegében). Viszont hogy továbbjusson, kell a vizsga. Amire nyilván a gyerek nem akar elmenni, ordenáré nagy veszekedés van náluk emiatt, visítás, sikítás, anyuka bántása. Semmit nem gyakorolt, egyáltalán nem megy neki egyik darabja sem, ezért most éjt-nappal kéne neki gyakorolnia, mert közel az a vizsga nagyon. Szeretnénk, ha elmenne és akkor nyáron, nyugodt körülmények között dönteni a továbbiakról. Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?

2021. máj. 17. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
86%

Martin papa is 70 ev körüli...

Az egész család itt van már...

2021. máj. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:
Azért nem ártana az a sikeres vizsga, mert ha mégis folytatni szeretné szeptembertől, akkor ne kelljen évet ismételnie. Vagy ha szünetelteti 1-2 évig, akkor is ugyaninnen folytathassa. Legyen sikeres a vizsga, ha elmegy.
2021. máj. 17. 19:17
 13/67 anonim ***** válasza:
95%

"én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan".

Ne haragudj, de idáig jutottam az olvasásban.

Akkor sem volt beleszólásod semmibe, mikor anyuka kitalálta, hogy védekezzetek gumi nélkül?

Ez a gyerek 50%ban a tiéd, úgyhogy rakd helyre az anyját, mondd meg neki hogy ne kényszerítse semmire azt a gyereket.

2021. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
92%
Már megint Martin?
2021. máj. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
98%

"Azért nem ártana az a sikeres vizsga, mert ha mégis folytatni szeretné szeptembertől, akkor ne kelljen évet ismételnie. Vagy ha szünetelteti 1-2 évig, akkor is ugyaninnen folytathassa. Legyen sikeres a vizsga, ha elmegy."


A kérdésben elég szépen kifejtetted, hogy a kislány zsigerből gyűlöl zongorázni, és az egészet csak az idegbeteg anyja erőlteni. Akkor meg mégis mi a retkes francért akarná folytatni?

2021. máj. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 anonim ***** válasza:
90%
Martinka...
2021. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
98%
Kérdező döntsd már el, kinek a pártján vagy!A gyerekén, vagy az anyjáén. Mintha az utóbbihoz húznál..
2021. máj. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 A kérdező kommentje:
Nem lehet azzal a nővel beszélni, észérvekre már nem hallgat. Csak az van, amit Ő akar. Igazi diktátor otthon, a gyereknek meg nemsokára úgy kell majd kart lendíteni, mint a németek 80 éve. Ha pedig nem az van, amit Ő mond, akkor meg jön a lelki terror. Szép szóval nem tudok rá hatni, engem csak egy szenilis vénembernek hisz, akinek nincs joga beleszólni semmibe és amúgy is csak tönkretenném a családot állítása szerint. Mindig mondja, hogy kotródjak az életükből. Főleg azóta rühell, amióta rájuk hívtam a rendőrt, mert olyan bolondok háza volt. Sajnos nem jöttek ki, csak egy telefonhívást intéztek feléjük aztán anyuka kimagyarázta magát. Szóval sokat gyakorlatban sem tudok tenni.
2021. máj. 17. 19:29
 19/67 anonim ***** válasza:
99%

Mi a probléma azzal, ha évet kellene ismételnie, ha - esetleg - mégis folytatni akarná?! Ha nem gyakorolt, nem tud annyit, amennyit kellene. Ez nem a közoktatás, semmi hátránya nincs egy ismétlésből.

Másrészt meg amit leírtál, nem valószínű, hogy folytatni akarná.

Én nagyon szerettem zongorázni, aztán nyugdíjba ment a tanárnőm, az új tanárnőm stílusát meg nem bírtam, abbahagytam negyedévben. Szó szerint ugyanez történt a fiammal. A lányom 8 évet tanult. Most is megvan a pianínó, mindhárman élvezzük a zongorázást, hát nem túl magas szinten, de nem is ez a lényeg, hanem az élvezet.

Hagyd a lányodat, hogy különóra gyanánt az csinálja, amihez kedve van! Nem, nem kell a sikeres vizsga, akkor talán nem gyűlöli meg egy életre a zongorázást!

2021. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
98%
Magadhoz venni a kislányt?
2021. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!