Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vennétek rá, hogy...

Hogyan vennétek rá, hogy elmenjen a zongoravizsgára?

Figyelt kérdés
11 éves kislány, 4 éve tanul zongorázni. Utálja, gyűlöli az első perctől kezdve, de az anyja kötelezi, mert zenészt akar az akarata ellenére faragni belőle (én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan). Már megígérte az anyja, hogy ez az utolsó év ahol keményen kell teljesíteni és akkor a nyáron átbeszélik, hogy jár-e még majd és felvázolni, hogy miért lenne jó, ha akarata ellenére is tanulna majd zenét (a pozitív hatásai lényegében). Viszont hogy továbbjusson, kell a vizsga. Amire nyilván a gyerek nem akar elmenni, ordenáré nagy veszekedés van náluk emiatt, visítás, sikítás, anyuka bántása. Semmit nem gyakorolt, egyáltalán nem megy neki egyik darabja sem, ezért most éjt-nappal kéne neki gyakorolnia, mert közel az a vizsga nagyon. Szeretnénk, ha elmenne és akkor nyáron, nyugodt körülmények között dönteni a továbbiakról. Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?

2021. máj. 17. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
100%
#50 ijj, akkor jól belenyúltam. Nem akar az ember bunkó lenni, de...lányodat sajnálom. Én tudom milyen, ha olyat erőltetnek, amit élből utálok. Aztán húzzák az emberre a szájukat, akik forszíroznák a dolgokat. A kislánynak biztos van saját hobbija, amit imád. Had bontakozzon ki abban, mindenki az lesz a legjobb!!
2021. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
100%
Attól még nyugodtan iratkozzon be maga, a saját örömére, de ne a lányán keresztül valósítsa meg magát. Mondjuk legalább arra hajlik, hogy a vizsga után abbahagyhassa. Hamarabb kellett volna, de ez is valami elsőre.
2021. máj. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 anonim ***** válasza:
100%

Ha most abba is hagyhatja a kislány, akkor is 4 éven át kínozta vele az anyja. A bátyját meg 9 évig.

Kérdező, volt feleséged egy gyerekkínzó szörnyeteg!

Tönkretette két, jobb sorsra érdemes gyerek lelkét.

És sajnos te sem álltál ki értük, hanem elmenekültél.

2021. máj. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 qkker1 ***** válasza:
86%

"Annyira sajnálom, hogy 68 évesen"


Aha, 57 évesen "csináltad" a lányodat!

Martin, ezt nagyon elqrtad!

2021. máj. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 qkker1 ***** válasza:
61%

"Igazi diktátor otthon, a gyereknek meg nemsokára úgy kell majd kart lendíteni, mint a németek 80 éve. "


Itt egy "hangyányit" túltoltad, legközelebb figyelj az ilyenekre!

2021. máj. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 qkker1 ***** válasza:
43%

"Igaz, üvöltöznek meg visítoznak egymással, sokszor rátenyerel tiszta erőből a zongorára idegében, a panelban a szomszédok ennek nem feltétlen örülnek, "


Panelba még a lépcsőn is necces felvinni egy zongorát, de a szobákban tutira nem fér el! Arról nem beszélve, hogy ha valahogy mégis beszuszakolnák, akkor a szomszédok feljelentenék "csendháborításért"!

2021. máj. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
46%
Pianinóról hallottál már. Nálunk az van és nem jelentgetjük fel egymást a zongaráza-, hegedű-vagy fuvolatanulásért. Fde a kislány nem akar zenét tanulni, hagyjátok már békén!
2021. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem troll kérdés, akkor mozgass meg minden követ, hogy a kislány hozzád kerüljön. Az anyám pontosan ilyen penetránsan erőszakos, ostoba p..csa volt, mint a kérdésben szereplő "anyuka". 6 évig zongoráznom kellett kisgyerekként, amit gyűlöltem. Sírhattam én akárhogy, nem enyhült meg, csak mert ő gyerekkorában szeretett volna zenélni, de nem volt rá lehetősége - engem pedig a tulajdonának tekintett, és arra használt, hogy általam megélje a saját elvetélt vágyait. A viszonyunk most is ennek megfelelő(en szörnyű), pedig közel vagyok a 40-hez.
2021. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, légyszíves vedd magadhoz a lányodat, még mielőtt az anyja teljesen tönkreteszi a lányod életét. A leírtak alapján nagyon jó úton halad ehhez. Gyámügy, családsegítő, bármi, csak könyörgöm csinálja valamit!!
2021. máj. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
26%
Sajnálom, de a kérdező már egy öregember, nyilván a gyerek is csak úgy váratlanul jött..kivenni a szavaiból hogy nincs ereje érte hadakozni. :(
2021. máj. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!