Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vennétek rá, hogy...

Hogyan vennétek rá, hogy elmenjen a zongoravizsgára?

Figyelt kérdés
11 éves kislány, 4 éve tanul zongorázni. Utálja, gyűlöli az első perctől kezdve, de az anyja kötelezi, mert zenészt akar az akarata ellenére faragni belőle (én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan). Már megígérte az anyja, hogy ez az utolsó év ahol keményen kell teljesíteni és akkor a nyáron átbeszélik, hogy jár-e még majd és felvázolni, hogy miért lenne jó, ha akarata ellenére is tanulna majd zenét (a pozitív hatásai lényegében). Viszont hogy továbbjusson, kell a vizsga. Amire nyilván a gyerek nem akar elmenni, ordenáré nagy veszekedés van náluk emiatt, visítás, sikítás, anyuka bántása. Semmit nem gyakorolt, egyáltalán nem megy neki egyik darabja sem, ezért most éjt-nappal kéne neki gyakorolnia, mert közel az a vizsga nagyon. Szeretnénk, ha elmenne és akkor nyáron, nyugodt körülmények között dönteni a továbbiakról. Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?

2021. máj. 17. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:
99%
Az anyát kéne ráébreszteni, ha így folytatja, elmarja maga mellől a gyerekét és érettségi után az is sanszos, hogy rá se baxxa az ajtót. Ha meg anyagilag köti magához, a figyelmet ideig-óráig megkapja, de vadul fogja fixírozni a naptárat, mikor dobja fel a pacskert a mutter. Legalábbis felnőtt korától biztosan.
2021. máj. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
99%

Szegény gyerek. Legalább te állnál mellette. Aztán meg megy majd a csodálkozás, ha tizenéves kiégett lesz, elkezd drogozni meg ilyenek, mert ha így el van nyomva egy zongorázás miatt, akkor jobb nem tudni, hogy az élet mely területein kontrollálják még?


Az anyuka nyugodtan tanuljon meg zongorázni, és járjon ő vizsgákra. Idióta.


A kislányt valaha megkérdeztétek már, hogy milyen hobbit szeretne? Az is lehet, hogy szívesen zongorázna, csak bele lett égetve, hogy kötelező, így már gyűlöli. Én ennyi idősen lovagoltam, bele-bele kóstoltam különböző hobbikba, a szüleim meg támogattak benne. Csak persze nem mindenki ennyire szerencsés.

2021. máj. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges volt erőltetni, jutalmazzátok meg, hogy valami haszna is legyen már belőle ne csak a szenvedés!
2021. máj. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 A kérdező kommentje:
Isten ment, hogy az az idióta nő mellett állnék. A gyerekem az első, neki szeretnék segíteni, de azzal is tisztában vagyok természetesen, hogy anyuka csak jót akar neki, még ha a stílus borzasztó és elfogadhatatlan. Az utálat meg bármikor megszűnhet, simán lehet, hogy 1 év pihenő kell neki és újult erővel belevág újra. Kicsi az esély, de nem szabad elherdálni, ha már eddig eljutott. Nem közoktatás, de a bukás az sajnos bukás mindenhol. Neki is égő és nem néz ki jól az az elégtelen.
2021. máj. 17. 19:38
 25/67 anonim ***** válasza:
98%
De a nő mellett állsz, különben hagynád élni a gyereked.
2021. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
98%
Te egy nárcisztikus szardarabnak csináltál gyereket, ugye tudod? Bocs, de a leírás alapján nekem abszolút az jön le, hogy a volt nej nárcisztikus, nem is akárhogy. Úgyhogy ennél szebben hadd ne beszéljek róla, ha már egy ilyen anya cseszte el a gyerekkoromat!
2021. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet, hogy a tanára miatt gyűlöli az egészet? Én is kiskoromtól zongoráztam, a szüleim akarták, igaz, ezzel nem lett volna még baj..A tanárom egy frusztrált igazi vénkisasszony volt és engem különösen nem szeretett, így az órák üvöltéssel és alázással teltek.. meg nagyon szorongó voltam és a hárpia tanárom viselkedése ezt megsokszorozta. Ezeken a vizsgákon produkálni kell magát, szerepelni, sok ember előtt játszani. Ez nem megy mindenkinek. Nekem alapból tetszett és tetszik is a mai napig is a zongorázás és hálás vagyok utólag, hogy engem járattak, ma is különlegesség, bárhol felhozom ezt a képességemet. Még, ha nem is lettem zenész.
2021. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
100%

Akkor elárulok egy titkot. A zeneiskolában a vizsga nem vizsga, csak így hívják. Igazából csak egy félévi/év végi előadás, hogy szokják a gyerekek a közönséget, hátha valamelyikük tényleg ezzel akar foglalkozni felnőttként. Meg persze hogy anyuka, apuka büszkélkedhessen, hogy mennyire jól is játszik a gyerek, ugye az egész terem hallotta.


Ha nem megy el a lányod a vizsgára, az nem oszt, nem szoroz. Itt azzal van a baj, hogy nem gyakorol, ezt a tanár is érzékeli, a gyerek már úgysem kap jó jegyet év végén. (Én hegedültem évekig, az egyik vizsgára nem mentem el, mert beteg voltam. Senkit nem érdekelt.)


Ja, amúgy én voltam a 4-es hozzászóló is.

2021. máj. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy nárcisztikus személyiségzavar lehet a háttérben. Egyetlen esélyem, hogy ne őrüljek meg a menekülés volt.

A tanért is gyűlöli, meg a zongorázást is. Többször mondta, hogy elveszi az egész napos számítógépezéstől az időt (minden szabadidejét az előtt tölti évek óta). Nem szeret gyakorolni és rá sem tud nézni a zongorájára a szobájában.

2021. máj. 17. 20:03
 30/67 anonim ***** válasza:
97%

Én hasonló körülmények közt nőttem fel, már ami a lelkiterrort illeti. Bár nekünk nem kifejezetten ilyen témában voltak viták, hogy elmegyek e zongoravizsgára - de persze mindenki a saját szintjén nyomorog. :D

Bocsánat, csak próbálom megőrizni a humoromat.. Ugyanakkor 100 százalékig biztos vagyok abban, hogy vannak ott jócskán durvább dolgok. Mindegy mi a "tünet", tudnak ott szép kis sebek keletkezni, pláne ha édesanyában van egy adag nárcizmus.

Én éppen hogy betöltottem a 18. életévemet, költöztem apukámhoz. A gimit is onnan fejeztem be, így naponta több, mint 120 km-t utaztam 2 irányban. Fáradtabb voltam, de végre nyugodt lélekkel aludtam. Ma már 32 éves vagyok, de még mindig folyamatban, hogy feldolgozzam azt amit az anyám okozott. Egy ujjal sem ért hozzám, ezt hozzáteszem.


Passzolok mit kezdjetek a vizsgával, nekem 1x volt ilyen.. Tini koromban. Az segített, hogy normálisan elnondták, hogy nagyon szeretnék ha megtenném, de elfogadják ha nem. Nekem ez kellett, a döntés illúziója. :D


Figyelj a lányodra, ez nem játék..

2021. máj. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!