Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vennétek rá, hogy...

Hogyan vennétek rá, hogy elmenjen a zongoravizsgára?

Figyelt kérdés
11 éves kislány, 4 éve tanul zongorázni. Utálja, gyűlöli az első perctől kezdve, de az anyja kötelezi, mert zenészt akar az akarata ellenére faragni belőle (én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan). Már megígérte az anyja, hogy ez az utolsó év ahol keményen kell teljesíteni és akkor a nyáron átbeszélik, hogy jár-e még majd és felvázolni, hogy miért lenne jó, ha akarata ellenére is tanulna majd zenét (a pozitív hatásai lényegében). Viszont hogy továbbjusson, kell a vizsga. Amire nyilván a gyerek nem akar elmenni, ordenáré nagy veszekedés van náluk emiatt, visítás, sikítás, anyuka bántása. Semmit nem gyakorolt, egyáltalán nem megy neki egyik darabja sem, ezért most éjt-nappal kéne neki gyakorolnia, mert közel az a vizsga nagyon. Szeretnénk, ha elmenne és akkor nyáron, nyugodt körülmények között dönteni a továbbiakról. Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?

2021. máj. 17. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
91%

Én, mint aki 10 évig tanult és szeretett zongorázni, megmondanám neki:


Menjen el a vizsgára, tenyereljen rá a zongorára majd kiabálja a tanárnak, hogy kiszeretne iratkozni mert nem akar zongorázni. Ennyi. A tanár is amellett lesz, ha ennyire nem szeretné ne írassák be jövőre. Az meg csak jobban hat az anyjára


Az anyja meg a fejére is állhat ha többé nem hajlandó leütni egy billentyűt se.


Te se vagy észnél ha azt mondod "de mi lesz ha szeptembertől menni akar majd?" Hidd el. Nem akar!

2021. máj. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
100%

mert ha mégis folytatni szeretné szeptembertől - de GYŰLÖLI! Nyilván majd folytatni fogja - fogja, persze, mert anyja belekényszeríti -, ha utálja.


Én is utáltam táncolni és a 3-4. óra után meg is mondtam otthon, hogy nem megyek többet, pont.

Inkább úsztam, meg floorballoztam.

2021. máj. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek gyűlöli a zongorát. Mi a jó büdös ****nak akarod elküldeni a vizsgára?

Amúgy azzal, hogy el akarod küldeni a vizsgára az anyja pártjára állsz. A gyereket nem érdekli majd a kifogásod, de arra emlékezni fog, hogy nem álltál mellette.

Mindegy, gyerek kiszabadul onnan és ha lesz esze felétek se néz többet.

2021. máj. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 Pruty ***** válasza:
100%
40: ott a pont, elfelejtettem hogy Martin segghülye.
2021. máj. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:
100%
Milyen ostoba krvának csináltál te gyereket?! Amúgy meg...minek kell erőltetni szegény kislánynak, ha gyűlöli? Ne menjen el a vizsgára, mert le fog bőgni, és akkor még rosszabb lelkiállapotban lesz, hiába utálja a zongorázást, azért csak rossz beégni. Az anyja egy zsaroló, idegbetegnek látszik a leírás alapján.
2021. máj. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 anonim ***** válasza:
100%
Papucs vagy. Gyereked mellett nem állsz ki? Gáz. Változások kellenek.
2021. máj. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, úgy tűnik megoldódni látszik a probléma, végre elkezdett gyakorolni a vizsgára, anyuka megígérte, hogy ez az utolsó, csak legyen egy sikeres vizsgája. Igaz, üvöltöznek meg visítoznak egymással, sokszor rátenyerel tiszta erőből a zongorára idegében, a panelban a szomszédok ennek nem feltétlen örülnek, de gyakorolgat, az a lényeg. A tanár tegnap leszidta, hogy nem gyakorolt semmit, sírdogálva hazament és megígérte a tanárnak, hogy gyakorol. Remélhetőleg a tanár majd engedi kottából vizsgázni, emiatt is stresszel a tündérkém, hogy kotta nélkül nem tudja egyáltalán és ugye alapból nem lehetne kottával, de anyuka kiharcolja remélhetőleg a kottás szereplést.
2021. máj. 19. 17:08
 48/67 anonim ***** válasza:
100%

Istenem

Szegény lányka. Miért vizsgázik, ha úgyis be fogja fejezni...vagyis...ez lett ígérve neki, de az ilyen nők...

2021. máj. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
100%
Anyuka régen zongoraművész akart lenni, de nem sikerült?xD azért akarja valóra váltani az álmait a lányon keresztül??
2021. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 A kérdező kommentje:
Sajnos igen. Anyuka zongoraművész akart lenni, de sose volt hozzá esze, se lehetősége, se ideje.
2021. máj. 19. 17:46
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!