Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vennétek rá, hogy...

Hogyan vennétek rá, hogy elmenjen a zongoravizsgára?

Figyelt kérdés
11 éves kislány, 4 éve tanul zongorázni. Utálja, gyűlöli az első perctől kezdve, de az anyja kötelezi, mert zenészt akar az akarata ellenére faragni belőle (én az apja vagyok, nekem beleszólásom ebbe nincs, nem is élek velük, elmenekültem már onnan). Már megígérte az anyja, hogy ez az utolsó év ahol keményen kell teljesíteni és akkor a nyáron átbeszélik, hogy jár-e még majd és felvázolni, hogy miért lenne jó, ha akarata ellenére is tanulna majd zenét (a pozitív hatásai lényegében). Viszont hogy továbbjusson, kell a vizsga. Amire nyilván a gyerek nem akar elmenni, ordenáré nagy veszekedés van náluk emiatt, visítás, sikítás, anyuka bántása. Semmit nem gyakorolt, egyáltalán nem megy neki egyik darabja sem, ezért most éjt-nappal kéne neki gyakorolnia, mert közel az a vizsga nagyon. Szeretnénk, ha elmenne és akkor nyáron, nyugodt körülmények között dönteni a továbbiakról. Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?

2021. máj. 17. 18:47
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
100%
Hát épp ez az, ha még csak egy vizsga lenne...de ahogy írtuk többen is, ez egy szereplés, előadni kell. Arra pedig előtte nem készítik fel, csak arra,hogy játsszon. És igen, sokan vannak. Már csak kíváncsiságból is. Feszült, merev a légkör egy ilyen vizsgán, a tanárok is baromi idegesek, hogy ne égessék le őket a tanulóik. Mivel ki,hogy szerepel, az őket minősíti. Én vagyok aki írtam, hogy szorongtam, és a tanárommal való rossz viszony mindig duplán rátett negatívan ezekre a szereplésekre..Egyszer annyira,hogy el is felejtettem a dalt, abbahagytam a játékot a felénél. Pedig sokat gyakoroltam rá. Ez óriási stressz egy kisgyereknek, pláne, hogy EGYEDÜL áll ki, játszik és lép le..Én évekig ezután azt is hallgattam a tanáromtól, mennyire leégettem,mikor abbahagytam a darabot. Meg, hogy béna a meghajlásom és hasonlók, ne égessem. :D Tánccsapattal is léptem fel, akkor egyáltalán nem volt meg ez a lámpaláz. Hú, most előjöttek az emlékeim.
2021. máj. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
95%

"Bármi ötlet, hogy veszekedés nélküli sikeres vizsga legyen ebből?"


Mondjatok le a vizsgáról.

A volt nejedet győzd meg, ne a gyereket.

Amúgy ...... ökölbe szorult a kezem, amikor olvastam, mit művel volt nejed a gyerekkel. Én azonnal a pártjára álltam volna, a legelső pillanattól fogva. A fiamnak is.

Mondom ezt úgy, hogy én is tanultam zongorázni. Saját akaratomból, és imádtam!

2021. máj. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
85%

Nézd ismerősöm zongoratanár és sokszor kapott már bűn rossz gyereket, ebebn volt olyan hogy a tanár és a gyerek is gyűlölte egymást(és ez nem segítette a tanulást) és volt olyan is, hogy a tanár rosszul tanított. Mindkét esetben a gyerek emiatt megutálta a zongorát, de amint hozzákerültek megimádták a zongorázást és még ha csak hobbi szinten is de ismerősöm tanári/baráti hozzáállása miatt megtanította a gyerekeket a zene szeretetére, mert lényegében pszichológusként is működik, mert meghallgatja a gyerekeket és nem erőlteti a zongorázást ha látja, hogy tehetséges sincs hozzá.

Melyik kerületben tanultok? Talán ismer ott az ismerősöm egy jó tanárt.

2021. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
88%

33-as, a kérdező leírta, hogy mindkét gyerek mindegyik hangszert az első pillanattól utálta (nyitó és 6. komment). Ugye te sem gondolod, hogy a három hangszertanár mindegyike rossz volt?


Pont fordítva működik: zenélni csak örömmel lehet megtanulni! Az anyjuk lelki terrorja miatt eleve utálták a kezdéstől. Ezen nem segít semmilyen tanár.

Viszont arra jó lehet egy tanár, hogy megértesse a szülővel, hogy a gyerek kedve ellenére nem érdemes erőltetni.

2021. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Tíz évig zongoraztam, amit szerettem, viszont vizsgázni gyűlöltem. Semmi értelme.
2021. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
81%

Van valami jogászismerősöd, akitől kikérdezheted a jogi kiskapukat? Ha esetleg a lányodat látogatod, én készítenék valami bizonyítékot arra, hogy a gyerek nincs ott jó helyen.

Még most próbáld meg, amíg tini, mert ha meg sem próbálod, valahol jogosan, neheztelni fog rád a lányod, hogy a legérzékenyebb időszakában nem álltál ki érte, csak meghunyászkodtál. Apám is ilyen volt és hiába szeretem, érzek iránta ellenszenvet emiatt máig, hogy még gyerekkoromban sem állt ki az anyám ellen. Lehet, annak tudható be, hogy ő áll hozzám közelebb személyiségben.

2021. máj. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
72%
Csak én gondolom azt, hogy ez egy több sebből vérző troll kérdés?
2021. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 anonim ***** válasza:
97%
37: Tapasztalatból mondom, vannak ilyen véres szájú, kattant szülők, meg olyan szülők, akik nem állnak ki a gyerekükért.
2021. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 Pruty ***** válasza:
100%
38: lehetne az is de kisértetiesen hasonlít a Laura és Martin sagához, és annak az esélye hogy martinapu is felbukkanjon nagyon kevés.
2021. máj. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
100%
39, dehogy kevés, egyszemélyes meseparti van. Csak hol anyu, hol apu, hol martin nevében mesél.
2021. máj. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!