Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy nem érdekel a véleménye a testalkatommal kapcsolatban és ehhez kapcsolódó "öltözködési tanácsokat" sem kérek? Hogy szoktassam le a beszólogatásról? 18N

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van súlyfeleslegem, tudom, hogy nem kevés, nem kell minden áldott nap elpofáznia, egyszerűen baromi idegesítő. Semmi kedvem az idióta okoskodását hallgatni, amikor ő is pont ugyanannyira dagadt, mint én. Attól nem fogok lefogyni, hogy ő beszól, az meg ahogy ő elmondja, hogy kövér vagyok, az egyáltalán nem a jóindulatú tanácsadás kategória, mert bunkó körítéssel adja elő, ráadásul mindennap. Ráadásul, ha előkerül egy ruha, ami évek óta megvan nekem, és nem jó rám, mindig elkezdi próbálgatni, pedig amúgy ő is akkora, mint én, csak talán rajta kevésbé előnyösen oszlik el a felesleg. (Meg amúgy rendszeresen sportolok, szóval szerintem rajtam kevesebb a háj, mint rajta.)

És egyébként már tökre ki lennék magammal békülve, gimi óta nem szól be senki az alakomra. Általánosban, amikor csesztettek, még anyám vígasztalt. Most végre nem talál be egy kortárs gyökér sem a beszólogatással, erre a saját anyám csinálja, aki full ugyanilyen volt ennyiidősen, ha nem kövérebb. És egyébként egészségügyileg semmi komplikáció nincs a súlyommal, minden rendben van.

Most ma is mi történik..? Szóba került, hogy megyek nyáron egy iskolai táborba, és egyik nap strandolunk. Erre mondta, hogy kéne egy új fürdőruha, mert valószínűleg nem lesz jó, az, ami 14-15 éves koromban volt rajtam utoljára. Mondom oké, de én nem egybe részeset akarok, hanem

valami magasabb derekú bikinit. Erre ő elkezdett nekem arról dumálni, hogy dehát az nem állna jól, meg nem is létezik olyan, hogy egy bikininek magasabban legyen a dereka... Csak erre a stílustanácsra nem voltam kíváncsi szintén, mert oda hozta ki a sztorit, hogy beszóljon, meg hülyének nézzen. Egyrészt, szerintem találnék olyan bikinit, ami jól állna, másrészt nem kell úgy csinálni, mintha egy egyberészes fürdőruhába nem látszana, ha valaki kövér. Akkor meg már hullamindegy nekem, mint mondtam magammal ki vagyok békülve, csak anyám bunkó megjegyzései zavarnak, mert baromira irritálóak.

A másik kedvenc vitatémája az, ha szoknyát vagy rövidnadrágot akarok hordani éppen. Én a maximum combközépig érő nadrágokra célzok, ha azt mondom, hogy felveszek egy rövidnadrágot, anyám meg már rövidnek nevezi azt, amiből épp ki van a bokája.... És minden áldott alkalommal okoskodik, hogy túl rövid, amit én hordok és nem áll jól szerinte. Nekem meg tetszik, szerintem jól áll, kényelmes, negyven fokban nem rohasztom magamat a bokavillantós gatyákban, csak azért mert anyámnak komplexusai vannak. A szoknyáknál meg mindig beszól, hogy kivan belőle a sggem. Szoknya meg ér a térdemig, és hát nem is tudom, nem a térdhajlatomban van a hátsóm. Ha pedig nem valami passzosabb szoknyát hordok, akkor mindenképp megjegyzi, hogy kövérít. Nem mintha annyira megkérdeztem volna, hogy mit gondol erről... És tuti nem azért mond ilyeneket, mert segíteni akar, kedves akar lenni, mert jóindulatból nem flegmán, fintorogva mondjuk ezeket a másiknak, minimum minden nap, ha nem többször.

És egyébként funfact, amióta anyám szólogat be, tehát gimi óta, még soha senki nem mondott nekem olyat anyámon kívül, hogy valami, amit felvettem az borzasztóan állna rajtam. Pedig, amúgy olyan személy is van a barátikörömbe, aki az ilyeneket finomkodás nélkül, bárkinek megmondja.

(Amúgy bocsi a rossz stílusért, élőbe nem ilyen vagyok, csak egyszerűen felidegesít, hogy minden nap hallgatom anyám baromságait)

És egyébként én is szóvá tehetnék anyámnak ennyi erővel, elég sok mindent, még csak nem is a külsőségekre alapozva. Pl dohányzás a wc-n ülve, kezet nem mos wc után, csak akkor zuhanyzik, ha hajat mos, tehát heti egyszer. Mert szerintem ezek azért problémásabbak, minthogy ha akarnék se tudnék tartósan lefogyni.


Komolyan, hogy állítsam le? Miért olyan nehéz megérteni, hogy nem kell öltözködési tanács tőle?


2021. máj. 29. 11:03
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%

Nem, éppenséggel ehetnél kevesebbet és mozoghatnál

tobbet, de nyilván egyszerűbb nyivákolni, hogy miylen xemet az anyád, meg "elfogadni magad".

Továbbra is, ha nem tetszik, amit anyád csinál, akkor elengeded a füled mellett és amint lehet, elköltözöl. Ennyi

2021. máj. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy kevés lenne az a napi minimum másfél óra. Legalábbis többre nem igazán van időm, ha akarok mást is csinálni a szabadidőmben. Annál kevesebbet meg nem igen lehet enni, mint amennyit mostanában eszek, max ha kihagyok étkezéseket.....
2021. máj. 29. 12:29
 13/25 Metionin ***** válasza:
83%

Én a vékonyságomra kaptam az ívet az (amúgy kövér) anyámtól. Szerinte ha valami feszül rajtad, akkor kicsi, az a jó méret ami lóg. Ha beszólt a ruhámra, annyit mondtam hogy nem mindegy, nem te hordod és csináltam tovább a dolgomat. Vagy: nem bámulnak ebben az utcán? - Nem tudom, nem szoktam figyelni. Egy idő után megunta bár azt többször hangoztatta, hogy nem jön ki velem így az utcára (mondtam hogy oké nem is kell).

Szerintem anyád csak irigy és/vagy más dolgok miatt feszült, elégedetlen az életével és ezt rajtad vezeti le. Engedd el a füled mellett, vegyél bikinit (van magas derekú) stb. az étkezésedet meg majd átalakítod ha már elköltözöl felsőoktatási koliba.

2021. máj. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
9%
Én tesóm minden nap edz, fut és étrendet változtatott és pár hét alatt belefért a régi ruháiba, pedig nem kis súlyfeleslege volt. Kérdés az edzés nálad miben tér ki? Mit eszel mellette? Betartod-e az este 6 után nem eszünk szabályt és társait és ennek fényében már meg lehet mondani, hogy tényleg mindent megteszel-e.
2021. máj. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Remek, én is futok minden nap, meg heti kétszer vagy háromszor röplabda edzés van a kolis csapattal nyáron is. A mostani súlyomnál ha akarnék se tudnék lentebb fogyni.

Azt meg írtam, hogy miért nem tudnék étrendet váltani hosszabb időre. És az este hat után nem eszünk dolgot sem tudom tartani. Kollégiumban háromnegyed héttől van vacsora, ha meg itthon vagyok, akkor is többnyire hét felé esek haza, mert mondjuk segítettem valakinek a környéken, vagy dolgoztam (nyáron, digitális oktatásban).

Különben, hogy kéne hosszabb távon egészséges étrendre váltani, ha még jövő tanévben középiskolás és kollégista leszek, amitől nem tudnék akkor se dolgozni suli mellett, ha az ne adj isten kivitelezhető lenne az órarendemben? Nyáron nem tudok egy egész tanévre való egészséges étkezésre való összeget összeszedni, anyám ezt az egészséges étkezés dolgot nem támogatja, mert nem hisz venne, heti pénzem meg van háromezer forint plusz mínusz valamennyi. Abból akárhogy számoltam eddig, sehogy nem jön ki 3x7 normális étkezés, pláne, hogy koliba nincs lehetőség főzni, max 1-1 ha valami ehetetlen van a menzán.


Várom a tippeket az akadékoskodó egyéntől/egyénektől, hogy akkor hogy váltsak étrendet jelenhelyzetben, úgy hogy az ne csak addig működjön, amíg futja a diákmunkás nyári pénzemből. :)

2021. máj. 29. 19:17
 16/25 anonim ***** válasza:
16%
Akkor fuss többet, végezz otthon felülést stb. Úgy tűnik neked több meló a lefogyas, főleg digitális oktatással, tanulással ami sok üléssel jár stb. Ez van anyukád beszolasai nem durvák csak te lettél érzékeny és igenis zavar a molettséged ha ennyitol hisztizel. Mert bikini nem a súlyodról szólt, én anyukámnak is van véleménye mi állna jól nekem és nem a kiloimrol szól a dolog. A szoknya, nadrág sem súly csak ő nem szereti alapból a rövid gatyakat. Te látod csak bele a súlyod és pont azért mert zavar.
2021. máj. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező!


Étrend váltás nélkül is lehet fogyni. Kevesebbet kell enni. Tudod, ha mondjuk 3000kalória a napi szükségleted, akkor ezt 2000-re csökkentve fogysz. De mindegy, csak a kifogás. Mozogni meg ha valoban ennyit mozognal, nem lenne tulsulyod, az biztos. Mindegy, tema reszemrol lezarva, szia.

2021. máj. 30. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Pruty ***** válasza:
30%

Aki 17est lepontozza az komolyan vehetetlen, és nem ért a dologhoz. Szinte mindegy, hogy mit eszel, a mennyiség a fontos. Hiaba élnél csirkén-rízsen-brokkolin, ha túl sokat esszel. Kezdj el makrózni, csak kevesebbet kell enni.

Ja és ésszel fuss, lehet nem akarod az izületeid szétbaszni.

2021. máj. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

A 17-esnek és 18-asnak igaza van abban, hogy a mennyiség számít.

Egyik osztálytársam kikérte egy szakértő véleményét, aki összeállított neki egy étrendet a lehetőségein belül, de lényegében csak a kalóriákra kellett odafigyelnie (meg persze sportolnia kellett, de te azt írtad, hogy futsz meg röpizel).

Esetleg még próbálhatsz és keresel valamit (lehetőségeid szerint), ami tápláló, de alacsony kalóriaszintű.

Valahol azt is olvastam, hogy a rágással is lehet valamilyen szinten az éhséget csökkenteni (közben megkerestem:

[link]

[link]


Nem mondom, hogy a második link a legjobb megoldás, de mindenképpen egy a sok közül.

2021. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
57%

Akkor most én leszek a nagyon sértő. Mielőtt bárki letámadna, nem állítom, hogy csak az jó, ha mindenkinek S-es ruhamérete van, és tökéletes teste. Az enyhe túlsúly se nagy gond, nekem is M-L ruhaméretem van a 170cm-emhez. Fogyhatnék... ez esztétikai kérdés. Az viszont ha valaki lead 20kg-ot (ami amúgy szép) és még bőven van rajta felesleg az már egészségügyi kérdés.


Ha a tizenéves lányom 100kg lenne, és miután elvittem orvoshoz és nem állapít meg kiváltó okot akkor ugyanazt csinálnám mint az anyád. Miért? Csak mert nem szeretném, hogy 40 évesen a tested már ne bírja a súlyod és izületi problémáid legyenek, ne halj meg szívbetegségben, ne legyél cukorbeteg stb...

Futnod egyáltalán nem kéne amíg le nem fogysz. Ha nincs pénzed egészséges kajára akkor szedj kevesebbet. Ezek kifogások.


Akkor pedig most leszek a legsértőbb. Mikor látom, hogy valakin 100 kg felett rajta van a cicanadrág, a rövid felső, a feszülős nadrág... a munkatársaimmal rendszeres beszédtéma, hogy miért nem mondja meg neki senki, hogy "ezt ne" Senki sem azért nézi meg mert csinos, hanem mert nem érti.

2021. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!