Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnél el a 21...

Mennyi pénzt kérnél el a 21 éves gyerekedtől lakhatásért?

Figyelt kérdés

Külföldön lakok a két gyerekemmel, a kicsi 10 éves, a nagy 21. Mindketten tanulnak, de a nagy most elkezdett dolgozni is suli mellett, így nem kapok érte több családit, ami kb 300€ havonta. Sajnos ez egy olyan összeg, amire nekem szükségem van, mert az albérletünk nagyon drága. (Még így is szerencsénk van, hogy a környéken ezt kifogtuk)

600€ a fizetése és úgy gondolom, hogy valamennyit illene beleadnia a közös kasszába, amolyan “tanuló pénz” alapon, de nem lenne szívem 300€t, vagyis a fél fizetését kifizettetni vele. Régebben dolgozott nyári munkában, akkor amolyan jellegszerűen 50€t kértem el tőle, amit félre raktam neki, de sajnos a covid miatt már nem olyan pozícióban dolgozok, így a fizetésem se annyi, így ezt nem tudom megengedni. Jelenleg nem élünk szerényen, de minden be van osztva.

Ti mit tennétek a helyemben? Kérnétek el tőle pénzt? Ha igen, mennyit?


2021. jún. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/90 anonim ***** válasza:
32%
Van akinek amúgy sem lenne elég a világ összes pénze sem, kifolyik a keze közül. Valakik meg elvannak fele annyiból mint az átlag, de ott nincsenek is akkora igények. És akkor a kérdezőt idézve, komoly problémák "nem tudna 3 bikinit venni, csak 1-et". Besz.rás és világvége.
2021. jún. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/90 anonim ***** válasza:
78%

Alapból havi 200 euró telefon, tablet, laptop törlesztőrészletére? Ezt akárhogy számolom, durván 70 ezer forint. Ha 2 évente cseréli a készülékeket (ami indokolatlan) akkor az ha le is vonom a kamatokat 1,5 millió a 3 készülékért. A laptopom, okostelefonom és tabletem (plusz még az okosórám, fejhallgatóm, monitorom) összesen harmadennyibe nem került, és mindenre elég amire kell. Gondolom nem aerodinamikai szimulációkat csinál a kislány, hogy csúcsgép kelljen neki. Ez erősen a luxus kategória. Akinek gondot okoz hogy kiesik havi 300 euró az ne vegyen ilyeneket. Nem az a baj nálatok hogy nem lehet ésszerű színvonalon megélni abból amit keresstek, hanem elszórjátok a pénzt. 70 ezer az autómnak a havi lízingdíja, ami azért más kategória mint pár kütyü a mediamarktból.

Arról meg hogy egy biknit kap 3 helyett ne is beszéljünk inkább. Egy szett bikinit bőven lehet venni 20-25 euróért, ez kb kerekítési hiba, ha évi 3600 euró családi pótlékról van szó. Gondolom megint az van, hogy több száz eurós márkásat kell venni, azért hogy aztán kétszer használja, mert 2 év múlva más lesz a divat..

2021. jún. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/90 anonim ***** válasza:
78%
82, ja, a cigányoknál szokas ez, megveszik az iphone-t 3eves részletre, aztan mire kifizetik, es tenyleg oveke a készülék, addigra uj kell xd itt is írta az anyuka, hogy mindjart lejár a telefonnak a részlet fizetése, gondolkozott az ujon XD nem kene az ilyen csóró embernek az iphoneon gondolkoznia sztem, aztan csodálkozni azon hogy hova ment a pénz
2021. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/90 anonim ***** válasza:
65%

Az eredeti kérdésre válaszolva, szerintem is sok 300€, ha nem tanulna és 8 órásban dolgozna, akkor rendben lenne, de így nagyon sok. Amit utána kifejtettél, hogy mi lesz, azt jogosnak tartom, remélem sikerült megbeszélnetek!

Hogy a szavaiddal éljek - a provokáló trollokat meg szard le! Mindig kell lennie valakiknek, akik szétszedik a Kérdezőt. Úgyhogy igazából bármit írhatsz, felesleges. Ezek általában csak a saját problémáikat vetítik ki és nyílván irreális amiket állítanak, pláne, hogy olyan dolgokról írnak amiket nem tudhatunk. Én a helyükbe szégyenkeznék, dehát nem véletlenül anonimak

2021. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/90 A kérdező kommentje:

#84, köszi😌 Akkor mostantól inkább le is veszem az értesítéseket ettől a kérdéstől.

A normális, segítőkész válaszokat nagyon köszönöm!

A többiek meg engedjétek meg, hogy egy emodzsival köszönjek el, ha már ennyire zavart titeket a használatuk!🤣🖕🏻

2021. jún. 14. 23:10
 86/90 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező nézd a jó oldalát, a lányod hamar meg fog tőled szabadulni ha ilyen pénzéhes vagy. Gondolom majd ha már mozogni se fogsz tudni nem fogod elvárni tőle hogy csak úgy adjon egy szelet kenyeret is igaz?
2021. jún. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/90 anonim ***** válasza:
3%
Ennyi emojit csak a retardáltak írnak, de legalább Facebookon is kiszűri őket az ember 2 perc alatt
2021. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/90 anonim ***** válasza:
58%

#86, mégis miről beszélsz? Egy 21 éves felnőtt nőnek utálnia kéne az anyját, mert átlagos életszínvonalat biztosít neki luxus életszínvonal helyett? Bár gondolom az ő átlagos színvonaluk neked már luxus menne, ezért ócsárlod!


#87, mégis mi a bajotok az emodzsikkal? Tudtommal azért vannak, hogy használjuk őket🙄🖕🏻

2021. jún. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/90 anonim ***** válasza:
100%
Én lefaragnék a költségekből.
2021. júl. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/90 Savlekotő ***** válasza:
100%

Szegény gyerek egy parazita féreg vagy.. Pénzért szaporodik a fajtád.. Remélem a kölyköd összegyűjti a pénzét és rád vágja az ajtót..

70F

2021. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!