Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnél el a 21...

Mennyi pénzt kérnél el a 21 éves gyerekedtől lakhatásért?

Figyelt kérdés

Külföldön lakok a két gyerekemmel, a kicsi 10 éves, a nagy 21. Mindketten tanulnak, de a nagy most elkezdett dolgozni is suli mellett, így nem kapok érte több családit, ami kb 300€ havonta. Sajnos ez egy olyan összeg, amire nekem szükségem van, mert az albérletünk nagyon drága. (Még így is szerencsénk van, hogy a környéken ezt kifogtuk)

600€ a fizetése és úgy gondolom, hogy valamennyit illene beleadnia a közös kasszába, amolyan “tanuló pénz” alapon, de nem lenne szívem 300€t, vagyis a fél fizetését kifizettetni vele. Régebben dolgozott nyári munkában, akkor amolyan jellegszerűen 50€t kértem el tőle, amit félre raktam neki, de sajnos a covid miatt már nem olyan pozícióban dolgozok, így a fizetésem se annyi, így ezt nem tudom megengedni. Jelenleg nem élünk szerényen, de minden be van osztva.

Ti mit tennétek a helyemben? Kérnétek el tőle pénzt? Ha igen, mennyit?


2021. jún. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/90 anonim ***** válasza:
38%

27!


A kérdező idősebbik gyereke 21 éves! Ideje felelősséget vállalnia a tetteiért, a családjáért, és legfőképp saját magáért.

2021. jún. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/90 anonim ***** válasza:
90%
Hol 300euro havonta a családipótlék?
2021. jún. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/90 anonim ***** válasza:
77%

29: a munkahely váltás külföldiként semmivel nem nehezebb, mintha nem az lennék. 19 éve élek külföldön, volt már egypár munkahelyem, tudom.


Ne felejtsük el, hogy a gyerek nem dolgozó személy, hanem tanuló, aki a szabadidejében a tanulás MELLETT dolgozni megy, hogy a saját kiadásait fedezze. Tehát neki ez a másodállása. Nem feltételezem, hogy ezek után is az anyjával akarná megvetetni a bikinit. A saját kiadásait állni fogja, szóval nem lesz akkora kiesés.

A nagy nem bünteti a kicsit, mert ha jól gondolom, akkor a 300 Euro csak a nagyra eső családi pótlék volt. A kicsi attól még tovább kapja. Másrészt nem a nagy kötelessége a kistestvérét eltartani, hanem az anyjáé. Aki nem hajlandó a kényelméről lemondani, továbbra is luxusban lakik és inkább a nagylányt akarja fejni. Nem kötelező ám a legjobb környékén lakni, vannak olcsóbb lakások is és akkor nem kéne nyomorogni.

2021. jún. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/90 anonim ***** válasza:
26%
Elosztanám a rezsit annyifelé, ahányan vagytok, és csak az ő részét kérném el.
2021. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/90 anonim ***** válasza:
72%

31!!!!


27es vagyok es tudod mit?? En is 21eves vagyok!!

Szerinted van fizetőképes keresletem???? Egyetem mellett??? 600 euro szerinted egy normal fizetes kulfoldon??? A 21 eves gyerek le lett irva hogy SULI MELLETT DOLGOZIK. Penzt gyujt (gondolom palyakezdesnek ha majd kikerul a sulibol) !!! Ahogy jelenleg enis!!! Azt a nyomorult 600 eurot 3 honapig fogja csak kapni, aztan megint offolva lesz a téma mert kezdődik az egyetem. Utana is jarkaljon majd mert az anyja nem kepes lemondani valamirol???


Ez a rohadt szanalmas!! En ossz vissz alig 80 ezret keresek a jelenlegi nyari munkammal, anyamnak egne le a pofaja ha abból a nyomorult 80 ezerből a felet elvenne!! Tegyen érte a szulo, o akarta azt a 2 gyereket!! Huzza le az apat 300€-val!!

2021. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/90 anonim ***** válasza:
75%

#35: És az anya akkor most a lábáról mondjon le, vagy a fürdésről, vagy a kisebbnek ne adjon enni? Mint írta, így bukja a családit.

Persze az is véglet, amit a 31-es írt. Ezért javasoltam korábban, hogy a lány ne adjon haza pénzt, viszont állja saját magának az alapdolgokon felüli kiadásait, akkor legalább az nem a családi kasszából megy. A szülők is pénzből élnek, és most pont a diákmunka miatt kevesebből. Szerintem, ha ezt nem vonnák meg, az anyuka se aggódna.

2021. jún. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/90 anonim ***** válasza:
98%

Hmmm, máskor ha valaki nem akar elmenni 16 évesen diákmunkára, akkor mindenféle lusta reteknek el van hordva, most meg itt van egy 21 éves lány, aki inkább dolgozni szeretne, és az egyből probléma. Nem értem én ezt. Bár nekem nem tiszta, hogy ez diákmunka a nyárra, vagy végleg ott hagyja az iskolát?

Nem a 21 éves dolga, hogy az anyja hogy fogja eltartani a 10 éves gyereket, nem járhat azért a végtelenségig egyetemre. Ha ne adja ég történne vele valami, baleset éri, meghalna, neked akkor is kiesne ez a 300 euro.

Amúgy mi sokkal de sokkal csóróbbak voltunk mint ti, de anya nem fogadott el pénzt soha... de bevásároltam, bérletet vettem, rendeltem porszívót mikor elromlott, azért kivettem a részem.

2021. jún. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/90 anonim ***** válasza:
32%
A kaját a rezsi ráeső részét állja, ennyi kérnék tőle.
2021. jún. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/90 anonim ***** válasza:
90%

A kérdező lányánál pár évvel idősebb egyetemista "gyerekként" az a véleményem, hogy jelen helyzetben a kérdezőnek érdemes lenne elkezdenie abba az irányba szervezni az életét, hogy mindenféle segélyek, támogatások, pótlékok és egyéb "segítségek" nélkül is képes legyen megállni a lábán és ellátni a kisebbik gyerekét is addig, ameddig szükséges. Jelenleg még egyetemre jár a lány, de várhatóan pár év múlva már szeretne elköltözni otthonról és a saját lábára állni. Távolabbi jövő, de idővel a kisebbik gyerek is elköltözik és anyagilag függetlenné válik majd. Nem lenne korrekt elvárni a nagyobbik lánytól, hogy önálló nőként, esetleg a saját párja/családja, önálló élete mellett is beszálljon a kishúga/öccse nevelésébe és az anyja albérletébe anyagilag.

Azt már a kérdezőnek kell tudni, hogy a lakóhelyén milyen lehetőségek vannak arra, hogy megoldja a saját maga és a kisebbik gyereke ellátását (új munkahely, plusz munka, plusz képzettség, amivel több lehetőség nyílik, költözés olcsóbb albérletbe, stb.).

Ameddig ezt nem sikerül megoldani, addig jó megoldás lehet, ha nem konkrét összeget kér el a nagyobbik gyerek fizetéséből, hanem megbeszéli vele, hogy mostantól csak az alap dolgokat állja neki (kaja, tisztálkodás és egyebek), ezen felül magának kell fizetnie a dolgokat a fizetéséből (szórakozás, étterem, nasik, ruhák, bérlet, sport, nyaralás, kozmetikai cuccok, elektronikai eszközök és bármi egyéb, amire igénye van). Ha ez nem elég és mondjuk még maradt egy számla, amit a kérdező nem tud befizetni a saját jövedelméből, akkor megkérheti a lányt, hogy fizesse ki ő, de szerintem jobb, ha ez nem "rendszeres" dolog (szóval pl. nem fixen ő állja minden hónapban a villanyszámlát), hanem csak szükség esetén van így. Hasonló korú fiatalként nekem ez korrekt megoldás lenne és szívesen segítenék így a szüleimnek, ha rá lennének szorulva. Azt viszont nehezebben venné be a gyomrom, ha elkérnének a fizetésemből x összeget, ami felett ők rendelkeznének. Azt pedig még nehezebben, ha az én nyakamba varrnák a kisebb testvéreim felnevelésének költségeit (még csak részben is). Természetesen nem a testvéreimet büntetném, ha tudnám, akkor támogatnám őket, de ha ez lenne a szüleim elvárása még akkor is, amikor már önállóan élek, akkor biztosan megromlana velük a kapcsklatom. A szülő vállalta a gyerekeket, az ő felelőssége felnevelni őket, nem az idősebb testvéré.

2021. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/90 anonim ***** válasza:
78%

#32 Ausztriában például annyi, rokonoktól tudom.


Minek laksz olyan albérletben, amit alig tudsz kifizetni? Költözz olcsóbba. Szegény gyerek kis 600€-s fizetését akarnád még megcsapolni? Komolyan hogy lehetnek ilyen önző rohadékok egyes szülők. Ahelyett, hogy segítenéd elindítani az életben, még azt a kicsit is elvennéd tőle. Hihetetlen. Így, hogy keres pénzt, már egy csomó költségét nem neked kell állnod. Amit azon megspórolsz, költsd a lakbérre és ugyanott tartasz, mint előtte. Ez így szerintem már legyen bőven elég.

2021. jún. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!