Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnél el a 21...

Mennyi pénzt kérnél el a 21 éves gyerekedtől lakhatásért?

Figyelt kérdés

Külföldön lakok a két gyerekemmel, a kicsi 10 éves, a nagy 21. Mindketten tanulnak, de a nagy most elkezdett dolgozni is suli mellett, így nem kapok érte több családit, ami kb 300€ havonta. Sajnos ez egy olyan összeg, amire nekem szükségem van, mert az albérletünk nagyon drága. (Még így is szerencsénk van, hogy a környéken ezt kifogtuk)

600€ a fizetése és úgy gondolom, hogy valamennyit illene beleadnia a közös kasszába, amolyan “tanuló pénz” alapon, de nem lenne szívem 300€t, vagyis a fél fizetését kifizettetni vele. Régebben dolgozott nyári munkában, akkor amolyan jellegszerűen 50€t kértem el tőle, amit félre raktam neki, de sajnos a covid miatt már nem olyan pozícióban dolgozok, így a fizetésem se annyi, így ezt nem tudom megengedni. Jelenleg nem élünk szerényen, de minden be van osztva.

Ti mit tennétek a helyemben? Kérnétek el tőle pénzt? Ha igen, mennyit?


2021. jún. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 anonim ***** válasza:
81%

Most 3 hónap szünetje van, nincs suli, ha annyira keveselné a pénzt, lenne lehetősége többet dolgozni.



Te is kevesled a pénzt te miért nem húzol el még egy melóba?Ta akartál két gyereket. Miért a gyerekeden élősködsz? Míg tanul a te kötelességed eltartani ha már megcsináltad, lényegtelen hogy dolgozik-e vagy nem közben.

2021. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/90 A kérdező kommentje:
Najo azért ez a stílus már túlzás!🤣 Akkor állnának az állításaitok meg a helyüket, ha az alap szükségleteit nem volnék hajlandó ellátni vagy ha ő 5x8 órában dolgozna, én meg nem🤣 Azért megnézném, hogy Ti és a gyerekeitek milyen életet éltek! Lehet nem kérnétek el tőle pénzt lakhatásért és eltartanátok életetek végéig, de akkor gondolom a bulizást, hogy egy hétvégén elszór 100€-t, hogy nyaralni máshol nem jó, csak ahova 800€ körül van a repjegy és az összes fesztiválon történő kötelező megjelenést is álljátok, a belépővel és költőpénzzel együtt, ugye?!🤣👏🏻
2021. jún. 13. 21:40
 63/90 anonim ***** válasza:
84%
Nem kérdező, viszont ha dolgozik a pénzéért diákként, nem fejem le, csak mert nem kapok már rá támogatást. Az én lányom állja a szórakozását, magának veszi ha kell új ruha, a fodrászt fizeti magának, az autót, ha viszi tankol nyaralt a barátokkal, nem turkálok a pénztárcájában, el is fog költözni nem soká.
2021. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 anonim ***** válasza:
85%
És úgy vagyok vele, hogy akkor majd fizetheti az albérletét, addig is legalább itthon gyűjthetett. Nem arra kalkuláltam, hogy mindig lesz belőle passzív jövedelmem, én vagyok az ő szülője, álljon már meg a menet
2021. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/90 A kérdező kommentje:
Olvasd már el légyszi az egészet, amit írtam és ezúttal próbáld meg értelmezni, majd felfogni. Ha nem megy, akkor próbáld újra!
2021. jún. 13. 22:08
 66/90 anonim ***** válasza:
83%
Te ne üsd legalább az egyik szavadat a másikkal. Olvasd el az elején miket írtál, a végére mit kerekítettél ki belőle. Az utolsó pár hozzászólásodból amúgy is elárultad magad. Egyszer ezt írod, utána meg már mást.
2021. jún. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 anonim ***** válasza:
62%

Skizofrén vagy "mami", vagy már annyit összehazudtál, hogy nem bírod számontartani mit írtál.

Egyszer azt írod, hogy sajnálod tőle elkérni a pénzt, meg koncentráljon a tanulásra, utána ráförmedsz a hozzászólókra, nehogy mán még a rongy kölköt sajnáljátok a légkondis, pár órás pincér munkájáért. Azért dolgozik mert utazni akar, meg szórakozni, utána azt írod, hogy neked ezt neked kéne finanszírozni. Döntsd már el. Az irományaid stílusa, ahogy a saját gyerekedről meg beszélsz. Ha tudod hogy neked "jár" ez a pénz akkor meg mit vergődsz itt, meg kérdezed meg ki mit gondol? 😂😂😂😂 Hibbant

2021. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/90 A kérdező kommentje:
Neked szerintem fogalmad sincs, hogy milyen amikor egy fizetésből kell eltartanod két gyereket. Szóval nyugodtan lehet nagy a szád anonim, de ha kicsit is lenne fogalmad arról, hogy milyen úgy élni, hogy na melyik ujjamat harapjam le, akkor megértenéd, amiket írtam! Persze nem kívánom még így látatlanban se ezt neked, de ha fogalmad sincs semmiről, akkor légyszi a felesleges vélemény nyilvánítással ne lopd az időnket! Magyarázkodnom meg nyilván nem kell többet, hisz vannak akiknek sikerült értelmezniük a problémáimat.
2021. jún. 13. 23:14
 69/90 anonim ***** válasza:
68%

Kérdező, a gyerekeid akartak megszületni? vagy ne adj isten te vállaltad őket önszántadból? Ha a második a te KÖTELESSÉGED eltartani őket míg tanulnak. És igen, lehet meglep, de sok szülő szeretné ha jól érezné magát a gyereke és fizeti a szórakozását.


Szegény gyerek sajnálom hogy te vagy az anyja jobbat érdemelt volna, olyat aki nem fejőstehénnek nézi :-(

2021. jún. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 A kérdező kommentje:

Mint írtam, ha nincs tapasztalatod, ne írj!

De igazából abszurd amit nyomsz, hisz akkor se fejném le, ha 300€t kérnék el tőle. Ha elkérném mindennek az egyharmadát, akkor még talán🤣 De egyébként tudod mire elég itt 300€? Egy havi bevásárlásra se🤣

2021. jún. 14. 08:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!