Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt kérnél el a 21...

Mennyi pénzt kérnél el a 21 éves gyerekedtől lakhatásért?

Figyelt kérdés

Külföldön lakok a két gyerekemmel, a kicsi 10 éves, a nagy 21. Mindketten tanulnak, de a nagy most elkezdett dolgozni is suli mellett, így nem kapok érte több családit, ami kb 300€ havonta. Sajnos ez egy olyan összeg, amire nekem szükségem van, mert az albérletünk nagyon drága. (Még így is szerencsénk van, hogy a környéken ezt kifogtuk)

600€ a fizetése és úgy gondolom, hogy valamennyit illene beleadnia a közös kasszába, amolyan “tanuló pénz” alapon, de nem lenne szívem 300€t, vagyis a fél fizetését kifizettetni vele. Régebben dolgozott nyári munkában, akkor amolyan jellegszerűen 50€t kértem el tőle, amit félre raktam neki, de sajnos a covid miatt már nem olyan pozícióban dolgozok, így a fizetésem se annyi, így ezt nem tudom megengedni. Jelenleg nem élünk szerényen, de minden be van osztva.

Ti mit tennétek a helyemben? Kérnétek el tőle pénzt? Ha igen, mennyit?


2021. jún. 10. 21:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/90 anonim ***** válasza:
79%

40!


Ja, két gyerekre. Nem gyerekenként ám

[link]

2021. jún. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/90 anonim ***** válasza:
82%
40-es vagyok, kiegészíteném: amíg csak ilyen diákmunkás fizetése van és suli mellett dolgozik, nem kérnék tőle pénzt. Ha viszont már teljes munkaidőben fog dolgozni, akkor adjon bele a lakbérbe, a rezsibe és a kajába is. De akkor is azt tartanám szem előtt, hogy hadd gyűjtsön csak pénzt az önálló életére.
2021. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/90 anonim ***** válasza:
70%
40, hát pont ez az, hogy a kérdező egyébként ugyanúgy kifizetné a lánya dolgait most is, mint eddig (pl. bikini a nyárra). Nem is értem, miért, ha egyszer a 300 euró kiesés is gondot okoz.
2021. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/90 anonim ***** válasza:
69%
#43 persze mert az kevesebb mint 300€. Így inkább a lakbért fizettetné vele. Szép🤣
2021. jún. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/90 anonim ***** válasza:
63%

Hova fajul a világ. Régen nem te pótoltad az anyád meg apád fizetését, hanem még ők pótoltak neked, hogy el tudj indulni otthonról, de minimum hagytak gyűjteni és szórakozni békében, nem hogy még lenyúlják tőled azt amiért te dolgoztál meg. A saját élete alakulásán gondolkodott a gyerek, nem azon hogy az anyja szült neki egy gyereket, amit közösen kell nevelni.

Nehogy már egy állami támogatás megvonását sérelmezd a gyerekednek, örülj, hogy eddig járt rá valami, de szavadnak nem kéne lennie. Minek kell kölykedzeni össze-vissza? Nem vagyunk így is elegen a bolygón? Még szánalmasabb, hogy nálatok nem is kenyér kérdése a dolog, körbevezetnélek pár helyen kérdező, ahol tényleg a napi betevő a mindennapos kérdés, és még úgy is van a szülőkben annyi méltóság, hogy a saját pénzügyi problémáik ellenére sem a gyerek a malacpersely.

Csótány emberek még felhozzák a gyereknek, hogy nem ingyen nevelték fel, és még csak nem is két forintért, ezért jár nekik a gyerek támogatása. Az ilyen inkább ne is szaporodjon, hogy szomordjon meg. Nem a gyerek akar megszületni, hanem te akarod hogy megszülessen, ez egy életreszóló döntés. Megcsinálni könnyű egy gyereket, felnevelni annál nehezebb, el is venném a támogatásokat, pontosan ezért, hogy ne legyen ennyi rohadék megélhetési szaporuló.

2021. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/90 anonim ***** válasza:
26%

Ugyanmár.... Külföld az nem Magyarország. Ahol pl én élek, ott levonnak a támogatásból, ha az egyik nagykorú gyerek otthon él és dolgozni kezd. Mindegy, hogy mennyit keres. Nálunk nem 6e körüli az egészségbiztosítás, hanem havi 100 a minimum és az a legegyszerűbb.

Engem meg amúgy anno usb neveltek, hogy a családban egymást segítik a tagok. Ha valaki dolgozik, az hozza járul a költségekhez. De ezek szerint anyu kaparjon elő valahonnan havi plusz 300 eurót, a kislány meg élhet kaviárok és homáron, hiszen ő keres havi 600at, miközben otthon él

2021. jún. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/90 anonim ***** válasza:
72%
Nyilván egy diák munkázó gyerek csak is kaviárra, meg homárra költi a pénzét. Ne nevettess, nyilván ez véglet van egyedül, ha megtarthatja az összes pénzt, nem gyűjthet esetleg arra, hogy elakar költözni, vagy csinálna egy jogsit, venne egy autót, elakarna utazni világot látni. Nem maradjon otthon, aztán kövesse a családi mintákat, váljon anya 2.0vá
2021. jún. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/90 anonim ***** válasza:
29%

47!


Nyilvánvalóan végletet írtam. 300 euro nem kevés pénz, külföldön se. A kérdező ennyi mínuszban van, a lánya meg dupla ennyi pluszban. Nyilván ha megoldható, nem kell 300eurot elkérni, de azért evidens lenne reálisan hozzájárulni a költségekhez, ha otthon él az ember.

2021. jún. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/90 anonim ***** válasza:
67%
Azért az , hogy az anyuka 300 mínuszban és a gyereknek kéne ezt pótolni túlzás . Ez csak egy támogatás volt amit tudnia kellett a kérdezőnek nem tart örökké . Lett volna elég ideje felkészülni arra a pénzkiesésre még úgyis , hogy hirtelen ált munkába a lánya hiszen már 21 éves .
2021. jún. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/90 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális a válaszokat, nem fogok most mindegyikre egyesével válaszolni, mert csak magamat ismételgetném.


Amit fontosnak tartok megemlíteni, hogy amit #41 beküldött linket az kész vicc. Inkább az osztrák adóhivatal oldalán nézz utána🤣


Egy szóval se írtam azt, hogy azért kell nekem a kieső összeg, hogy a kicsit eltartsam! Azt írtam, hogy azért nem vállalok plusz munkát, mert akkor ő neki egyedül kéne lennie! A kettő azért nagyon nem ugyanaz!


Egyébként meg szapulhattok, de akkor sem érzem kötelességemnek, hogy én álljam az olyan dolgait, hogy júliusban 200€ért vesz fesztivál bérletet, vagy hogy repjegyet vegyek neki 400€ért. Egyébként annyira sajnálni se kell őt, hogy jajj szegénynek csak 600€ a fizetése. 4x4 órát dolgozik klímás helyiségben. Az otthoni barátnői fele ennyit keresnek diákmelóval, meg kukoricázással. Most 3 hónap szünetje van, nincs suli, ha annyira keveselné a pénzt, lenne lehetősége többet dolgozni.


Felhoztátok azt is, hogy ha elköltözne, akkor is kiesne 300€. Ha elköltözne, nem kellene nekünk 3 szobás lakás, akkor tudnék a környéken egy két, vagy másfél szobás lakást keresni, vagyis eleve lejönne már a kiadásokból 300-400€. Arról nem beszélve, hogy akkor kevesebb menne el a tisztálkodószerekre, kajára, rezsire… ez ésszerű és minden háztartásban így van! Persze kövezzetek meg most, mert le mertem írni🤣 meg most jön majd hogy mekkora szarrágó vagyok, mert ezeket számon kérem a gyerekemen. Rajta nem kérem számon, ezt nektek írtam, mert páran kötekedtetek. Ugyan itt megjegyezném, hogy privátban se kérek több üzit!

A másik dolog, ami magamtól eszembe se jutott, hogy bevasaljam rajta, az a Media Markos törlesztő. Iphone, ipad, laptop… össz-visz majdnem 200€, szóval ha kérnék el tőle pénzt, ak vehetnénk úgy hogy arra megy, de nem azért vettem őket neki, hogy kifizettessem vele. (Ősszel lejár a telójának a részlete, gondoltam neki újat venni, de akkor ez elmarad)


Ha haza jön este, majd megbeszélem vele, hogy akkor mostantól ő vásárol magának. Mármint ruhák, kirándulás, bulizás meg ilyenek, plusz egy heti nagybevásárlás, vagyis nézhetjük úgy, hogy a kaja/tisztálkodós cuccok negyedét. Ez olyan 100€. Erről mit gondoltok, fair enough?

2021. jún. 11. 19:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!