Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek milyen okai...

Szerintetek milyen okai lehetnek annak, hogy valakinek a szülei nem támogatják, hogy 30 évesen 9+ évre beüljön az iskolapadba, ha?

Figyelt kérdés

Szóval adott egy férfi, aki jelenleg 28 éves…

16 éves kora óta, vagyis 12 éve folyamatosan dolgozik.

Kezdetben volt, hogy csak diákmunkát végzett, meg olyan is volt, hogy nem bejelentetten dolgozott.

De 9 éve dolgozik főállásban, ezalatt 3 alkalommal léptették elő…

Tehát már az alkalmazotti fizetése is a magyar átlagkereset felett van.

Soha nem kellett költenie semmire…

Ezt a szüleinek köszönheti, mert végig eltartották és a fizetése teljes egészét eltehette.


19-20 éves kora között elment egy évre egyetemre, a szülei kérésére, ahol teljesen jól teljesített, annak ellenére hogy részmunkaidőben mellette is dolgozott.


Azért hagyta ott, mert nem tetszett neki és nem akarta, hogyha mondjuk később hagyja ott emiatt, akkor vissza kelljen fizetni az állami ösztöndíjat.

Inkább azt mondta az első évnél, hogy Ő otthagyja ezt a szakot, amit a szülők erősködése miatt választott.


23 évesen elkezdett egy vállalkozást, pontosabban már előtte de nagyon minimális befektetéssel (amit félretett pénzéből állt, természetesen) ekkortájt kezdett jövedelmezni.


Pár évvel később ez már annyira jól jövedelmezett, hogy a KATA keretét majdnem átlépte… Persze voltak szerényebb évek is, de alapvetően jobban keresett a vállalkozásával mint a munkájával.

Úgy, hogy mindössze heti 2 napot kellett vele foglalkoznia…


Viszont valamivel több mint egy éve abbahagyta, kreativitás hiánya miatt… Illetve a munkáját is tervezi otthagyni 30 körül.

Azért csak akkor, mert nemrég pont mielőtt kilépett volna, felajánlották neki a 3. előléptetést és Ő elfogadta, akar ebben a pozícióban is 2 év tapasztalatot, hogyha vissza akar térni egyszer a versenyszférába, akkor minél több tapasztalatot tudjon felmutatni…


Viszont azt találta ki, mivel kezd már kiégni a munkába, és barátnő sem jön neki össze, hogy 30 évesen elmegy egy bölcsész szakra és szeretne egészen a PhD-ig eljutni…


Most anyagilag ott tart, hogy van egy 2 Pestmegyei lakása, melyek messze nem luxus ingatlanok, de mindek kettő ki van adva és bőven van rá kereslet… (Ő a szüleinél él)

Ezen kívül van közel 10 millió forintja bankban és a 79 éves nagypapája vidéki házát is neki ígérték a szülei…


Tehát nem úgy néz ki, hogy anyagi problémái adódhatnának a közel jövőben, főleg hogy abszolút minimalista életet él.


Nem vesz márkás ruhákat és semmilyen felesleges dologra nem költ.

Még okos telefonja sincs, a laptopja 6 éves.

Az egyetlen hobbija az olvasás… De még a könyveket is lekalózkodja és egy több éves, akkoriban legolcsóbb E-book olvasón olvassa.


Szóval tényleg nagyon spórolós.


És üthetné a vasat amíg meleg, gyarapíthatná a vagyonát, de Ő ebbe belefáradt és tanulni szeretne…

Nem azért, hogy azzal jobb karrierhez és magasabb fizetéshez jusson, hanem mert érdekli az adott szak.


Viszont a szülei nagyon ellenzik.


És ez a kérdés, főleg talán szülőkhöz.


Egy ilyen helyzetben miért elemezheti egy szülő az ilyen jellegű ambícióit a fiának?


Ti elleneznétek?


UI:


Nem véletlen az egyes szám harmadik személy, én nem a szóban forgó illető vagyok!


És éppen ezért nem biztos, hogy minden infó stimmel, de a lényegesebb dolgok biztosan…



2021. jún. 12. 12:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/85 anonim ***** válasza:
84%
Még mindig értelmesebb annál aki 3. Szmélyben beszél magáról drágám.
2021. jún. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/85 anonim ***** válasza:
73%
Igen, tök reális összehasonlítani egy olyat, aki éppen felnőtt és azért nem dolgozik, mert MÉG tanul, és egy olyat, aki már felnőtt ember és közli, hogy bszódjon meg a munka, mert ő most tanulok meg önmegvalósít a gyerekek között. Nevetséges.
2021. jún. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/85 anonim ***** válasza:
60%

"De nem lakik jól a kecske, mert így nem lehet doktorálni."


Kifogás, kifogás, tudod, hány doktoráló ismerősöm van, aki a BSc óta dolgozik (mérnöki szakon) és sikeresen ledoktorált? Elég sok.


"A szülők nem szorulnak segítségre, elégedettek.."


Az lehet, de, áhh mindegy is, ha Te nem érzed, hogy miért gáz ez, akkor nem lehet veled mit kezdeni...



"22 évesen meg senki nincs abban a helyzetben, hogy nem tud dolgozni, ezt rosszul látod…"


Ne általánosíts, rengetegen vannak sajnos különböző okokból, hogy dolgozniuk kell, 22 évesen, nem látom rosszul, olyan, mintha kicsit burokban élnél.


"Esetleg az aki orvosira jár."


Nem feltétlenül csak ők.



"Ha valaki megteheti, hogy 22 évesen ne dolgozzon, mert mondjuk még tanul, akkor ne kössön már bele olyanba aki 16 éves kora óta szinte folyamatosan dolgozott és 30 évesen szeretne mással foglalkozni."


Álj álj álj, egyrészt én sehol nem mondtam, hogy nem dolgozom/dolgoztam (ha ezt személyeskedésnek szántad), másrészt én nem kötöttem beléd, csak kérdéseket tettem fel, és próbáltam segíteni, de rajtad ezek szerint nem lehet.


"De amúgy szerintem nincs baj azzal, ha valaki 22 évesen mondjuk MA/MSc diplomájára készül teljesen erőbedobással és a szülei emellett eltartják…"


Valóban nincs, de attól nem muszáj mindig beleülni a "langyos vízbe és várni a sültgalambot a szánkba", és mégegyszer mondom, vannak rengetegen, akik egyetem mellett dolgoznak. Egyébként meg bazira nem az határozza meg őket később, hogy milyen erdedményeket értekel a Kukutyin 2 nevű tárgyból a 3. félévben, hanem a munkatapasztalat, és ezt kapd ki, az is számít, hogy emberileg milyenek. 😉😉



"Ha ezt megtehetik úgy, hogy nem mondanak le ezáltal semmiről és jó így nekik." lásd fentebb.


"Csak ahogy Te fogalmazol, úgy eléggé kettősmércének tűnik."


Nem kettős mérce, de Te tényleg kicsit úgy viselkedzs, mint egy tízenéves kamasz. Nem felnőtt, érett ember módjára.

2021. jún. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/85 anonim ***** válasza:
80%
30 évesen koliba. Szánalom a köbön, kedves átlag felett kereső lúzer.
2021. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/85 A kérdező kommentje:

Miért nevetséges?


PhD-n nem gyerekek vannak…

Sőt igazából alapszakon sem, de ez nézőpont kérdése.


Minek végezzen valaki olyan munkát, ami nem teszi boldoggá és nem szorul rá?


Miért baj, hogyha valaki nem akarja a gazdagságot hajszolni és a végtelenségig gyarapítani a vagyonát?


Miért baj, ha Ő már megelégszik egy bizonyos életszínvonallal, amit még hosszú évekig vagy akár örökké fent tud tartani és nem akar sem 200 millió forintos Budapesti lakást, sem 140 millió dolláros magánszigetet?


Miért baj, hogyha Ő fejleszteni szeretné magát, művelődni és elmélyülni abban amit szeret?


Ráadásul egy ilyen célt elérni, amit magának kitűzött, jóval nagyobb kihívás mint azokat az elvárásokat teljesíteni, amit az itt válaszolók tartana “normálisnak”.

2021. jún. 12. 19:43
 66/85 A kérdező kommentje:

Én: "22 évesen meg senki nincs abban a helyzetben, hogy nem tud dolgozni, ezt rosszul látod…"


Erre Te:


“Ne általánosíts, rengetegen vannak sajnos különböző okokból, hogy dolgozniuk kell, 22 évesen, nem látom rosszul, olyan, mintha kicsit burokban élnél.”


Ha ilyen a szövegértésed, azzal nem tudok mit kezdeni.

Ez nem személyeskedés, mielőtt azzal jönnél.

2021. jún. 12. 19:48
 67/85 anonim ***** válasza:
37%

Mi is volt ezzel a gond? Hol a rossz szövegértelmezés??? Azt írtad SENKI NINCS ABBAN A HELYZETBEN


Erre írtam, hogy NE ÁLTALÁNOSÍTS, mert VANNAK OLYANOK? AKIKNEK KELL.

Szóval, szerintem lassan ideje lenne törölni a kérdésedet, trollocska. 😉😀

2021. jún. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/85 anonim ***** válasza:
22%
És ha már itt tartunk, Te miért is nem tudsz dolgozni? Betegség, leszázalékoltak, rokkantsági nyugdíjat kapsz? Hmmm?
2021. jún. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/85 A kérdező kommentje:

#67. Akkor olvasd csak el még néhányszor az idézett kommenteket.


Kiváncsi vagyok, hogy mikor fogsz rájönni.

2021. jún. 12. 19:54
 70/85 anonim ***** válasza:
22%
#69, Te pedig olvasd el a 68-as válaszomat, és majd rá fogsz jönni Te is 😉
2021. jún. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!